Велика буква І. Складання речень за малюнками.
Велика буква І. Складання речень за малюнками.
Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою І, вчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, писати слухові диктанти, складати речення за малюнками, читати чистомовки, розпізнавати букви І й і в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння узагальнювати, розповідати за малюнком і про події з власного життя; . розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, слухову пам'ять, увагу, поширювати й активізувати словник учнів шляхом залучення їх до роботи в умовах створеної словесно-жестової двомовності, навички самоконтролю над звуковимовою, виховувати інтерес до вивчення букв .
Обладнання: картки, малюнки
Хід уроку
Ранкове коло
Над школою здійнявся сильний вітер»шурх-шурх» (потирають у долоні 3 р)
Впали перші краплі дощу- «крап-крап»(три рази клацають пальцями)
Дощ пішов сильніше (плескають долонями по плечах)
Почалася злива ( плескають долонями по с тегнах)
Здійнялася буря (тупають ногами)
Над школою виглянуло сонце( високо в горі піднімають руки тягнуться до сонця)
Сонце усміхнулоя до кожного із нас і побажало нам доброго ранку!
Ми теж будемо ввічливими і привітаємось.( Разом «Доброго ранку»)
Молодці! Покажіть який у вас настрій, прищепіть прищепки. Сідайте!
3. Слухо-мовна хвилинка
Дітки, опустіть очки вниз і уважно слухайте, я називаю ім’я, а ви кажете Я тут, чиє ім’я назву
2. Фонетична ритміка
2. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
Дітки подивіться до нас прийшов гість. Хто це? Так, хлопчик. А як ви думаєте, як його звати? А звати його Іван. Як ви думаєте, яка буква на початку буде стояти велика чи маленька. Чому ви так думаєте? Так буде велика буква І, бо імена починаються з великих букв. Сьогодні ми ознайомимся з великою буквою І.
3. Актуалізація опорних знань
Дітки, а яку ми вчора буквочку вчили, пригадайте. А давайте зробимо звуковий аналіз слів : індик, кіт, таксі
Фізкультхвилинка
Бесіда за малюнком.
Кого ви бачите на малюночку? Дівчинка і хлопчик, а кого вони зустріли?
Словник : Інопланетяни(вигадані герої, які живуть в небі)
4. Вивчення нового матеріалу
Розглянемо зразок букви і. Написання літер. (на листочку)
Рухлива вправа. (відео Подорож листочка)
Склади речення за малюнком.
Півень і лебідь-птахи. Кубики і вертоліт – іграшки. Ведмідь і білочка – звірі.
Надрукуй перші букви слів продиктованих вчителем (великі або малі). Слова: Інна, іскри, історія, Алла, Україна, Ігор, однаковий, апетит, Олексій, ідуть, урок.
Фізкультхвилинка.
«Долоні»
— Де ваші долоні? — Діти показують руки, складають в кулачки. Тут-тут-тут!
А в долонях пальчики живуть. Розкривають кулачки і показують пальчики в русі
Працювали пальчики.не лінувалися:
Ліпили, ліпили, малювали, Імітують ліплення,
Будували, будували — будівництво.
А потім, а потім стомилися,
, а потім зупинилися.
Повільно опускають руки на стіл.
Прочитай разом зі Щебетунчиком.
І-І-І – кораблі лелекі, снігурі ліхтарі
5. Закріплення вивченого матеріалу
Обведи букви І й і в словах.
Обведи літери, які ти знаєш.
6. Підсумок
Яку букву сьогодні вчили? Якщо на цю букву починається ім’я, то яка це буде буква велика чи маленька?
7. Рефлексія
Який у Вас настрій?