Урок та презентація "Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі на знаходження невідомого доданка"

Про матеріал
Урок та презентація "Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі на знаходження невідомого доданка"
Перегляд файлу

Тема: Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі на знаходження невідомого доданка

Мета: узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій додавання і віднімання; вчити виконувати перевірку додавання відніманням, віднімання — додаванням, розв’язувати складені задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати пам’ять, увагу, мислення ; виховувати любов  до математики.

Обладнання: індивідуальні картки, Незнайко, презентація, короткий запис до задачі.

Хід уроку

І. Організація класу.

  1. Привітання.

Всі почули ви дзвінок, в гості йде до нас урок!

Встало сонечко давно, зазирнуло у вікно,

На  урок час поспішати, математику вивчати.

  • Всі ми різні  і водночас дуже схожі.
  • Давайте перевіримо.
  • Хто любить кататися на велосипеді підніміть праву руку?.
  • Хто вміє плавати покажіть ліву долоню.
  • Хто знає математику плесніть у долоні.
  • А всі у кого є друзі,  посміхніться.
  •         Як бачите ми краще пізнали один одного.
  •         Сьогодні на уроці ми працюватимемо разом і я розраховую на вашу плідну працю.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання
  • Ви вдома виконували вправу 395.
  • Незнайко теж її виконував, давайте перевіримо чи правильно він виконав завдання. Назвати результати обчислень виразів, що менші, ніж 60 000. (30 791; 13 450; 4 6340.)
  • Як ви міркували коли розв’язували задачу № 396?
  • Які дії ви виконували?
  • Який вийшов результат?

Молодці!

  1. Робота на індивідуальних картках.
  1. Обчислити.

38090               4533                4137                    73051

24516               4275                  541                      4645

13574               8808                 4678                   68406

 

  1. Розв'яжи задачу.

В одному будинку живе 1017 мешканців, а в другому – на 239 мешканців менше. Скільки мешканців у двох будинках разом?

  1. + (1017 – 239) = 1795 (м.)

Відповідь: 1795 мешканців.

  1. Усні обчислення.

Гра «Ромашка».

  1. Каліграфічна хвилинка.
  •         За допомогою цифр 4, 5, 7, 0 запишіть чотирицифрові числа в яких 7 тисяч. Цифри в числі не повторюються.

( 7540, 7450, 7504, 7405, 7054, 7045)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

Проблемна ситуація.

  •         Діти, Незнайко просить про допомогу. Він виконав вираз на віднімання. (На дошці вираз)
  •         78 864 – 3 562 = 75 302
  •         І не знає як перевірити. Чи правильно виконав? А для цього нам потрібно на уроці  пригадати як потрібно перевіряти дію віднімання за допомогою дії  додавання, а також будемо розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка.

ІV. Вивчення нового  матеріалу.

  • Запишемо вираз, який виконав Незнайко.
  •       А тепер виконаємо перевірку. Яка дія є оберненою до дії віднімання? (Додавання).
  •       Сума різниці та від'ємника має дорівнювати зменшуваному.

(Перевірили все правильно).

  • Звідси випливає таке правило.
  • Якщо a – b = c, то b + c = a
  • Тепер спробуємо самостійно.

847 294 – 235 451 = 611843

V. Гімнастичні вправи для очей і шиї

1) Вправи для очей на СЛАЙДІ

2) Швидко заплющити і розплющити очі.

3) Написати у повітрі носом числа 1, 2, 3, 4, 5.

 VІ.  Узагальнення і систематизація знань

  1. Коментоване розв’язування задачі (№ 400)

Уважно прочитайте  задачу.

 

І ц. - ?          -     7870 л

ІІІ ц. - ?           10720 л 

ІІ ц. - ?             - 6020 л

Що відомо в задачі?

Про що запитується ?

Розгляньте скорочений запис задачі

Скільки літрів пального було у трьох цистернах?

Скільки літрів пального було у першій і третій цистернах?

Скільки літрів пального було у другій і третій цистернах?

Про що можна дізнатися за цими даними?

Яку арифметичну дію треба виконати?

Чи можемо ми дізнатися скільки пального було у третій цистерні?

Яку арифметичну дію треба виконати?

  • Розв’яжіть задачу за поданим планом.
  1. Скільки літрів пального у другій цистерні?
  2. Скільки літрів пального у третій цистерні?

2) Самостійна робота

- Прочитайте задачу.

- Що в ній відомо ?

- Про що запитується ?

- Розв'яжіть задачу за підказкою.

  1. 18600 - 2600 = ...(к.);
  2. ... : 2 = ... (к.);
  3. ... +... = ... (к.).

(Відповідь: на першій баржі було 10600 кавунів, а на другій – 8000 кавунів)

VІІ. Підсумок уроку.

  •       Ось іде до завершення наш урок. Ви   плідно працювали, були активні.  Я зрозуміла, що ви дуже любите математику. Тож давайте присвятимо цій науці сенкан.

Математика.

Цікава, невідома.

Доводить, мислить, розв'язує.

Математика – наука про числа.

Наука.

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Організація учнів до уроку. Всі почули ви дзвінок, в гості йде до нас урок!Встало сонечко давно, зазирнуло у вікно, На урок час поспішати, математику вивчати.

Номер слайду 3

№ 395

Номер слайду 4

-460 15061090550405004208806052027073018064080540

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі на знаходження невідомого доданка. КМАТЕААМТИ

Номер слайду 8

а-b=cс+b=a

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Задача 400І -?ІІІ -?ІІ - ?7870л10720л6020л

Номер слайду 12

Розв’яжіть задачу за поданим планом1) Скільки літрів пального у другій цистерні?2) Скільки літрів пального у третій цистерні?

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Ви всі добре працювали,Знання міцні здобували. Тож скажу вам у кінці:–Діти, всі ви – молодці!

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Задача 4011) 18600 - 2600 = ...(к.);2) ... : 2 = ... (к.); 3) ... +... = ... (к.).

zip
Додано
27 листопада 2020
Переглядів
962
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку