Урок "Таблиці додавання і віднімання числа 4"

Про матеріал
Урок-подорож з математики на розвиток критичного мислення ; формування обчислювальних навичок; активізації уявлення про суть додавання і віднімання; дослідження таблиці додавання і віднімання числа 4.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            Урок з математики (1 клас)

                  з розвитку критичного мислення

            «Досліджуємо таблиці додавання

                      і віднімання  числа 4»

 

 

 

 

                                                      Підготувала: Члек Олена Віталіївна

                                                         ОЗЗСО  Торчинський ліцей

                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку: Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 4.

Тема тижня: Транспорт

Мета уроку: Формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, логіку. Активізувати уявлення про суть додавання і віднімання. Ознайомити із таблицею на додавання і віднімання числа 4.

Обладнання: інтерактивна дошка,   навчальний матеріал, геометричний матеріал, кубики Роррі, таблиці додавання і віднімання числа 4, карта України, квитки.

 

                                    Хід уроку

           Увага, друзі, у мене є слово:

Візьміться за руки у своїх колах,

Щоб гарний настрій всім подарувати

І урок наш розпочати!

  •  Звати мене Олена Віталіївна і я

  рада зустрічі з вами!    

  •        1.Розминка              (Слайд 1)

( створення сприятливого психологічного клімату на уроці)

  • Хто сьогодні прийшов на урок з гарним настроєм – рукою махніть!
  • Хто чує зараз мене – головою кивніть!
  • Хто бачить мене – оком моргніть!
  • Хто найвеселіший – всім усміхніться!
  • Хто ввічливий – сусідові злегка вклоніться!
  • Хто вміє дружити – поплескайте в долоні!
  • Візьміться за руки у своєму дружньому колі!

2.Повторення правил роботи в групах за допомогою малюнків.                                                   (Слайд 2)

  • Покажіть знак, коли ви виконаєте завдання.

    3.Ознайомлення з темою уроку

Вправа «Передбачення» (Кубики Роррі)

  • Дослідіть, що спільного між картинками на кубику! (число 4!)
  • Розгляньте малюнки на дошці, вони допоможуть вам дізнатись тему дня. Із розсипанки  букв складіть слово.
  • Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати таблиці додавання і віднімання числа 4.                    (Слайд 3)

4. Актуалізація знань

  • Усний рахунок                                                     (Слайд4)
  • Повторимо склад числа 4 за допомогою лего-цеглинок.  

   

Мотивація

  • Ви  любите подорожувати?      
  • Ми з вами зможемо отримати квитки у дуже цікаві місця, де зможемо відпочити, познайомитись з новими друзями, дізнатися багато нового і цікавого!  Та для цього потрібно потрудитися і виконати різні математичні завдання. Готові до досягнення мети?

5.Робота над новим матеріалом

  1. Дослідження таблиці додавання числа 4
  •  Як називаються числа при додаванні?
  • Розгляньте таблицю. Нам потрібно до кожного з чисел додати 4!
  • Робимо висновок!
  •  Молодці! Ви отримуєте квиток у замок Любарта у м. Луцьку! (Слайд 5)

2.  Дослідження таблиці віднімання числа 4

  1. Як називаються числа при відніманні?
  2. Розгляньте таблицю і виконайте завдання.
  3. Висновок!
  4. Молодці! Отримуєте квиток у аквапарк, що у м.Львів!           (Слайд 6)

        Усвідомлення змісту.

      3. Робота над задачею

          -  Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено?

- Скільки привезли  оленів?

- Скільки привезли зебр?

- Скільки привезли слонів?

- Що потрібно дізнатися?

- За допомогою якої дії?

- Яка відповідь?

 Бесіда.

  • А ви любите подорожувати?
  • Як себе потрібно поводити у зоопарку?
  • Молодці! Ви отримуєте квиток у Рівненський зоопарк!

    6.Фізкультхвилинка «Колеса в автобусі крутяться»   (Слайд7)

       4. Малюнкова задача. (Робота в групах)

- Про що задача?

- Скільки було дельфінів?

 - Скільки відпливло?

- Що запитується в задачі?

- Якою дієї будемо виконувати?

- Запишіть задачу!

- Молодці! За це завдання ви отримуєте квиток у дельфінарій «Оскар», що у Трускавці!                                                                         (Слайд 8)

       5.Самостійне виконання завдання у зошитах.

- За це завдання ви отримуєте квиток у Карпати!              (Слайд 9)

6. Робота в групах. Поставити знаки+,- , щоб рівність була правильною!

- Ви отримуєте квиток у м.Київ!

     7. Робота в групах з геометричним матеріалом.

  • У вас на партах конверти із геометричним матеріалом. Вам потрібно скласти вид транспорту, який зображено на малюнку. Саме на ньому ви і здійсните подорож.

      8. Презентація робіт

Але кожна група отримає квиток у те місце, яке покаже нам кубик історій (Роррі)!  (Кидаю кубик, яке місце зображено – туди і відправляється група)

         7. Підсумок уроку

  • Як все пройшло?

1.Вправа «Відзеркалення»                                 (Слайд 10)

  • Ви отримали квитки у дуже цікаві місця. А де ж вони знаходяться?
  • Подивіться на слайд. Що символізує жовто-блакитний колір?
  • То квитки по містах якої країни ви отримали?

2.Скринька мудрості

  • Наша Україна багата на чудові місця, де можна відпочити, побачити багато цікавого.

3.Вправа «Світлофор»

  • Щоб вручити вам квитки, я маю переконатись, що ви знаєте правила дорожнього руху!
  • Молодці! Тепер я  за вас спокійна. Отримуйте квитки! Сідаймо у потяг! Цікавої вам подорожі по нашій рідній землі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
13 вересня 2020
Переглядів
749
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку