Українська мова
Тема: Спостерігаю за написанням слів із префіксами роз-, без-.
Мета. Навчальна: формувати в учнів уміння писати префікси; ознайомити з правилами вимовляння і правопису, переносу слів із префіксами роз-, без-, збагачувати словниковий запас. Розвивальна: розвивати спостережливість, уважність, старанність, фонетичний слух, літературну вимову словникового слова директор. Виховна: виховувати любов до рідної мови, пробуджувати інте рес до знань, навчання.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.
Перебіг уроку
І. Вступна частина. Організація класу.
Вправа «Ким я мрію стати?». Учні розповідають, ким вони мріють стати.
ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань.
Каліграфічна хвилинка.
Дд ед де кр ор ро ир ри директор
Гра «Доберіть слово».
Директор (який?) відповідальний, вимогливий, делікатний, тактовний, вихований, справедливий, розум ний, досвідчений, ерудований.
Складіть речення, використовуючи слова.
Директор (що робить?) працює, організовує, керує, узгоджує, радить, пропонує, планує, вимагає.
Вправа «Сенкан».
Іменник. Директор.
Прикметники. Відповідальний, вимогливий.
Дієслова. Працює, планує, вимагає.
Враження від предмета. Я поважаю шкільного директора.
Висновок. Директор школи — відповідальна посада.
Гра «Треба — не можна».
— Вітатися до директора школи.
— Запізнюватися на уроки.
— Грати на перерві в ігри.
— Списувати в товариша самостійну роботу.
— Відвідувати бібліотеку.
— Під час уроків смакувати цукеркою.
Гра «Засели будиночок». ( Хто працює в школі?)
Будівельник, тракторист, учитель, пекар, водолаз, директор, інженер, космонавт, вівчар, заступник директора, бібліотекар, агроном, льотчик, педагог-організатор, матрос, кухар, практичний психолог, швець, мисливець, соціальний педагог.
2. Мотивація навчальної діяльності учнів. За вправою 1 на ст. 56
— Прочитайте слова. Визначте корені та префікси.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
4. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (С. 56-57):
Виконання вправи 2. Мовне дослідження. Учні досліджують, як пишуть префікси роз-, без-.
Робота над правилом
Виконання вправи 3
Утворення та записування нових слів за допомогою префіксів роз-, без-
Фізкультхвилинка.
5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.
Самостійна робота за вправою 4 (усно)
Робота в групах.
Бескрайній, беззвучний, роздати, росфарбувати, росв’язати, безшумний, безкрайній, розкреслити.
І група. Виписати слова без помилок. Довести правильність свого вибору.
ІІ група. Скласти речення зі словами, які написані правильно.
ІІІ група. Розібрати три правильно записані слова за будовою.
ІV група. Придумати і записати слова з префіксами роз-, без-.
ІІІ. Заключна частина.
1. Домашнє завдання.
Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
2. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон».
— Чого ви навчилися сьогодні на уроці?
— Яке завдання вам принесло найбільшу радість на уроці?
— Чи справдилися ваші очікування від уроку?