Урок української мови
2 клас
Тема «Закріплення вмінь правильно позначати на письмі м’якість приголосних звуків буквами і, я, ю, є. ».
Підготувала
вчитель початкових класів
Данилюк Н. В.
Криворізька загальноосвітня
школа I -III cтупенів № 52
Тема:Закріплення вмінь правильно позначати на письмі м’якість приголосних звуків буквами і, я, ю, є.
Мета: Закріплювати вміння правильно учнів орієнтуватись у звуковій будові слова; визначати м’які і тверді приголосні звуки та букви,що позначають м’якість попередніх приголосних ; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до знань та прагнення їх здобувати.
Обладнання. Презентація, відеоматеріали.
Тип уроку. Формування умань та навичок.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Чи почули ви дзвінок? Він покликав на урок. Я бажаю всім успіху. Очки дивляться,( слайд 2) Та все бачать. Вушка слухають, Та все чують. Голівка – думає. Яким буде урок? Найцікавішим! Які у мене діти? Найрозумніші! - Розум - твій найкращий скарб, коли з ним ти маєш лад! - А як стати розумним? (Треба вчитись.) - Так, треба здобувати знання. - Як говорить народна мудрость «Розумним ніхто не вродився, а навчився.» - Як ви розумієте це прислів’я? |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, сьогодні в нас узагальнюючий урок на закріплення твердих та м’яких приголосних звуків української мови , які ви вивчали впродовж кількох попередніх уроків .Також ми закріпимо, які саме голосні букви пом’якшують приголосні звуки. Цікаво, хто ж сьогодні нам допомагатиме?
То ж рзв’яжіть ребус.( с. 41 , впр. 1)
Слайд 3, 4 |
- А прийшло воно до нас неспроста – принесло чарівну скриньку зі скарбом. Щоб дізнатись, який скарб в ній знаходиться, нам потрібно її відкрити.
А для цього нам треба знайти ключ, виконуючи різні завдання. Розпочнемо шукати ключ?
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Каліграфічна хвилинка. ( Слайд 5)
- Урок почнемо без зупинки
з каліграфічної хвилинки.
Сс
Сонце світить, та не гріє.
- Виконавши це завдання, ми знайшли перший ключ.(Слайд 6)
Який це ключ? (Це журавлиний ключ.)
- А ми зможемо ним відкрити скриньку? Чому?
- Тоді працюємо далі.
ІV. Повторення навчального матеріалу.
«Мозковий штурм»
- На які дві групи поділяються звуки в українській мові?
- Якими бувають приголосні звуки?
- Скільки голосних звуків в українській мові ? Вимовте їх .
- Якими буквами вони позначаються ?
- Які приголосні звуки називаються дзвінкими ?Чому?
- Які приголосні звуки називаються глухими ? Чому?
- Які букви вказують на м’якість попереднього приголосного звуку?
- Чому знак м’якшення називають мовчазним знаком? (Бо він не позначає звука.)
V. Первинне застосування знань з метою формування вмінь.
1. Робота з підручником. ( с. 41, впр. 2) ( слайд7)
- А зараз давайте прочитаємо текст « Що ж воно таке - сонце?
- Треба вставити пропущені букви у першому абзаці і списати його.
( слайд 8)
- Ми ще один ключ знайшли. Як він називається? (Це скрипічний ключ.)
- Де його використовують? (У музичному стані.)
- Ним можна відкрити скриньку? (Ні, не можна.)
- Тоді працюємо далі.
2. Самостійна робота по варіантах .(Слайд 9)
1 варіант
Зробити звуко- буквений анапіз слова люди
2 варіант
Зробити звуко- буквений анапіз слова нині
(Перевірка слайд 10)
- Ми ще один ключ знайшли. Для чого він призначений? ( Слайд 11)
(Ним відкручують гайки і гвинти.)
- Ми можемо ним відкрити скриньку? (Ні, не можемо.)
- Тоді треба працювати далі. Але спочатку трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка.
Слайд 12
VІ. Застосування знань та вмінь у стандартних умовах з метою формування навичок.
-Прочитайте текст, вставляючи слова для довідок.
- Спишіть текст. Підкресліть у вписаних словах м’які приголосні.
2). Взаємоперевірка ( Слайд 14)
- Перевірте роботу вашого сусіда.
3).Гра « Дослідники»(Слайд 15)
- Знайдіть серед слів із довідки ті, що відповідають поданим звуковим моделям
- Подивіться, ми знайшли, ще один ключ.
- Як ви думаєте, чи відкриє він скриньку?
- Який же скарб принесло нам Сонце? (Знання.) ( Слайд 16)
VІІ. Підбиття підсумків уроку.( Слайд 17)
- Я думаю, що кожен з вас на сьогоднішньому уроці одержав знання. Бо ви багато працювали. Як відомо, знання за гроші не купиш. Вони дістаються в повсякденній клопіткій праці.
- Які завдання ви виконували сьогодні на уроці?
-Які голосні букви пом’якшують приголосні ?
- Ми сьогодні знаходили багато ключів. Давайте згадаємо, які.
Отдже, скільки значень має слово «ключ»?
Це багатозначне слово.
Учні оцінюють себе самі.
VІІІ. Домашнє завдання.( Слайд 18)
- Відкрийте щоденники і запишіть домашнє завдання.
С.42.
— Користуючись текстом впр. 3, дайте відповіді на запитання. Запишіть.
• Що відомо людям про Сонце?
• Яке Сонце за формою?
• Яка швидкість обертання Сонця?
• Що воно розбризкує?
Всі ви, діти, - молодці!( Слайд 19)
Гарно працювали.
Але дзвоник пролунав.
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
1