Урок "Трикутник і його елементи"

Про матеріал
Дана розробка допоможе уням на базі отриманих раніше знань про трикутник сформувати геометричні поняття: трикутник, елементи трикутника, периметр трикутника та сформує елементи інформаційної компетентності, вміння розв’язувати задачі.
Перегляд файлу

Геометрія 7 клас.

Войнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Вчитель Пижик Ольга Андріївна

Тема. ТРИКУТНИК ТА ЙОГО ЕЛЕМЕНТИ

Мета:

освітня: на базі отриманих раніше знань про трикутник сформувати геометричні

поняття:  трикутник, елементи трикутника, периметр трикутника;  формувати елементи інформаційної компетентності;  вміння  розв’язувати задачі;

розвивальна: розвивати навички практичної діяльності з геометричними інструментами; формувати вміння міркувати, аналізувати й робити висновки; розвивати творчі здібності й логічне мислення, кругозір учнів;

виховна: виховувати активність, увагу, інтерес до нових знань і прагнень їх набувати; вміння використовувати власний досвід; віру в свої сили; формувати навички самоконтролю.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: робочі зошити;  таблиці; листки самоконтролю, мультимедійна дошка.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

 Життя не стоїть на місці. Змінюються технології. Людина повинна постійно підвищувати свою кваліфікацію. Тобто наше сьогодення вимагає спеціаліста мобільного, здатного швидко адаптуватися в нових умовах професійної діяльності.

 Сам час настійно вимагає: не хочеш відставати від життя – учись!

Девіз уроку:     Знання збираються по краплині, як вода в долині.

 

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

Учитель: Сьогодні ми з вами розпочинаємо вивчати нову, дуже цікаву тему. Кожен з вас вже переконався, що геометрія — надзвичайно захоплюючий предмет.  Він  нам  дарує  змогу  мислити  просторово,  уявляти  всі  навколишні предмети чітко та розважливо. І щоб ми змогли записати тему нашого уроку, вам потрібно продемонструвати ваше вміння швидко та правильно відповідати  на запитання.

Отже, переходимо до розв’язування кросворду.

Питання до кросворду:

1. В геометрії її доводять.

2. Одиниця вимірювання кутів.

3. Кут, міра якого більша за 90º, але менша ніж 180º.

4. Вони є і в квадраті, і в кімнаті.

5. Сума їх дорівнює 180º та вони мають спільну сторону.

6. В усьому вона - алгебра та геометрія, у першому -…?

7. За її допомогою будують відрізки.

8. Кут мірою 90º.

9. Він допомагає побудувати прямий кут.

т

е

о

р

е

м

а

 

г

р

а

д

у

с

 

 

т

у

п

и

й

 

 

к

у

т

и

 

 

с

у

м

і

ж

н

і

 

 

м

а

т

е

м

а

т

и

к

а

л

і

н

і

й

к

а

 

п

р

я

м

и

й

 

 

к

о

с

и

н

е

ц

ь

 

ПІ________________________________________

Бали

Робота в групах.

Розв’язування задач.

2 б

 

 

 

АНАГРАМИ

 

Виконання практичної роботи

 

Творча робота

 

Виконання тестової роботи

 

Усні відповіді

 

Усього балів/ оцінка

12б

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 З яких фігур складаються фігури у випадку а і б? Порівняйте їх. (Учні  відповідають,  що  обидві  фігури  складаються  із  трьох  точок  А,  В,  С  і трьох відрізків АВ, ВС, АС, попарно з’єднуючих ці точки. Але перша фігура — трикутник, а друга — ні, оскільки в першому випадку три точки А, В, С не лежать на одній прямій, а в другому — лежать.

                              А                                А

                                                                                             В

            С

 

С                                                                    В

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Означення трикутника.

Учитель .Яке означення трикутника ви можете дати?

 Трикутником називається геометрична фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій і трьох відрізків, які сполучають ці точки.

  1. Позначення трикутника та його елементів.

Точки  називаються  вершинами  трикутника,  а  відрізки    його

сторонами.

 

<АВС, <ВСА, <ВАС — це кути трикутника АВС. Часто їх позначають

буквою, наприклад: <А, <В, <С.

У зображеному трикутнику напроти кута А лежить сторона ВС, напроти кута В — сторона АС, напроти кута С — сторона АВ.  Сторони  трикутника  можна  позначити  малими  буквами  латинського алфавіту: а, b, с. ВС=a; АС=b; АВ=с.

У  кожному  трикутнику  є  три  сторони,  три  кути,  три  вершини.

Позначається трикутник знаком        .

Трикутник можна назвати        АВС,     ВСА,     САВ.

 

  1. Периметр  трикутника,  формула  для  обчислення  периметра.

Сума довжин усіх сторін трикутника – периметр трикутника.

Периметр позначають буквою Р.

Равс=АВ+ВС+СА

 

4.Класифікація трикутників.

 Трикутники класифікують за довжиною сторін та мірами кутів.

За довжиною сторін:

  • Різносторонні;
  • Рівносторонні;
  • Рівнобедрені.

За мірою кутів:

  • Гострокутні;
  • Прямокутні;
  • Тупокутні.

Слайди 13-15

  1. Чудові лінії трикутника.

Бісектрисою трикутника називається відрізок, який з’єднує вершину трикутника з точкою на протилежній стороні і ділить внутрішній кут навпіл.

Перпендикуляр, проведений із вершини трикутника до прямої, що містить протилежну сторону, називається висотою трикутника.

Відрізок, що з'єднує вершину трикутника із серединою протилежної сторони, називається медіаною трикутника .

 

V. Первинне засвоєння нового матеріалу.

Робота в групах.

І група

В трикутнику АВС – АВ=ВС=АС=5см. Знайти периметр даного трикутника.

Дати формулу для обчислення периметра.

Визначити вид даного трикутника

 

ІІ група

Одна сторона трикутника в 3 рази більша за другу, а третя дорівнює 10 см. Периметр трикутника 54 см.

Знайти невідомі сторони трикутника. Визначити вид трикутника.

Назвати кути даного трикутника.

 

ІІІ група

Периметр трикутника дорівнює 50 см. Його сторони відносяться як 3:4:5.

Знайти сторони трикутника.

Визначити вид трикутника.

Назвати даний трикутник шістьма різними способами.

 

 

VI. Розумово тренувальні вправи

1.Учням пропонуються АНАГРАМИ, які вони повинні відгадати.

  • ОСТОНАР
  • ИТКУ
  • НИККУТТРИ
  • МЕТРРИПЕ
  • ДРЕБЕРІВНОНИЙ
  • ТРІЯМЕГЕО

2.Головоломка

9469dc25.png62b0e1b0.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII. Творчі роботи

Світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків та вулиць, творіннями природи та людини.

  1. Презентація «Цікаві трикутники»
  2. Презентація «Трикутники в нашому житті»

VII. Тестова робота

1

Кут,  міра якого менша 90, називається:

а)розгорнутий б)тупий  в)гострий   г)прямий

0,5

 

2

 Оберіть правильне твердження:

а)периметр трикутника – це сума мір його кутів;

б)щоб знайти сторону рівностороннього трикутника, треба його периметр помножити на три;

в)периметр трикутника – це сума довжин його сторін;

г)трикутник має два кути і три сторони.

 

 

0,5

 

 

 

 

 

3

Трикутник у якого дві сторони рівні називається:

а)рівнобедрений; б)різносторонній; в)рівносторонній; г)прямокутний

0,5

4

Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 12 см. Його сторона дорівнює:

а)36см  б)6см  в)3см  г)4см

 

 

 

0,5

 

5

Визначте за рис.1 яке з наведених тверджень є правильним?

             а)ВМ – медіана      б) ВМ – бісектриса в) ВМ – висота г)ВМ-медіана і бісектриса

 

1

6.

В трикутнику АВС – АВ:ВС:АС=3:5:7. Знайдіть периметр трикутника АВС, якщо ВС=20см.

а)60см;   б)30см  в)35см  г)300см

 

2

 

VIII.Психологічне діагностування.

 Пропонується вибрати фігуру на свій смак: коло, трикутник, квадрат, прямокутник.

Коло – доброзичливі, піклуються про інших, але дещо нерішучі, балакучі, багато друзів.

Квадрат – мають охайний вигляд, впорядковане робоче місце, працелюбні, дотримуються правил.

Трикутник – модний зовнішній вигляд, прагнуть до лідерства, нетерплячі, люблять розваги.

Прямокутник – всім цікавляться, уникають конфліктів, весь час знаходять нових друзів.

 

IX.Підсумок уроку

Вправа «Метод незакінчених речень»

На уроці я дізнався (дізналася)…

На уроці я навчився (навчилася)…

На уроці було цікаво…

На уроці я зміг (змогла)…

На уроці я виконував (виконувала)…

На уроці я отримав (отримала)…

Мене здивувало…

Коментоване виставлення оцінок вчителем

X. Домашнє завдання

Домашнє завдання буде творчим і вибрати тип роботи ви зможете самостійно.

  1. Скласти сенкан до слова Трикутник.
  2. Скласти асоціативний кущ до слова Трикутник.
  3. Написати вірш або казку про Трикутник.
  4. Спробуйте розрізати рівносторонній трикутник на п’ять рівнобедрених.
  5. Створити мозаїку, аплікацію чи малюнок, використовуючи різні види трикутників.

Урок уже закінчено.

Нам можна далі йти

І до нової теми

В програмі перейти.

Всі добре працювали,

Старались як могли.

Немає переможених,

Тут всі перемогли.

 

 

docx
Додав(-ла)
Пижик Ольга
Додано
13 листопада 2020
Переглядів
2241
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку