Урок Тема "Тема: Вправи на інтонаційне виділення в реченнях слів, найважливіших для виділення думки. Робота зі скоромовками. Природознавство Тема: Як змінюється взимку життя комах

Про матеріал
Даний інтегрований урок об"єднав в собі природознавство та українську мову.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Вправи на інтонаційне виділення в реченнях слів, найважливіших для виділення думки. Робота зі скоромовками.

Природознавство

Тема: Як змінюється взимку життя комах і птахів? Зимуючі та осілі птахи.

Мета:Навчати учнів інтонаційно виділяти в реченнях слова,найважливіші для виділення думки. Розвивати навички виразного читання, увагу, мислення, пам'ять. Розширити знання учнів про комах та птахів, формувати уявлення про життя цих тварин взимку, про необхідність їхньої охорони; розвивати вміння характеризувати зміни у житті птахів взимку; вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки у неживій та живій природі взимку; розвивати процеси мислення, спостережливість, пізнавальний інтерес; формувати вміння застосовувати знання про природу взимку для розв’язання навчальних і життєвих компетентностей; виховувати турботливе ставлення до птахів; викликати бажання допомагати їм взимку.

Обладнання:відео комахи та птахи взимку;календар спостережень за погодою; малюнки із зображенням птахів;  загадкова скринька; годівничка.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

Добрий день, ми всіх вітаєм.

Дня вам доброго бажаєм.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Очікування.
  • Розпочинаємо урок української мови та природознавства. Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  • Я сподіваюсь, що ваші очікування обов’язково здійсняться. А для того,щоб це сталося вам якими треба бути? (Уважними,працьовитими, спостережливими та активними).
  1. Самостійна робота «синоптика» за планом.

План

  •   Пора року, місяць, число, день тижня.
  •   Стан неба.
  •   Температура повітря.
  •   Чи були протягом дня опади?
  •     За будь–якої погоди майте гарний настрій.
  1. Гра «Сніжинка»
  • Яка зараз пора року?
  • Які зміни відбуваються в неживій природі з приходом зими?
  • А чи змінюється життя живої природи?
  • Чому? Чи зв’язана жива і нежива природа?
  • Прослухаймо нашого синоптика.
  1. Каліграфічна хвилинка.
  • Як ласкаво називають зиму?
  • Запишіть каліграфічно слово зимонька, правильно поєднуючи букви.
  • Придумайте речення зі словом зимонька.
  • Яке це речення — розповідне чи питальне?
  • Чому воно розповідне?
  • Який знак поставимо в кінці розповідного речення?
  • А яке речення називають питальним?
  • Що ставимо в кінці питального речення?
  1. Загадковий диктант.
  1. Відгадайте, діти, хто
    Має носик - долото?
    Ним комах з кори виймає,
    Про здоров’я лісу дбає.
    (Дятел)

2) Вона животик жовтий має, 
Ще й чорну краватку одягає. 
Пташина жвава і маленька, 
Співає дзвінко, веселенько,— 
Той спів узимку кожен чує. 
Шматочок сальця їй смакує. 
Що ж це за пташка невеличка, 
Чи здогадались ви? 
(Синичка)

3) Що це за сіренька пташка?

Ловить гусінь і комашок,

Цвірінчить вона, стрибає,

В теплий край не відлітає.

 Цей маленький жвавий хлопчик

 Називається … (горобчик).

 

4) Вони бувають сизі, білі, 
Воркують, в парку проживають. 
Вважають їх птахами миру, 
На щастя в небо випускають. 
І линуть в сині голубій 
Птахи чудові — ... 
(Голуби)


5) Хто це у садку скрекоче,
Всі новини знати хоче?
Це хитренька, білобока,
З чорним хвостиком …
(Сорока)

6)На колір – сірувата,
На вдачу – хитрувата.
«Кар-р-р», - гукає,
Курчат лякає.
(Ворона)

Сіт-сіт-сіт — сигнал летить.

Що за пташка так свистить?

По деревах повзать звичку має,

На зиму їжу запасає.

Влітку знищує жуків,

Довгоносиків, клопів. (Повзик)

Крізь зимові заметілі
Пташенята прилетіли.
В них червоні гарні груди – 
Ніби яблука усюди
Хтось розвісив у дворі.
Звуться пташки…
(Снігурі)

  • Як одним словом назвати всі відгадки?
  • Що це за птахи? Їх можна побачити взимку?
  • Який птах зайвий? Чому? Як називають птахів, що прилітають до нас на зиму? А тих, що завжди живуть на одному місці?
  1. Фізкультхвилинка

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Повідомлення теми уроку.
  • Можливо, ви здогадалися, про що говоритимемо на уроці?
  • Сьогодні ви дізнаєтесь, як зимують птахи та комахи. Навчитесь інтонаційно правильно читати питальні речення.
  • Пригадайте, де зимують комахи?
  1. Робота з підручником.
  • На сторінці 82 природознавства Сонечко Семикрапочка ділиться з вами секретом як вони зимують. Прочитаймо.
  • Що нового ви дізнались?
  1. Перегляд фільму про життя птахів.
  • Перегляньте фільм та скажіть, як зимують осілі та зимуючі птахи?
  • Які птахи вам запам’ятались із фільму?
  • Чи можна їх побачити в нашій місцевості? Як вони живуть взимку?
  1. Розгадування кросворду. Робота в зошиті.
  2. Коментоване письмо. Вправа 239.
  • Горобці найсміливіші, вони взимку прилітають до житла людей. Знають, що тут можна знайти їжу.
  1. Гра «Загадкова скринька».
  • Сьогодні по дорозі до школи, мені зустрівся хлопчик з нашої школи. Він назвав себе «володарем птахів» і попрохав мене передати вам ось цю скриньку. Але відкрити її зможемо тільки тоді, коли ви здогадаєтесь, що в ній. Тут саме той предмет, який допомагає хлопчику бути «володарем птахів». Що це?

(Діти здогадуються,що це годівничка.)

  • Хто з дітей нашого класу вже зробили годівнички?
  • Придумайте, про це речення.
  • Іринка та Даринка зробили годівнички. Прочитайте його. (Вчитель в кінці речення ставить знак питання.) Яким стало речення?

Прочитайте його.

  1. Творча робота. (Робота в парах)
  • Прочитайте питальне речення з наголосом на виділеному слові. Відповідайте,використовуючи слово так.

 

IV. Підсумок уроку.

  1. Очікування.
  • Чи підтвердились ваші очікування?
  1. Рефлексія.
  • Що нового дізнались про життя птахів взимку на уроці?
  • Як зимують комахи?
  1. Практична робота.

Вивішування годівничок у шкільному саду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         План

З вами …

  •   Пора року, місяць, число, день тижня.
  •   Стан неба.
  •   Температура повітря.
  •   Чи були протягом дня опади?
  •     За будь–якої погоди майте гарний настрій.

 

 

 

 

 

Іринка та Даринка зробили годівнички?

(Так, Іринка та Даринка.)

 

 

 

 

Іринка та Даринка зробили годівнички?

 

(Так, зробили.)

 

 

 

 

 

Іринка та Даринка зробили годівнички?

(Так, годівнички.)

docx
Додано
22 серпня 2021
Переглядів
374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку