Урок "Відомості про життя і творчість поета Дмитра Павличка. Дмитро Павличко «Мрія»

Про матеріал

Тема. Відомості про життя і творчість поета Дмитра Павличка.

Дмитро Павличко «Мрія»

Мета: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом поета Дмитра Павличка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане; розвивати мовлення, образне мислення, творчу уяву, вміння висловлювати свої міркування; виховувати любов до природи, доброзичливість та працелюбність.

Обладнання: портрет Дмитра Павличка, рушник, книги Дмитра Павличка, предметні малюнки, картки, запис пісні «Два кольори», мікрофон.

Хід уроку

І. Організація початку уроку

ІІ. Мовленнєва розминка

1.Гра «Імітація звуків».

2.Гра «Співаємо голосні звуки».

3. Робота над словом «добро».

- Розшифруйте слово, яке стане ключовим словом девізу нашого уроку.

- Отже, девізом нашого уроку стане вислів «Людина має творити добро».

- Як ви розумієте значення слова «добро»?

- Яке прекрасне це слово – добро! Воно означає все позитивне в житті людини. Одне із значень слова «добро» - корисний. Добро – поняття духовне. Його не можна взяти в руки. Добро можна тільки відчути: це добре ставлення до інших людей, готовність допомогти комусь в скрутну хвилину, це любов і милосердя до навколишнього світу.

- Доберіть синоніми до слова «добро».

- Доберіть антоніми до слова «добро».

- Доберіть споріднені слова за вивченими частинами мови.

4. Робота над словом «добрий».

- Яку людину ви вважаєте доброю?

- Зачитайте в тлумачному словнику значення слова «добрий».

- Які добрі справи робили ви останнім часом?

- Доброю є людина, яка робить гарні вчинки, корисні справи. Ми всі з вами повинні бути добрими, творити тільки добро. Адже у доброму світі буде краще всім!

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Бесіда про життя і творчість Олександра Олеся.

2.Конкурс декламаторів. Виразне читання вірша «Серед краси».

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

-Який девіз нашого уроку?

-Сьогодні ми здійснимо подорож країною Добра. Нашим провідником буде відомий український поет Дмитро Павличко зі своїм чудовим віршем «Мрія».

V. Підготовча робота

- Багато віршів поета покладено на музику.

1. Слухання пісні «Два кольори» у виконанні Дмитра Гнатюка (запис).

2. Бесіда

- Чи сподобалась вам пісня?

- Який оберіг дала мати синові?

- Якими кольорами мати вишила сорочку?

- Що означають ці кольори?

VІ. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь вчителя про життя Дмитра Павличка.

2. Повідомлення від групи юних дослідників про творчість поета.

3. Виставка книг Дмитра Павличка.

4. Читання тексту в підручнику на с.104

- Де народився Дмитро Павличко?

- Про що писав поет?

Фізкультхвилинка. Гра «Добрі та погані вчинки»

5. Робота над віршем «Мрія»

1) Вправа «Передбачення»

- Про що піде мова у вірші «Мрія»?

2) Виразне читання вчителем

- Від чийого імені ведеться розповідь?

- Про що мріє хлопчик?

- Чи можуть його мрії здійснитись?

- Що йому для цього треба робити?

3) Словникова робота.

Гімнастика для очей.

VІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1.Мовчазне читання вірша учнями

- Кого хлопчик хоче поселити на хаті?

- Навіщо це хлопчикові?

2. Робота над портітурою вірша.

3. Напівголосне читання вірша учнями.

4. Виразне читання усім класом.

5. Виразне читання окремими учнями.

6. Робота за ілюстрацією до вірша

- Що зображено на ілюстрації?

- Зачитайте рядки, що описують малюнок.

- Який малюнок намалювали б ви до вірша «Мрія»?

7. Робота над прислів'ями на с.104.

8. Робота в парах за картками.

Гра « Познач, яких рис характеру навчає вірш?»

VІІІ. Підсумок уроку

- З творчістю якого поета ви познайомились?

- Про що писав вірші Дмитро Павличко?

- Про що мріє хлопчик у вірші «Мрія»?

- Які у вас мрії?

- Особисто я мрію про те, щоб українці завжди були добрими, чуйними, робили тільки гарні справи. Наш урок закінчується, але давайте й надалі подорожувати країною Добра, здійснюючи лише добрі вчинки. І хай девіз нашого уроку «Людина має творити добро» стане девізом усього вашого життя. Адже у доброму світі краще жити всім!

Перегляд файлу

Тема. Відомості про життя і творчість поета Дмитра Павличка.

          Дмитро Павличко «Мрія»

Мета: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом поета Дмитра     Павличка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане; розвивати мовлення, образне мислення, творчу уяву, вміння висловлювати свої міркування; виховувати любов до природи, доброзичливість та працелюбність.

Обладнання: портрет Дмитра Павличка, рушник, книги Дмитра Павличка, предметні малюнки, картки, запис пісні «Два кольори», мікрофон.

Хід уроку

І. Організація початку уроку

ІІ. Мовленнєва розминка

1.Гра «Імітація звуків».

2.Гра «Співаємо голосні звуки».

3. Робота над словом «добро».

- Розшифруйте слово, яке стане ключовим словом девізу нашого уроку.

- Отже, девізом нашого уроку стане вислів «Людина має творити добро».

- Як ви розумієте значення слова «добро»?

- Яке прекрасне це слово – добро! Воно означає все позитивне в житті людини. Одне із значень слова «добро» - корисний. Добро – поняття духовне. Його не можна взяти в руки. Добро можна тільки відчути: це добре ставлення до інших людей, готовність допомогти комусь в скрутну хвилину, це любов і милосердя до навколишнього світу.

- Доберіть синоніми до слова «добро».

- Доберіть антоніми до слова «добро».

- Доберіть споріднені слова за вивченими частинами мови.

4. Робота над словом «добрий».

- Яку людину ви вважаєте доброю?

- Зачитайте в тлумачному словнику значення слова «добрий».

- Які добрі справи робили ви останнім часом?

- Доброю є людина, яка робить гарні вчинки, корисні справи. Ми всі з вами повинні бути добрими, творити тільки добро. Адже у доброму світі буде краще всім!

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Бесіда про життя і творчість Олександра Олеся.

2.Конкурс декламаторів. Виразне читання вірша «Серед краси».

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

-Який девіз нашого уроку?

-Сьогодні ми здійснимо подорож країною Добра. Нашим провідником буде відомий український поет Дмитро Павличко зі своїм чудовим віршем «Мрія».

V. Підготовча робота

- Багато віршів поета покладено на музику.

1. Слухання пісні «Два кольори» у виконанні Дмитра Гнатюка (запис).

2. Бесіда

- Чи сподобалась вам пісня?

- Який оберіг дала мати синові?

- Якими кольорами мати вишила сорочку?

- Що означають ці кольори?

VІ. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь вчителя про життя Дмитра Павличка.

2. Повідомлення від групи юних дослідників про творчість поета.

3. Виставка книг Дмитра Павличка.

4. Читання тексту в підручнику на с.104

- Де народився Дмитро Павличко?

- Про що писав поет?

 Фізкультхвилинка. Гра «Добрі та погані вчинки»

5. Робота над віршем «Мрія»

1) Вправа «Передбачення»

- Про що піде мова у вірші «Мрія»?

2) Виразне читання вчителем

- Від чийого імені ведеться розповідь?

- Про що мріє хлопчик?

- Чи можуть його мрії здійснитись?

- Що йому для цього треба робити?

3) Словникова робота.

Гімнастика для очей.

VІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1.Мовчазне читання вірша учнями

- Кого хлопчик хоче поселити на хаті?

- Навіщо це хлопчикові?

2. Робота над портітурою вірша.

3. Напівголосне читання вірша учнями.

4. Виразне читання усім класом.

5. Виразне читання окремими учнями.

6. Робота за ілюстрацією до вірша

- Що зображено на ілюстрації?

- Зачитайте рядки, що описують малюнок.

- Який малюнок намалювали б ви до вірша «Мрія»?

7. Робота над прислів’ями на с.104.

8. Робота в парах за картками.

Гра « Познач, яких рис характеру навчає вірш?»

VІІІ. Підсумок уроку

- З творчістю якого поета ви познайомились?

- Про що писав вірші Дмитро Павличко?

- Про що мріє хлопчик у вірші «Мрія»?

- Які у вас мрії?

- Особисто я мрію про те, щоб українці завжди були добрими, чуйними, робили тільки гарні справи. Наш урок закінчується, але давайте й надалі подорожувати країною Добра, здійснюючи лише добрі вчинки. І хай девіз нашого уроку «Людина має творити добро» стане девізом усього вашого життя. Адже у доброму світі краще жити всім!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GERBУПРАВЛІННЯ ОСВІТИ  І НАУКИ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Комунальна установа  Сумська  спеціалізована   школа   І-ІІІ  ступенів №1                          імені  В.Стрельченка,  м. Суми,  Сумської  області

40021, м. Суми,  вул. Кірова, 136    (0542) 62-73-18,   62-73-26

sssh1-sumy@rambler.ru

ідентифікаційний код - 21127590

 

 

 

 

Літературне читання.

Відомості про життя і творчість поета

 Дмитра Павличка.

Дмитро Павличко «Мрія»

 

 

 

 

 

 

Підготувала вчитель початкових класів

Курбет Олена Костянтинівна

 

 

 

2015

docx
Додано
13 серпня 2018
Переглядів
1998
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку