Конспект онлайн-уроку з української мови
2 клас
Мета: вчити учнів розпізнавати іменники, які означають один предмет і багато предметів, змінювати іменники за зразком «один — багато»; розвивати інтерес до мовних явищ, зв'язне мовлення,; виховувати взаємоповагу під час роботи онлайн.
Підручник :Українська мова та читання (Пономарьова, Савченко) 2 клас
Хід уроку
1.Організація класу
-Привітання.
Девіз уроку
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
щоб жодну хвилинку не втратити марно
-До якого уроку підготувались?
2.Повторення вивченого матеріалу
-Яку частину мови вивчаємо?
-До яких іменників ми ставимо питання Хто?До яких ми ставимо питання що?
-Зараз потренуємось ставити питання до іменників за допомогою гри https://learningapps.org/27393830
Молодці.
3.Вивчення нового матеріалу
-Сьогодні,готуючись до нашого уроку ,я дібрала цікавий вірш ,але в ньому не вистачало слів ,тільки картинка поряд,але вийшло,щось не так,допоможіть
— Назвіть предмети, зображені на малюнках.
— Ці слова згадуються у вірші Андрія Гагіна «Дзвіночки». Спробуйте повернути ці слова на місце.
Дзвеніли ______ і літо гуділо;
Летіли ______ по небу лиш білі.
Красу дарували, бриніли в лісочку
Чаруючі ______, синенькі ______.
Учні вставляють слова: дзвіночок, хмарка, квітка, дзвіночок.
— Чи сподобався вам вірш? Що в ньому не так? Чому він видається дивним?
— Що варто зробити? (Змінити слова.) Як само?
— Прочитаймо, що вийшло.
Дзвеніли дзвіночки і літо гуділо;
Летіли хмаринки по небу лиш білі.
Красу дарували, бриніли в лісочку
Чаруючі квіти, синенькі дзвіночки.
— Дослідіть, що змінилося.
Дзвіночок — дзвіночки
Хмарка — хмарки
Квітка — квіти
— Скільки предметів називають слова першого стовпчика? (Один.) А другого? (Багато.)
— Що називають ці слова? (Предмет.) На яке питання вони відповідають? (Що?)
— Тож як вони називаються? (Іменники.) Скільки предметів можуть називати предмети? (Один та багато.)
Фізхвилинка
Робота з підручником с.69
Дослідимо іменники за допомогою вправи від Гаджика.
Наш друг дуже полюбляє грати в ігри, в своїх іграх він часто використовує лічилки.Давайте познайомимось із нею і зверніть увагу на виділені слова
Скільки предметів називає слово зірка?(один)
Скільки предметів називає слово горішки?(багато)
Виконаємо письмово вправу 5
Отож,який висновок ми зробимо дивлячись на вправу 5?
-Де предмети ,які ми виписали знаходились?
Так ,вони прикрашали ялинку.
Виконаємо звуковий аналіз слова Ялинка.
-Молодці!Всі завдання ми сьогодні виконали.
5.Підсумок уроку
-Скільки предметів можуть називати іменники?
-Щоббуло ,якщо всііменники могли називати тільки один предмет?
Вербальне оцінювання