Урок. "Ступені порівняння прикметників" + презентація

Про матеріал
Конспект як допомога вчителю під час підготовки до уроку 6 класу по темі "Ступені порівняння прикметників". Використовуються різні інтерактивні методи навчання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Гра «Лінгвістичний двобій»Робота в парах. Учень сам обирає суперника зі словами: «Я викликаю на двобій…» і ставить запитання.

Номер слайду 3

Восьме лютого. Класна робота

Номер слайду 4

Найогидніші очі порожні,Найгрізніше мовчить гроза,Найнікчемніші дурні вельможні,Найпідліша брехлива сльоза. Найпрекрасніша мати щаслива,Найсолодші кохані вуста,Найчистіша душа незрадлива,Найскладніша людина проста. В. Симоненко

Номер слайду 5

Ступені порівняння якісних прикметників, їх творення

Номер слайду 6

Мета: повторити та поглибити знання учнів про групи прикметників за значенням; дати відомості про ступені порівняння якісних прикметників та їх творення, формувати вміння шестикласників правильно утворювати ступені порівняння, правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, спостережливість; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення; виховувати почуття любові рідного слова.

Номер слайду 7

Згоден – не згоден – обґрунтуй. Які прикметники можуть виражати якість предмета більшою чи меншою мірою: якісні, відносні чи присвійні?

Номер слайду 8

Творча лабораторія Робота за варіантами. Від поданих слів утворіть просту й складену форми вищого й найвищого ступенів порівняння. І варіант ІІ варіант яскравий досвідчений байдужий живий вологий зелений

Номер слайду 9

Розумне перо. Перепишіть, від поданих у дужках прикметників утворіть вищий або найвищий ступені порівняння. Добре ім'я (дороге) за великі багатства, а доброзичливість (цінна)за срібло та золото. Для того, хто деревце посадив, земля стає і (близька), і (рідна). Твій ранок, земле, усе (ясний), усе (гарячий )розмах твій.

Номер слайду 10

Коло думок Як ви розумієте народний вислів «Земля найбагатша, вода найсильніша?

Номер слайду 11

Стилістичний сміхограй (Виправити помилки у вживанні прикметників)Стежечка до села була сама вузькіша. Понеділок, безперечно, найважкіший день тижня. Учні влітку мають самі найдовгіші канікули.

Номер слайду 12

Я – редактор Правильно записати ступені порівняння прикметників 1. Кімната після ремонту стала більш затишнішою.2. Це був самий цікавий матч сезону.3. Дні стали більш коротшими.

Номер слайду 13

1. Кімната після ремонту стала більш затишною.2. Це був найцікавіший матч сезону.3. Дні стали більш короткими.

Номер слайду 14

Вправа «Незакінчене речення…»Сьогодні я дізнався…Тепер я зможу…

Номер слайду 15

Домашнє завдання Опрацювати матеріал підручника С.158-159; виконати вправу 383. Високий рівень: виконати вправу 385.

Перегляд файлу

              «08» лютого 2019р.  клас 6   учитель   Семенець Г.І.                            

  Тема. Ступені порівняння якісних прикметників, їх творення. (слайд1)

Мета: повторити та поглибити знання учнів про групи прикметників за значенням; дати відомості  про ступені порівняння якісних прикметників та їх творення, формувати  вміння  шестикласників правильно утворювати ступені порівняння, правильно й  доречно   вживати їх у мовленні;   розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, спостережливість; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення;  виховувати почуття любові  рідного слова.

 Очікувані результати: (слайд2)

Учні  знатимуть:

  • ступені порівняння якісних прикметників;
  • способи творення форм вищого та найвищого ступенів порівняння.

Учні  вмітимуть:

  • визначати в тексті прикметники вищого та найвищого ступенів порівняння;
  • утворювати форми вищого й найвищого ступенів порівняння якісних прикметників;
  • правильно вживати прикметники вищого й найвищого ступенів порівняння  в мовленні;
  • оцінювати власну діяльність.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань

Методи й  прийоми, форми роботи: технологія «Спіймай мій настрій», гра «Лінгвістичний двобій»,прийом «Згоден – не згоден – обґрунтуй», мовне  спостереження, робота з підручником,  за варіантами, у парах, вибірковий диктант, творча лабораторія,  «Розумне перо», Я - редактор,   «Стилістичний сміхограй», прийом «Коло ідей», технологія «Незакінчене речення». 

Перебіг уроку

І. Організаційний  момент 

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

А тепер за парту

Всі сідайте рівно.

І до роботи візьмемось сумлінно.

ІІ. Емоційне налаштування на урок  

Учні, перш ніж ми розпочнемо роботу на уроці, налаштуємо емоційний настрій так, щоб праця   кожного з вас була цікавою, творчою ефективною. Тож подаруйте посмішку собі, один одному, мені.

 Технологія  «Спіймай мій настрій»

 Дітям пропонується попрацювати в парі, виконуючи дії, які називає учитель.

- Усміхніться, „зніміть” усмішку зі свого обличчя долонею та „подаруйте” своєму сусідові. „Прийміть” усмішку, „прикрасьте” нею своє обличчя.

ІІІ.  Перевірка  домашнього завдання

ІV.  Актуалізація опорних знань 

1.Гра «Лінгвістичний двобій» (слайд3)

Робота в  парах.  Учень сам обирає суперника зі словами: «Я викликаю на двобій…» і ставить запитання.  Наприклад …

  • Яка частина мови називається прикметником? На які питання відповідає?
  • Чому прикметник є самостійною частиною мови?
  • Від чого залежить рід, число й відмінок прикметника?
  • Які ви знаєте  групи прикметників за значенням?

V. Мотивація навчальної діяльності.  Повідомлення теми, мети уроку.

   1.Згоден – не згоден – обґрунтуй(слайд5)

Які  прикметники   можуть виражати  якість  предмета  більшою  чи  меншою мірою: якісні, відносні чи присвійні?

 2. Мовне спостереження (слайд6)

    VІ.  Сприймання  й  усвідомлення учнями фактичного матеріалу.

  Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу С.158 -159.

 

VІІ. Осмислення  зв'язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу.

 

1.  Вибірковий    диктант    

Виписати якісні прикметники, визначити ступінь порівняння. 

  Осінь танула, як воскова свічка, ставала все прозорішою та легшою(вищий ступіньпроста форма) Із – за хмар виглянуло сонечко, і тоді і ліс, і поле весело всміхнулися до нього, мов до найближчого( найвищий ступінь – проста форма) знайомого. Що в світі найсильніше, найпрудкіше, найсміливіше?( найвищий ступінь – проста форма). Темні й невисокі гори здавались  більш високими(вищий ступінь –складна форма) серед гладенького рівного степу.

 

2. Творча лабораторія (слайд7)

 Робота за варіантами. Від поданих слів утворіть просту й складену форми вищого  й найвищого  ступенів порівняння.

  І варіант  - сумний, солодкий, сміливий

  ІІ варіант -  високий, приємний, чистий

 

 

VІІІ.  Узагальнення й систематизація знань

 

1.Розумне перо(слайд8)

Перепишіть, від поданих у дужках прикметників утворіть вищий або найвищий ступені порівняння.

  Добре ім'я (дорожче) за великі багатства, а доброзичливість (цінніша)за срібло та золото.  Для того,  хто деревце посадив, земля стає і (найближча), і (найрідніша). Твій ранок, земле, усе (ясніший), усе (гарячіший )розмах твій.

 

2. Робота   в парах  ( вправа за підручником 379 на С.158)

 

3. Коло думок.

 Як ви розумієте народний вислів «Земля найбагатша, вода найсильніша? (слайд 9)

Земля найбагатша тому, що вона годує людей своїми плодами.

 А вода найсильніша тому, що без неї неможливе існування людини не землі.

Без неї ніщо не зможе жити: ні рослинний світ, ні тварини, ні людство. Якщо

землю не поливати водою, то вона не стане багатою та родючою. Земля та

вода – основа життя. Недарма в народі казали, що земля найбагатша, вода

найсильніша. 

 

4. Фізкультхвилинка.

 

5.   Стилістичний  сміхограй  ( усно) (слайд10)
(Виправити помилки у вживанні прикметників)

1)Стежечка до села була сама вузькіша. (найвужча)

2)Понеділок, безперечно, найважкіший день тижня. (найважчий)

3)Учні влітку мають самі найдовгіші канікули. ( найдовші)

 

6.  Я – редактор (слайд11)

Правильно записати ступені порівняння прикметників

1)Кімната після ремонту стала більш затишнішою. (більш затишною)

2)Це був самий цікавий матч сезону. ( Це був найцікавіший матч сезону)

3) Дні стали більш коротшими. ( Дні стали більш короткими)

ІХ.    Підсумок уроку.  Рефлексія.  Оцінювання

Вправа  «Незакінчене речення…»(слайд12)

Сьогодні я дізнався……

Тепер я зможу…

 Х.  Інструктаж домашнього завдання. (слайд13)

Опрацювати матеріал підручника  С.158-159, , виконати вправу 383.

Високий рівень: виконати вправу 385. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zip
Додано
10 лютого 2019
Переглядів
3273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку