Урок "Твоя школа". Я досліджую світ, 1 клас

Про матеріал
Твоя школа. Хто працює в школі. Як скласти портфель. За підручником І.Жаркової, Л.Мечник
Перегляд файлу

Твоя школа

Мета: знайомити учнів зі шкільним життям, розпочати згуртування колективу, введення дітей у велику шкільну сім′ю, виховувати любов до книги, знань, своїх товаришів, рідного краю. Закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі. Розвивати вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.

Хід уроку

 

  1. Організаційна частина
  2. Вивчення нового матеріалу
  1. Вступне слово вчителя

Відгадування загадки

Чистенькі віконця

Сміються до сонця.

Діточки довкола –

Наша люба… (школа)

  • Нещодавно для вас пролунав перший у вашому житті шкільний дзвоник. Ви стали першокласниками, школярами.
  • А що означає бути школярем?
  • Для чого потрібно вчитися?

 

Школа стала для тебе другою домівкою, а вчителі – твоїми наставниками і порадниками.

Переступивши поріг школи, вас з усмішкою та добрими словами зустрічає ваша перша вчителька.

  • А які ж це, добрі слова? Прослухайте вірш

«Доброго ранку!» — мовлю за звичаєм.

Доброго ранку кожному зичу я.

«Доброго дня вам!» — людям бажаю.

«Вечором добрим!» — стрічних вітаю.

І усміхнуться у відповідь люди — добрі слова ж бо для кожного любі.

  • Які слова називають добрими словами?
  • Чому їх називають чарівними?
  • Які ще слова ввічливості ви знаєте?

 

Прийшовши до школи обов’язково слід дотримуватись правил спілкування, не кричати, не перебивати один одного та обов’язково вітатися не лише з однокласниками та вчителями, але й іншими працівниками школи.

 

  • Люди яких професій працюють у школі?

 

Поважай і цінуй працю людей, які тебе навчають і дбають про здоров’я та безпеку.

 

  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота з підручником (с.10)
  • Які приміщення є у твоїй школі?
  • Для чого вони призначені?
  • Які речі там знаходяться?
  1. Робота над віршем
  • Діти, прослухайте віршик про хлопчика – першокласника.

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М’яч, перо, граблі, подушку,

На обід м’яку пампушуку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук, і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще стільця, стола і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило —

Вже й надворі звечоріло.

Сів Миколка, дума думку:

„Чи усе поклав у сумку?”.

  •  Які речі хлопчик взяв з собою до школи?
  • Що вас розсмішило в ньому?
  • Чи варто покласти у ранець такі речі як: м’яч, подушку, лук, мило, машинку?
  • Які речі поклав хлопчик правильно?
  • А що носите ви у своїх портфелях?
  • Як потрібно ставитися до свого приладдя, щоб воно довго служило?
  • Чому не потрібно брати в школу зайві речі?
  • Отже, для того щоб ваш ранець був завжди зручним та легким, слід класти в нього лише потрібні вам речі. Він має вміщувати шкільне приладдя, здорову їжу, серветки.

 

  1. Гра «Що покласти у шкільний ранець?»
  • Пропоную вам пограти в гру. Я показуватиму картки з приладдям, а ви скажіть, чи потрібні вони у нашому портфелі?

 

  1. Створення емблеми власного ранця.

 

ІІІ. Підсумок уроку

  • Отже, про що ми сьогодні говорили на уроці?
  • Які приміщення є у нашій школі?
  • Хто працює в школі?
  • Яке приладдя тобі знадобиться у школі? Що не потрібно з собою брати?
docx
Додано
10 вересня 2019
Переглядів
3046
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку