Урок.Тематична контрольна робота за темою « Односкладні речення». Тестові завдання.

Про матеріал

Оцінити рівень навчальних досягнень восьмикласників з вивченої теми « Односкладні й неповні речення»; - перевірити знання й уміння, потрібні для доречного використання односкладних і неповних речень у мовленні.

Перегляд файлу

Урок  7

Тема: Тематична контрольна робота за темою « Односкладні речення». Тестові завдання.

Мета: - оцінити рівень навчальних досягнень восьмикласників з вивченої теми « Односкладні й неповні речення»; - перевірити знання й уміння, потрібні для доречного використання односкладних і неповних речень у мовленні; - удосконалити навички розпізнавати мовні явища, установлювати відповідальність між ними, групувати, доповнювати; - формувати соціальну та громадянську компетентність: формування вміння  комунікувати, відстоювати власну думку, бути впевненим в собі, бажання говорити українською мовою в повсякденному житті, усвідомлення значення ефективного спілкування як цінності.

Учні знають: види односкладних речень;  особливості неповних речень.

Учні вміють: визначати види односкладних речень; виділяти односкладні й неповні речення серед інших видів речення.

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень

Обладнання : тестові завдання

                                         Хід уроку

  1. Мотивація навчальної діяльності. Створення сприятливого психологічного клімату на уроці.
  • « Вислови побажання». Рада нашій зустрічі з вами. Сьогодні підведемо підсумок роботи, як ми з вами працювали. Чи доклали зусилля, чи не звернули увагу на якісь моменти. Тому налаштуйтеся на роботу. Побажайте успіху один одному, посміхніться і до роботи.

Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання тестових завдань закритої і відкритої форми. Характер пропонованих завдань передбачає орієнтацію учнів на свою навчальну  діяльність.

  1. Цілевизначення.

Я зможу…

Я знаю..

Я – успішний учень..

Ш. Використання текстових завдань закритої й відкритої форми.

IY. Використання  тестових завдань закритої й відкритої форми.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді.

1.Знайдіть односкладні речення з головним членом – присудком.

а). Над степом промайнув легенькою тінню незрячий сон.

б). В траві стихло навкруги.

в). Дорога. Ранок. Тиша.

г). За бортом стиха дунайська хвиля.

2. Знайдіть означено – особове речення.

а). Посадили над козаком явір та калину.

б). Спочинь з дороги, брате.

в). Нас зустрічають хлібом – сіллю.

г). Задзвонили рано в усі дзвони.

3. Виділіть узагальнено – особове речення.

а). А гей там, виходьте.

б). Гарно у таку пору в полі.

в). Сійте вчасно – матимете рясно.

г). В тропіках темніє одразу.

4. Виділіть безособове речення, головний член якого виражений прислівником.

а). Ще осені такої не було.

б). Багато написано про красу буковинську.

в). На тисячах полотен відбито цей чарівний край гір і долин.

г). Мені страшно.

5.Позначте називне речення.

а). Щастя – то квітка незнаного краю.

б). Зелений луг. Над лугом чайка.

в). Немає на світі ні грому, ні вітру.

г). Світ – не тільки ти.

6. Вкажіть неповне речення.

а). А за вікном – сонце.

б). Вірю в людину.

в). Свої мрії роздам соловям заповітним.

г). Хати розкидані трохи хаотично. Біля кожної – ростуть квітники й деревця.

Завдання з вибором двох правильних відповідей.

7. Прочитайте речення. Випишіть номери односкладних речень.

1). Шукайте поета в собі. 2). Усміхається сонце очима легенд. 3). Жоржини ростуть над шляхом у вічність. 4). Затінок. 5). Сутінь.

8.Укажіть рядки, в яких записано безособові речення.

1). Віє свіжістю лугу й ріки у вікно.

2). Пливу  по хвилі споминів.

3). Добре діло твори сміло.

4). Писати тільки правду.

9. Укажіть рядки, в яких записано неозначено – особові речення.

а). Життя без книг – це хата без вікна.

б). Кругом гомоніли, вешталися, лагодилися до чогось.

в). Йшли не довго, не блукали.

г). Працюйте всі дружно.

10. Укажіть рядки з головним членом речення підметом.

а). Шелестіли розлогим гіллям обважнілі від плодів яблука.

б). Дивний сон. Ніч. Відлуння таємниці.

в). Не кожному дано велике щастя.

г). Місяць у небі. Зірки навкруги.

Завдання на встановлення відповідності. Кожен рядок з цифрою може бути використано один або кілька разів.

11. Установіть відповідність між односкладним простим реченням і його видом.

1). означено-                              А). За добро добром платять.    

     особове                                 

2).  неозначено-                          Б). В зів’ялих листочках хто може вгадати

      особове                                          красу зеленого чаю.

 

3).  узагальнено-                          В). Кричали  голосно до людей.     

    особове

4). безособове                               Г). Взимку та повесні курінь відчинено з ранку.

                                                       Д). Стану в житті малою хвилиною, чорною

                                                              гілкою на тополі.

12. Установіть відповідність між односкладним простим реченням і його видом.

 

А. Не по дружбі, а по службі                    1. Означено - особове

      пізнай людину.

Б. Що там думають на тій землі?              2. Неозначено – особове

В. Сповнена сонцем хатина.                      3. Узагальнено - особове

Г. Було тепло й тихо.

Г. Сідаю коло столу край вікна.                 4.Безособове

Д. Пахло любистком і чебрецем.               5.Називне.

 

13.Завдання для самостійного розвязання. Прочитайте мовчки текст. Виконати подані після нього завдання.

Я шукаю в людях хороше. Свідомо себе на це спрямовую. Не можна людей чорнити, не можна із цим поспішати. Крім того, є багато людських  вад, до яких треба ставитися поблажливо, терпляче. Наприклад, марнославство. Ну хай собі людина намагається привернути увагу до своєї особи, якщо це їй дає втіху. Хоч заклопотаність навколо своєї особи дуже дрібнить людину, вона тоді стає смішною. Але ж серед таких людей дуже часто бувають і талановиті. У них правда марнославство переходить у честолюбство. А то вже інша категорія. (А.Шумило).

 Випишіть односкладні речення. Визначте в них головні члени речення.

У дужках зазначте вид односкладного речення.

14.Випишіть неповні речення. У дужках зазначте, які члени речення пропущено.

Оцінювання тестових завдань

 Номер

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 12

13

14

Відповіді

б

б

в

г

б

г

1

4

5

1

4

б

в

б

г

 

 

 

 

  А3

  Б2

  В5

  Г4

  Г1

  Д4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість балів

1

1

1

1

1

1

2

2

2

2

 6

 7

5

4

 

Бали за

 виконання

1-3

 

4-6

 

7-9

 

10 -12

 

13-15

 

16-18

 

19 -21

 

 

22 -24

 

 

25-27

 

 

28-30

 

 

31-33

 

 

34 -36

 

 

 

Рівень н/д

початковий

     середній

  достатній

     високий

Бали за

оцінювання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

10

 

11

 

12

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Games Game
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
26269
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку