Математика
2 клас
Тема:Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів із буквою.Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.
Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися –організовувати своє робоче місце, планувати свої дії ;доводити роботу до кінця; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування; предметних компетентностей- познайомити учнів з таблицею множення числа 6, сприяти її швидкому запам’ятовуванню;розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати пам'ять, увагу; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: комп’ютер, екран,проектор,презентація до уроку, демонстраційний ілюстративний матеріал, таблиця множення числа 6.
Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.
Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і
слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Придбай квиток».
-Діти виберіть квиток, порахуйте. (Завдання на картках)
- знайти добуток чисел 5 і 7;
-знайти частку чисел 36 і 4;
-знайти суму чисел 28 і 4;
- збільшити 4 у 6 разів;
-зменшити 15 у 3 рази;
-зменшити 12 у 4 рази;
- знайти половину числа 14;
- замінити додавання множенням: 6+6+6
4+4+4+4
- обчислити 5.2+45=
2.5=
2. Розумова розминка.
5, 15, 35,20, 17,10,25, 40, 45, 30.
- Знайдіть зайве число? Чому?
- Запишіть числа в порядку зростання.
-На скільки змінюється кожне наступне число?
3. Каліграфічна хвилинка.
Жучок пройшовся по базару,
Купив чобіт червоних пару.
Подумав, щось порахував
І пару жовтих ще придбав,
А потім ще й зелених пару.
Летів, як світлофор, з базару!
А загадка вам ось така:
То скільки ж ніжок у жука?
(Шість)
- Давайте дамо характеристику числа 6.
- Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6?
- А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6.
- У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Складання таблиці множення числа 6.
- Назвіть відповідь прикладів: 6.2,6.3,6.4,6.5..
-Звідки ми це знаємо? Яку властивість ми застосували?
- Розгляньте в підручнику таблицю множення числа 6.
- Що ви помітили? ( так, деякі випадки нам уже знайомі?)
- Давайте повторимо ці випадки.
- Пояснимо, як складено таблицю множення числа 6, де випадки множення нам незнайомі.
- Як одержати наступний добуток з попереднього?
За допомогою дітей , вчитель записує відповіді у таблицю на дошці.
Гра «Подорож до країни Уявляндії».
«Уявіть собі!»:
1 - Буратіно
2 – лебідь
3 - верблюд
4 - стілець
5 - яблуко
6 - чайник
7 - прапорець
8 - окуляри
9 - кит фонтан
0 – бублик
6*2=12 Лебідь (2) чайника (б) несе, та як Буратіно ущипне (12).
6*3=18 Верблюд(3) ніс чайник(6) на горбі, Буратіно(1) окуляри(8) вдягнув собі.
6*4=24 Чайник(6) на стільці(4) стояв, лебідь(2) стільчика(4)украв.
6*5=30 Яблуко(5) з чайником(6) лежало, верблюда(3) з бубликом(0) чекало.
6*6=36 Чайник(6) біля чайника(6) стояв, верблюда(3) з чайником(6) чекав.
6*7=42 Прапорець(7) з чайником(6) кипів, що лебідь(2) аж на стільчик(4) сів.
6*8=48 Окуляри(8) біля чайника(6) лежали, стільчика(4) окуляри(8) шукали.
6*9=54 Кит(9) із чайником(6) гуляв, яблуко(5)із стільчиком(4) шукав.
3. Коментоване обчислення прикладів.
- Обчисліть значення виразів 723 с. 109 коментовано.
4. Усне розв’язання задач.
- Тістечко коштує 6 гривень, а торт у 9 разів дорожчий. Скільки коштує торт?
- Скільки соку в шести чотирилітрових банках?
5. Робота з підручником. Розв’язування задач.
– Про що розповідається в задачі?
- Яке запитання в задачі?
- Що значить всього? Яка це дія?
- Які геометричні фігури називаються многокутниками?
- чи можемо відразу знайти відповідь на запитання?
- Що для цього треба знати?
- Якою дією дізнаємося у 3 рази більше?
б) 726(усно).
Складіть задачу за даними таблиці.
Купили 5 тарілок по 4 гривні кожна і 4 миски по 6 гривень за одну. Скільки всього грошей заплатили?
6. Фізкультхвилинка.
Ручки, ніженьки втомились.
Встаньте зараз на хвилинку
Проведем фізкультхвилинку.
(Танцювальна хвилинка »Пісня про зарядку»)
V. Закріплення набутих знань.
Самостійна робота.
- Пропоную вам самостійно виконати завдання вправи 727.
VІ. Підсумок уроку.
Гра»Мікрофон»
VІІ. Домашнє завдання.
Завдання 728 і 729 (одну із задач).(Називаю завдання, пояснюють спосіб розв’язання сильніші учні). Розкажіть вдома історію чайника.