Алгебра і початки аналізу. 11 клас
Тема уроку. Основні властивості логарифмів
Мета уроку: удосконалити вміння і навички застосування властивостей логарифмів і формул логарифмування до розв'язування задач.
Очікувані результати: учні повинні вміти розв'язувати задачі на застосування властивостей логарифмів та формули переходу до логарифмів з іншою основою.
Основні поняття: логарифмування, потенціювання.
Компетенції, що формуються: математична – уміння оперувати числовою інформацією; уміння застосовувати означення і властивості логарифмів до розв'язування задач; ключові – спілкування державною мовою; уміння вчитися впродовж життя; ініціативність і підприємливість; соціальна та громадянська.
Обладнання: підручник, проектор, рефлекс-картки
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Робота в парах
Учні, працюючи в парах, перевіряють одне в одного знання основних властивостей логарифмів, основної логарифмічної тотожності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Знайдіть правильну, на вашу думку, відповідь.
- 3.
−0,5; б) 5; в) -2; г) 11.
+
а) 3; б) 15,5; в); г) 11,5.
3. обчисліть значення виразу:
а) -2; б) 2; в) 0,5; г) -0,5.
4. Обчисліть значення виразу: .
а) ; б) ; в) 3; г) 2.
Учні обговорюють відповіді з посиланнями на відповідні властивості логарифмів.
ІV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя
Наше життя розвивається по сходинці. Кожний життєвий момент – це стрибок нагору або донизу. Проте всі ми прагнемо зробити більше стрибків угору, досягти успіхів. А що, на вашу думку, сприяє досягненню успіхів у житті?
V. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу
Дія знаходження логарифма числа (виразу) називається логарифмуванням.
Потенціювання – знаходження числа (виразу) за його логарифмом.
=, де a>0, a≠1, b>0, b≠1, x>0.
Наслідки:
Наприклад. Обчислити: (колективно з коментуванням)
Розв'язання. Перейдем до основи 2:
===1,2.
Самостійно:
Знайти: варіант 1: ; варіант 2: .
VІ. Підбиття підсумків уроку
- Що ми робили на уроці?
– Працювали. Сходинка – ПРАЦЯ
- Як ми це робили?
- Творчо Сходинка ТВОРЧІСТЬ
- І до чого це вас веде?
– До знань. Сходинка – ЗНАННЯ
Рефлексія
Рефлекс-картка |
|
Підкресліть твердження стосовно себе |
|
Яке враження у Вас склалося? |
- сподобалося |
- не сподобалося |
|
Який настрій після уроку? |
- радісний |
- сумний |
|
Яке самопочуття? |
- втомився |
- не втомився |
|
Яке ставлення до вивченого матеріалу? |
- зрозумів |
- не зрозумів |
|
Яка твоя самооцінка після уроку? |
- задоволений |
- не задоволений |
|
Оціни свою активність на уроці |
- старався |
- не намагався |
- хто з вас озвучить, яку мету поставив перед собою і чи досяг її?
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
Обов’язкове:
1) §4, ст.34-35 (Математика: 11 кл., підручник О. Істер)
2) повторити: означення логарифма та властивості, ст.32-33.
3)виконати вправи: №4.36 (прологарифмувати), №4.42 (потенціювати).
Додатково: ст.37-38. Застосування логарифмів для опису реальних процесів.
Знайти в Інтернеті інші цікаві застосування логарифмів.
Дякую за урок.