Урок української мови
9 клас
Складносурядне речення
Тема. Відомості про складносурядне речення
Мета:
Обладнання: підручники з української мови, електронна презентація «Складносурядне речення».
ХІД УРОКУ
І Організація класу
Учні об'єднані в групи.
ІІ Оголошення теми
ІІІ Актуалізація опорних знань
Вправа «Що я знаю про складне речення?»
Обмін думками, два учні біля дошки в цей час створюють схему-карту складного речення як мовного явища.
Початки думок:
Розминку закінчено. Увага на дошку – обговорення сземи про складне речення.
СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ |
||
сполучникове |
безсполучникове (БСР) |
|
зміст, сполучники, інтонація |
зміст, інтонація |
|
сурядності |
підрядності |
|
складносурядне (ССР) |
складнопідрядне (СПР) |
IV Мотивація. Цілепокладання
Разом з учнями визначаємо цілі уроку:
V Організація навчальної діяльності
Учні об'єднуються у чотири групи, кожна з яких готує відповідь на своє питання: до усної відповіді додає схеми, малюнки, алгоритими тощо. Учні користуються підручником та додатковими матеріалами.
Питання для груп:
1) складносурядне речення як мовне явище, зв'язок між його частинми (групи сполучників сурядності);
2) смислові відношення між частинами склданосурядного речення;
3) розділові знаки між частинами складносурядного речення;
4) узагальнююча схема (ментальна карта) про складносурядне речення, схеми ССР.
(на групову роботу відводиться 20 хвилин)
Презентація представниками груп напрацьованого матеріалу, питання від інших груп, обговорення.
VI Оцінювання (у картках самооцінки, у групах і вчителем)
(картки з оцінками здаються вчителю).
VII Рефлексія
«Вправа «Мікрофон»
VIII Домашє завдання: вивчити теорет. матеріал, виконати вправу.