Урок узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок з теми "Розкладання многочлена на множники"

Про матеріал

Формувати різні групи компетенцій:

соціальні – готовність до самостійного пошуку розв'язання проблеми, вміння спілкуватись;

  • полікультурні – вміння застосовувати здобуті знання на практиці опановувати засади культурного спілкування в ході обговорення питань заняття; розвивати вміння робити висновки;
  • інформаційні – вміння знаходити додаткову інформацію з історії розвитку математики та використовувати її для розширення кругозору;
  • самоосвітні – вміння працювати з книгою, мати бажання до навчання; розвивати пам'ять, увагу, творчий підхід до розв'язання проблем.
Перегляд файлу

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38

 

 

 

 

 

 

   Урок узагальнення та систематизації знань, умінь,

    навичок з теми «Розкладання многочлена на множники»

30(урок-гра «Банківська справа», алгебра 7 клас)

 

school0301

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Підготувала:

вчитель математики

                                                                                                                   Бурега Н.Г.

 

 

 

 

 

 

Чернівці, 2013

Доброго дня Вам!

В добрий час!

Всіх я рада бачить Вас!

 

Узагальнення – один із найважливіших факторів розвитку математики

У.Сойєр

(математик, автор книги «Прелюдія до математики»)

З даного епіграфа до уроку, я думаю, що Ви зрозуміли, чим ми сьогодні будемо займатися.

Мета:

  • узагальнити й систематизувати знання, вміння і навички учнів;
  • розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу;
  • виховувати культуру математичного мовлення, упевненість у своїх силах, бажання здобувати знання;
  • формувати різні групи компетенцій:
  • соціальні – готовність до самостійного пошуку розв’язання проблеми, вміння спілкуватись;
  • полікультурні – вміння застосовувати здобуті знання на практиці опановувати засади культурного спілкування в ході обговорення питань заняття;  розвивати вміння робити висновки;
  • інформаційні – вміння знаходити додаткову інформацію з історії розвитку математики та використовувати її для розширення кругозору;
  • самоосвітні – вміння працювати з книгою, мати бажання до навчання; розвивати пам’ять, увагу, творчий підхід до розв’язання проблем.         

 

 

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів

      Сьогодні ми проведемо  не звичайний урок, а урок – гру «Банківська

справа».  Я відкриваю новий банк. Ви знаєте що таке банк? Так, це заклад для збирання, зберігання, накопичення певних засобів.

Існують ощадні, комерційні банки  (міні-презентація про банк, презентує учениця класу ).

Існують  також банки ідей і пропозицій, банки даних на учнів,  банк обдарований учнів класу, школи та інші.

   Я запроваджую банк великих перемог, оригінальних розв’язань, рішень та пропозицій.

Але щоб користуватися послугами мого банку треба отримати пропуск до нього. А пропуск одержать ті учні, які справилися з домашнім завданням і добросовісно підготувалися до заняття.

Улыбающееся солнцеІІ. Перевірка домашнього завдання:

Скласти    з розв’язків  сонечко,   на промінцях  якого відповіді до вправ домашнього завдання .

Нехай на Вашому життєвому шляху Вас завжди зігріває тепле сонечко, панує тепло у Ваших відносинах (побажання від вчителя).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Що таке многочлен?
  • Який вираз називають одночленом?
  • Наведіть приклади двочлена, тричлена, чотиричлена.
  • Які способи розкладання на множники многочлена ви знаєте? ( вправа «асоціативний кущ»)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV.  Розвязування вправ. Застосування знань в нестандартних ситуаціях.

 

       Кожному банку потрібний директор. Він повинен багато знати, швидко рахувати, вміти знаходити правильний спосіб розв’язання. Я оголошую конкурс на посаду директора банку. Хто швидше виконає завдання, той переможе в цьому конкурсі і займе посаду директора банку

  1. Встановити відповідність
  1. 3a2-3b2 ;                                                            А. --b)2   ;
  2. a2-4ab+4b2  ;                                                    Б.  -2b)2   ;
  3. - a2+2ab-b2  ;                                                    В.  (a+2b)( a2-2ab+4b2);
  4. 3a2-6ab+3b2  ;                                                   Г. 3(a-b)2  ;
  5. a3+8b3   .                                                            Д. 3(а-b)(a+b) ;

Давайте оберемо  заступника  директора  банку.

 

  1. Швидке обчислення ( двоє учнів розв’язують за дошкою завдання, решта самостійно)

а) 672 – 332 ;

б)  752+2*75*25+252.

 Кожному банку потрібний  менеджер, який слідкував би, щоб у роботі банку не було порушень. При необхідності менеджер упереджує помилки допущені працівниками, чи клієнтами банку.

  1. Знайди помилку (с/о)

а) (х-7)22-14х+40;

б) 16m3-125n3= (4m+5n)(16m-20mn+25n2).

 

           Для того, щоб не виходили з ладу комп’ютери, банку потрібні  інженери з обслуговування обладнання.

 

4.  Розвязати рівняння ( робота в парах):

       1) (x-8)2 = x2-16;

      2)(x+7)(x-3)-x2 = 3979;

      3) 4y2-(2y+5)2=-385;

      4) (a+5)(a-1)-a2+4a=315.

    

Залишилося обрати  штат, а саме:  фінансиста, касира, оператора та контролера.  Оголошується  наступне  завдання.

 

5.Скласти вислів:

№1. 2ах2-2ау2   а)2а(х2-ау2)  б) 2а(х-у)(х+у)  в) 2а(ах22)

небо життя земля

 

№2. 9ах3 + 9ау3    а) 9а(х3 + у3)       б) 9а(х3 + ау3)      в) 9а(х+у)(х2 -ху+у2)

                                це земля                це казка  це море

 

№3. 4х2 + 24х+36   а) 4(х+3)(х+3)   б) 4(х+3)(х-3) в)4(х2+3)

плисти              бігти йти

 

№4. а2 - в2+2а+2в   а) (а22+2)(а+в) б) (а-в)(а+в-2) в) (а+в)(а-в+2)

мрієш               думаєш бажаєш

 

№5. 4в3           а)в(2в+1)(2в-1)    б)в(4в+1)(4в-1) в) (4в3-1)(4в3+1)

будуй                 літай пиши

 

№6. 16х3-2  а)(16х-1)(16х2+2х+1)  б)2(2х-1)(4х2+2х+1) в) 2(4х-1)(16х2+4х+1)

літак               човен автомобіль

 

№7. х2+2х+1-а2 а) (х+1-а)(х+1+а)   б) (х+1+а)(х2 +1+а) в) ((х+1)2 -а)(х+1+а)

№8. х4-81 а)(х2-81)(х2+81) б) (х-3)(х+3)(х2+9)     в) (х-81) (х-81)

                      із добрих               із веселих із щасливих

                      доріг                    справ                            чисел

«ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ»

 

 

      Банк відкрито і я вдячна вам, що ви допомогли мені в цьому. Запрошую вас всіх бути клієнтами нашого банку.

 

Підсумок заняття.

 

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

 

  1.  «Під час проведення заняття мені сподобалося…»
  2.  «Найбільш важким для мене було…»

 

Домашнє завдання.

№ 1088(І ст.), № 1070(а,в); № 1071(б,д).

 

Оцінювання

 (протягом уроку учні здійснювали  оцінювання, згідно картки 

  самооцінювання)

 

Рефлексія.

На якій сходинці ви зараз знаходитеся?

                                                                                     Я зможу

                                                   Я вмію

         Я знаю

 

Чи вдалося відчути себе успішним на уроці?

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
1.0
Оригінальність викладу
1.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
1.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Замаєва Ольга
    Чомусь матеріал з алгебри помістили в розділ геометрія!!!
    Загальна:
    1.0
    Структурованість
    1.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    1.0
docx
Додано
28 січня 2018
Переглядів
1311
Оцінка розробки
1.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку