Урок "Ступені порівняння прислівників"

Про матеріал
Конспект уроку "Ступені порівняння прислівників". Продовження роботи над темою «Прислівник», яку було розпочато на попередніх уроках. Урок засвоєння нових знань і навичок.
Перегляд файлу

Конспект уроку з української мови  для 7 класу

Підготувала:

 вчитель української мови та літератури

 Тищенко Ірина Вікторівна

Тема: Ступені порівняння прислівників

Мета:

Навчальна: поглибити знання учнів про прислівник, його морфологічні ознаки; формувати вміння утворювати і правильно вживати в мовленні прислівники вищого і найвищого ступенів порівняння; навчитися відрізняти прислівники від омонімічних прикметників.

Розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мислення; збагачувати словниковий запас учнів.

Виховна: виховувати любов до рідної мови; самостійність у здобутті знань. Тип уроку : урок засвоєння знань.

Обладнання: підручник, картки, алгоритм « Ступені порівняння прислівників».

Хід уроку

  1.    Організаційний момент

Добрий день, діти. (Перевірка домашнього завдання, відсутніх). Сьогодні ми продовжуємо працювати над темою «Прислівник», яку ми розпочали на попередніх уроках. Але спочатку давайте дещо пригадаємо.

  1.    Актуалізація опорних знань

Яка з вивчених вами частин мови мала ступені порівняння?

Як утворюються ступені порівняння прикметників?

Утворіть ступені порівняння прикметника привітний (привітніший, більш привітний, найпривітніший, найбільш привітний).

Що таке прислівник? Що ви про нього знаєте?

  1.    Мотивація навчальної діяльності

Утворіть і запишіть прислівники від якісних прикметників.

Зручний, бадьорий, стрункий, грайливий, відомий,вдалий, черствий, ніжний, жорстокий, яскравий.

Утворені нами прислівники дають якісну характеристику дії, стану і відповідають на питання як? Чи можуть вони мати ступені порівняння?

Правильно, як і прикметники вони мають ступені порівняння. Ми повинні з вами правильно навчитися утворювати їх, щоб бути грамотними і вміти правильно писати. Адже найгарніша людина це розумна людина.

IV.Ознайомлення з темою, метою, і планом уроку.

План:

  1.   Ознайомлення з теоретичним матеріалом.
  2.   Складання алгоритму.
  3.   Робота біля дошки.
  4.   Творчий диктант.
  5.   Вибірковий диктант.
  6.   Лінгвістичне спостереження.
  7.   « Коло думок.»
  8.   Гра «Злови прислівник».
  9.   Робота з підручником.
  10. «Творчий конструктор».
  11. Складання твору-мініатюри.
  12.   Підсумок. Оцінювання.

V. Опрацювання теоретичного матеріалу

  1.    Відкрийте с.116, ознайомтеся як творяться ступені порівняння прислівників.
  2.    Складемо алгоритм за теоретичним матеріалом

 

                                                      Прислівник

 

        Вищий ступінь                                                 Найвищий ступінь

Проста           Складена                              Проста                              Складена     

+-ш-,-іш-        +більш(менш)            +най-, що-, як-        +найбільш(найменш)    

Глибше         більш глибоко             найглибше               найбільш глибоко

 

УІ.Закріплення і формування в учнів умінь і навичок

1 .Біля дошки утворити ступені порівняння за алгоритмом

Тепло - тепліше - більш тепло - найтепліше - найбільш тепло.

Спокійно, уважно.

  1.   Творчий диктант

Перший варіант утворює просту і складену форму вищого ступеня, а другий - найвищого: весело, швидко,зручно.

  1.   Вибірковий диктант

Випишіть лише ті прислівники, які мають ступені порівняння. Визначте усно ступінь порівняння

Близько, вище, по-іншому, струнко, мужньо,довше, самовпевнено, угору, найдовше, спочатку, високо, гірше, веселіше, завтра, найсмачніше.

  1.   Лінгвістичне спостереження

Від поданих прислівників утворіть просту форму вищого ступеня. Які зміни відбуваються?

Тонко-тонше

Глибоко - глибше

Близько - ближче

Високо - вище

Погано - гірше

  1.   Коло думок

Поясніть чому в першому реченні виділене слово - прислівник, а в другому - прикметник

Глибше орати - більше хліба мати.

Озеро Світязь глибше, ніж Синевир.

Складіть і запишіть 2 речення зі словом найбільше, щоб воно було прислівником і прикметником в реченні.

  1.   А тепер для відпочинку пограймо у гру «Злови прислівник».

Як зробити день веселим?

Ти прокинься рано-рано

Лиш над містом сонце встане,

Привітайся з ластівками, з кожним променем ласкавим.

Сам гарнесенько умийся,

Сам швиденько одягнися,

Підійди до тата й мами

І скажи їм: «Добрий ранок»!

Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квітам,людям.

І тоді обоє ’язково

День тобі веселим буде! (А.Костецький)

  1.   А тепер давайте виконаєм вправу 212 в підручниках самостійно, а потім

перевіримо.

  1.   «Творчий конструктор»

Зі словами : міцніше, дорожче, дужче,краще скласти речення за зразком:

Планер піднявся вище за найвище дерево

Перевірили.

10. Складання твору мініатюри, або робота з картками

Складіть невеликий твір (5-6 речень) на тему «Останні подихи зими», використовуючи прислівники вищого і найвищого ступеня

Т77. Підсумок уроку Закінчи речення:

Сьогодні на уроці я дізнався...,

Сьогодні на уроці я навчився... .

VIII. Оцінювання. Аргументація оцінок.

Учні допомагають вчителеві. Оцінюють активних.

IX Домашнє завдання

Вивчити параграф26 вправа 214

На вибір вправа 216 або 217


 

 

docx
Додано
25 березня 2019
Переглядів
3608
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку