Сучасне уявлення про здоров'я. Взаємозв'язок фізичної, психічної, соціальної і духовної складових здоров'я. Урок розроблений за підручником Т. Є. Бойченко та ін.
Урок 3. Сучасне уявлення про здоров’я. Взаємозв’язок фізичної, психічної, соціальної і духовної складових здоров’я.
Мета: розглянути сучасний підхід до здоров’я; проаналізувати взаємозв’язок складових здоров’я та чинники впливу на здоров’я.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Якщо ми хочемо здорові бути
Й щасливі на землі цій кожну мить.
То мусимо всі істину збагнути:
Нам позитивно в світі треба жить.
Налаштуватись на активну хвилю,
І людям добру усмішку нести.
З любов’ю торувати кожну милю,
Упевнено з добром і миром йти.
І позитив в душі своїй плекати,
Терпимість, гумор мати при собі.
Й не можна лишнє язиком плескати,
Й не треба бути сірим у юрбі.
А жити гарно, весело і світло,
Душа хай щиро сонцем променить,
Щоб ваше серце від любові квітло.
З гармонією в серденьку живіть.
ІІ. Мотивація та актуалізація навчального матеріалу
1.Бесіда:
1) Охарактеризуйте основні сфери життя людини.
2) Як ви вважаєте, чи кожна сфера життя однаково важлива для людини?
3) Чи важливо людині вміти планувати свій час?
4) Сформулюйте власні цілі і завдання на найближчий час.
2.Вчитель (зачитує притчу)
— Що тобі від мене треба? — запитав чарівник.
— Я хочу шикарну машину, — трохи подумавши, відповів чоловік.
— Добре, — сказав чарівник, поліз у мішок, дістав звідти ключі від новенького авто і подав їх хлопцеві.
Але наступного дня хлопець повернувся і було видно, що він дуже роздратований.
— Що трапилося? — запитав чарівник.
— А… Я цілий день їздив по місту, і куди б я не приїхав, всі люди дивилися на мене, адже я був у цій машині. Але потім я почав помічати, що в цьому місті повно красивих машин і люди дивляться на них з тим же захопленням, що і на мою… Це не те, чого я хотів.
— А чого ж ти хочеш? — сказав чарівник.
— Я хочу… грошей!
— Добре, — відповів чарівник, засовуючи руку в мішок. Він дістав звідти чекову книжку і вручив її парубку.
Хлопець повернувся через тиждень. Він знову був засмучений.
— І що сталося тепер?
— Я скупив все, що хотів. Але дуже скоро мені стало все одно. Я ж можу купити все, так що яка різниця… Ти не дав мені того, що я хотів.
— Чого ж ти хочеш? – знову запитав чарівник.
Цього разу парубок ретельно продумав свою відповідь і сказав:
— Я знаю, чого хочу. Я хочу шикарну… красиву жінку… з чудовою фігурою і довгим білим волоссям. Можеш?
— Добре. Ось вона. — посміхнувся старий.
Але знову. Через два тижні хлопець повернувся. Він був пригнічений.
— А що зараз? Я ж дав тобі красиву жінку!
— Вона була така слухняна, що мені це швидко набридло. Їй потрібні були тільки мої гроші, і набравши скільки їй було потрібно, вона просто пішла. Якийсь ти поганий чарівник. Я прошу і прошу тебе те, що я хочу, а воно все не те й не таке.
— Чи впевнений ти, що весь цей час просив саме те, чого хочеш насправді? Ти хотів, щоб тобою захоплювалися, а прохав автомобіль. Хотів свободи, а просив гроші. Хотів кохання, а просив дівчину.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Обєднання в групи.
2.Завдання групам:
1 група – поняття психічної і духовної складової здоров’я.
2 група – поняття соціальної складової.
3 група – поняття фізичної складової.
(презентація роботи груп)
3.Чинники, що впливають на здоров’я населення (робота з підручником)
ІV. Узагальнення та закріплення отриманих знань
1.Розгляд ситуаційних завдань на с.21
2.Складання плану удосконалення життєвої навички, щоб досягти поставленої мети.
V. Підсумки
Всі хочуть щастя, радості, любові,
Уваги, світла, сонця і тепла.
І усмішки, і мудрості у слові…
Щоб непорушна відданість була.
Повага й ласка серце зігрівала,
І доброта до кожного прийшла.
А гарна звістка радість віщувала,
Й дорога світла по життю вела…
Всім хочеться… А чи того ми варті?
Чи світлі наші душі і серця?
Живемо ж так, як випаде на карті,
Й не усвідомлюємо, часом, до кінця,
Що щось не так, якось не так живемо,
І треба бути кращим у житті.
Не тим шляхом, і не туди ідемо.
І маємо не те щось на меті…
Та й почуття не тільки всі хороші,
І доброта не завжди в серці є.
А іноді туманять розум гроші,
Тоді на думці кожному своє…
То, мабуть, варто щось в собі змінити,
Щоб засміялось небо голубе.
В своєму серці вогник засвітити,
І ощасливить світ людський тебе.
Комусь любов свою подарувати,
Віддати людям часточку тепла.
Турботу іноді на себе взяти,
Щоб менше стало в цьому світі зла.
Всі хочуть все. Та треба пам’ятати —
Це не дається просто у житті.
Спочатку треба вміти віддавати,
Тоді зустрінеш все це на путі. (Надія Красоткіна)
VІ. Домашнє завдання: опрацювати §3