Урок "Словосполучення. Головне і залежне слово у словосполученні"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови 5 клас на тему:"Словосполучення. Головне і залежне слово у словосполученні"
Перегляд файлу

Українська мова

5 клас

 

 

Тема. Словосполучення. Головне і залежне слово у словосполученні.

 

  • Мета: розширити поняття про синтаксис як розділ науки про мову;
  •  розкрити сутність словосполучення як синтаксичної одиниці;
  •  навчити знаходити в реченні та складати словосполучення, визначати головне і залежне слово, види словосполучень, встановлювати зв'язок між ними;
  •  формувати вміння відрізняти словосполучення від речення;
  •  виховувати любов до рідного слова.

 

Тип уроку: урок вивчення та засвоєння нового матеріалу.

         

Обладнання: мультимедійний проектор, підручник,зошит.

 

 

 

Перебіг уроку

                                                                                                         

Мова – це море, в якого немає дна

  і берегів, яке багатоманітне і невичерпне.

                                       В.Шевчук

 

 

І. Організаційний етап.

               Дзвінок на екрані сповіщає, що урок розпочинаємо. (Слайд 1)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

  1. Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати Словосполучення.Види словосполучень. Головне і залежне слово в словосполученні (Слайд 2)

 

Слово вчителя. Скажіть,будь ласка, які завдання, на вашу думку, ми повинні розглянути на уроці. (Слайд 3)

 

  1. Бесіда за епіграфом (Слайд 4)

 

Мова – це море, в якого немає дна

  і берегів, яке багатоманітне і невичерпне.

                                       В.Шевчук

 

 

ІІІ Актуалізація опорних знань

1.Давайте з вами пригадаємо, що вивчає синтаксис і пунктуація (слайд 5,6)

 

  1. Погляьте на екран: було слово… додали прикметник – утворилося словоспоучення, а потім речення (слайд 7)

 

  1. Головне і залежне слово у словосполученні. (Слайд 8)

 

  1. Творче завдання (Слайд 9)

 

ІІІ. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Види словосполучень. Спосіб вираження головного слова.

(Слайди 10,11,12)

 Іменникове (дружня розмова)

 Прикметникове (білий від снігу)

 Числівникове (два зошити)

 Займенникове (хтось із них)

 Дієслівне (навчатися грамоти)

 Прислівникове (дуже весело)

2. Творча робота. (Слайд 13)

 3. Поширені та непоширені словосполучення. (Слайд 14)

 

4.Прочитати спроектовані словосполучення. Вказати словосполучення непоширені й поширені. (Слайд 15)

Багата осінь, сон гіллястої яблуні, завзято працювали, медвяний запах плодів, журавлиний ключ, повертатися з дороги, садок вишневий, далекі дзвони, березовий гай, скарги засмученого гаю.

 

  1. Орфографічна хвилинка відпочинку (Слайд 16)
  2. Виконати вправу 413 (Слайд 17)
  3. Завдання на важність (Слайд 18)
  4. Перевірка (Слайд 19)

 

ІV. Систематизація й узагальнення знань.

1. Подумай (Слайд 20)

  • Які є словосполучення?
  • На які види поділяються словосполучення?

  2. Інтерактивна вправа „Мікрофон” (Слайд 21)

 Продовжіть речення:

„На цьому уроці я зрозумів...”

 

V. Домашнє завдання. (Слайд 22)

   Параграф 33,вправа 412

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Замашна Віта
Додано
18 березня 2021
Переглядів
816
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку