Урок. Відкритий урок з математики Урок-пошук

Про матеріал
Продовжити формування в учнів поняття «числа», учити писати цифру 9., ввести поняття «дев ' ятий», учити порівнювати числа в межах 9, доповнювати до 9; вдосконалювати обчислювальні навички і розвивати критичне мислення; виховувати акуратність, відповідальність, почуття обов ' язку за доручену справу.
Перегляд файлу

Відкритий урок з математики

Урок-пошук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\Безымянный.png

 

 

 

 

 

Парафілова Г. А.

учитель початкових класів

вищої категорії

Комунального закладу «Східненська загальноосвітня школа I-III ступенів Музиківської сільської ради

Білозерського району Херсонської області »


 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 рік

 

 

УРОК−ПОШУК

 

Допоможемо Буратіно знайти ключика.

Число і цифра     9.  Поняття  «дев ' ятий». Доповнення до 9. Порівняння чисел. Написання цифри  9.

Читання рівностей і нерівностей

Мета: продовжити формування в учнів поняття «числа», учити писати цифру 9., ввести поняття «дев ' ятий», учити порівнювати числа в межах 9, доповнювати до 9; вдосконалювати обчислювальні навички і розвивати критичне мислення;

 виховувати акуратність, відповідальність, почуття обов ' язку за доручену справу.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форма уроку: урок − пошук.

Хід уроку

  1. Організація класу
  1. Емоційний настрій уроку

 Пролунав уже дзвінок,

 Починається урок.

 Тож і ми часу не гаймо

 У пошук цікавого рушаймо.

Слайд № 1 

Учитель:

− Шановні, діти, гості, я вітаю вас у цю чудову пору року – осінь.

(Звучить осінній вальс)

− Осінній день. А скільки в нім чудес!

Пожовкле листя з дерева летить,

Чарує серце синява небес,

Легенький вітер в листі шурхотить.

(Музика призупиняється)

Учениця  читає вірш Л. Костенко «Вже брами літа замикає осінь…»

ВЖЕ БРАМИ ЛІТА ЗАМИКАЄ ОСІНЬ...

Задощило.  Захлюпало.  Серпень випустив серп.
Цвіркуни   й   перепілочки   припинили   концерт.

Чорногуз поклонився лугам і садам.
Відлітаючи в Африку, пакував чемодан.

Де ж ти, літо, поділось, куди подалось?
Осінь, ось вона, осінь! Осінь, ось вона, ось.

Осінь брами твої замикала вночі,
погубила у небі журавлині ключі.

 

 

 

Учитель:

− Не чути уже пташиних в досвіту пісень, бо осінь, осінь. Ось у чому річ!

− Зараз до нас у гості завітає казковий герой, якого ви впізнаєте у загадці.

− До школи прямує хлопчик дерев 'яний,

В руці він тримає ключик від знань.

Буратіно Слайд № 2  (Буратіно і черепаха)                                                                                   

− Діти, що цим ключиком Буратіно буде робити?

Слайд № 3 (Діти у класі: гра)

(Ним він буде відкривати дивовижну країну Знань, а учні будуть гарно навчатися).

− А де ж цей ключик Буратіно?

 

                                                                                  C:\Users\User\Desktop\IMG_20171023_214909.jpg

− Нам треба сьогодні його знайти.

− Допоможемо Буратіно!

− Подивіться, наш герой тримає конверта. Що в ньому?  Прочитаємо.

(Учитель читає листа)

Виявляється, у ньому є завдання від Буратіно, про яке ви дізнаєтесь пізніше.

  1. Актуалізація опорних знань учнів
  1. Виконання усних вправ

 Лічба  від 1 до 8 і від 8 до 1.

− Гра «Математичний м ' яч.

(Учитель кидає дітям по черзі м 'яч і промовляє: наприклад 5 – наступне            (I гр. )…., 7 – попереднє  (II гр.)

− Назвіть склад числа 8, кому тяжко, покажіть на плакаті і назвіть.

  1. Усні задачі

− На парті покладіть стільки паличок, скільки потребує відповідь до задачі.

 

● Швидко їде Федя на велосипеді.      

А за ним ще п ' ять хлоп ' ят.

Скільки хлопців їде в сад? (6)  1+5=6

 

● Сім цукерок Толя мав        

Дві цукерки Маші дав.

Дві малій сестричці Олі.

А лишилось скільки в Толі? (3)   7-2-2=3

 

 

● На лугу пасуться гуси.

Їх пасе мала Маруся.

Шість гусей ще біля броду.

Двоє вже ввійшло у воду.

Ми попросимо дітей

Полічити всіх гусей. (8)    6+2=8

 

− Яке наступне число після 8?   (9)

  1. Повідомлення теми і мети уроку
  2. Вивчення нового матеріалу
  1. Робота з підручником,  с. 38

− Полічіть, скільки всього тваринок на малюнку?

− Першим хто стоїть: − козеня, другим….

Вівця - дев ' ята.

Висновок: тобто, щоб отримати 9, треба до 8+1=9.

Вправа на визначення спільного у предметах.

  1. Ознайомлення з цифрою 9.

● Цифра 9, чи дев ' ятка,-

Наче в цирку акробатка:

Сторчака як перевернеться,

Зразу шісткою обернеться.

(Демонстрація 6 і 9)

● 6 і 9 – близнюки.

9 – шістка навпаки.

Їх впізнати дуже просто:

В цифри 6 доверху хвостик.

Ну а дев ' ять уявіть,

На тім хвостику стоїть

Фізкультхвилинка Слайд № 

  1. Написання цифри  9
  2. Слайд №                   Дід Цифроїд

с. 31 (друкований зошит) , вставити пропущені букви, попереднє і наступне.

5.  У зошиті завдання 4 – читання рівностей і нерівностей

5>0 (1, 2, 3, 4)     6>0 (1, 2, 3, 4, 5)    1<2 (3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)     7<8 (9, 10)      5=5

6. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз – нагнувся, два − нагнувся,

Руки в сторону розвів,

Мабуть ключик загубив.

А щоб ключик цей дістати,

Треба нам навшпиньки стати.

 

 

7.  Творче завдання, с. 31

Зафарбуй синім кольором довший шлях хлопчика.

Чому він довший?

8. Висновок:

− Яку цифру вивчили і вчились писати? 

Переходимо до завдання Буратіно:

Не знаю, учень та чи учениця,                                                               

але для мене ти люба дитина.

Допоможи мені з друзями знайти

чарівного ключика.

Ти в небо не дивись.

Від столу учителя зроби 9 кроків уперед.                     C:\Users\User\Desktop\IMG_20171023_212452.jpg

Зупинись. Повернись ліворуч і стань обличчям до дошки.

Зроби знову 9 кроків. Зупинись. Повернись праворуч

І крокуй прямо до дверей. Зупинись. Повернись знову праворуч

І дивись прямо: знизу – вверх – і мій ключик перед тобою. Дякую.

  1. Підсумок уроку
  1. Інтерактивна вправа  «Вдячний м ' ячик»

 

 

G:\Фото\20171025_105152.jpg   G:\Фото\20171025_103312.jpg

Завантаження...
docx
Пов’язані теми
Математика, Інші матеріали
Додано
27 березня 2019
Переглядів
439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку