Урок "Виготовлення кусудами Дзвіночки"

Про матеріал
Розробка уроку з виготовлення кусудами "Дзвіночки" допоможе педагогу поглибити знання вихованців роботи з папером в техніці кусудам.
Перегляд файлу

Тема: Виготовлення кусудами «Дзвіночки»

 Мета заняття: 

Навчаюча: поглибити знання в техніці кусудам;  навчити гуртківців володіти техніками роботи з папером, інструментами, пристосуваннями, необхідними у роботі; навчити виготовляти основні деталі обраної кусу дами.

Розвиваюча: створити умови для розвитку особистості кожного гуртківця, розкриття його творчих здібностей ; розвивати образне та просторове мислення, уяву, увагу; розвивати у дітей здатність слідувати усним інструкціям вчителя, дрібну моторику пальців. Стимулювати і розвивати зорову і слухову пам'ять.

 Виховна: формувати стійкий інтерес до виготовлення виробів; виховувати естетичний смак; уміння підбирати кольори ; виховувати уважність, старанність, терпіння у роботі.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (картинка обраної кусудами), технологічна картка (зі схемою виготовлення кусу дами), клей ПВА, папір кольоровий, ножиці, лінійка, олівець.                                                                                                                                                                         

Хід заняття:

І. Організаційний момент                                                                                                                               Вітання. Звіт відповідальних про готовність учнів та їхніх робочих місць до заняття.    

1І. Повідомлення теми та мети заняття

ІІІ. Робота за темою заняття.

1. Сьогодні ми з вами продовжимо виготовляти кусу дами (кулі,які складаються із зібраних разом паперових квітів,розеток або паперових деталей іншої форми). У нас з вами творче занняття. Ми сьогодні будемо створювати  кусудаму «Дзвіночки». Пригадаємо , що кусудама - це паперова куля орігамі. Їх роблять різних кольорів і вельми химерних форм. Слово «кусудама» складається з двох японських слів кусурі (ліки) і тама (куля).  Кусудама - особливий вид мистецтва. Адже дослівно кусудама означає «лікарський куля» або «куля здоров'я». Також називають «кулею щастя», завдяки якому зберігається мир і спокій у родині. В основному такі кулі складаються із зібраних разом квітів, розеток або інших паперових деталей. Вважається, що куля кусудама збирає позитивну енергію, власне для цього їх і підвішують в будинку.

2. Аналіз зразка виробу .

Робота займає багато часу,тому ми будемо працювати разом.

Спочатку виготовимо елементи кусудами,потім зробимо творчу перерву (послухаємо легенди про кусудаму,які ви підготували ,з’єднаємо елементи в кулю.

 

3.Технологічна картка

Тепер розберемо послідовність виготовлення виробу за технологічною каткою.

4.Правила техніки безпеки

Перед початком роботи керівник гуртка нагадує вихованцям правила техніки безпеки користування ножицями,клеєм

Техніка безпеки при роботі з ножицями

1. Під час практичної роботи учні виконують тільки ті види робіт, які доручив вчитель.

2. Використовуйте справний, добре налагоджений інструмент.

3. Використовуйте інструмент за призначенням, тому що можна не тільки зіпсувати його, а й отримати травму.

4. Ножиці зберігайте з зімкнутими лезами в спеціально відведеному місці.

5. Передавайте ножиці з зімкнутими лезами кільцями вреред.

6. На столі чи парті ножиці лежать з зімкнутими лезами на тій стороні якою рукою працює учень

7. Слідкуйте, щоб вузьке лезо ножиць під час роботи знаходилося знизу.

8.  Не відволікайтесь під час роботи і не відволікайте інших.

9. Утримуйте в чистоті робоче місце.

10. Дбайливо ставтесь до устаткування, пристосувань, інструментів.

11.Інструменти загального користування брати з дозволу вчителя і водночас після користування повернути їх.

                                        Техніка безпеки при роботі з клеєм

1.Працювати з клеєм слід тільки в добре провітрюваному приміщенні.

2.Не працювати поблизу відкритого вогню.

3.Працювати на столі вкритому целофановою клейонкою.

4.Після роботи прибрати клей, переконавшись, що він закритий.

5. Організація робочого місця.

6. Практична робота.

Тепер перейдемо до виготовлення елементів кусудами та її створення.

Для цього спочатку розкреслимо кольоровий папір на квадрати і розріжемо їх.Таких квадратиків потрібно 60, в залежності який квадрат така й кусудама (чим більший квадрат,тим більша кусудама). Далі будемо працювати за схемою.

V. Підсумок занняття.

Наша кусудама готова. Кожен учасник вклав частинку своєї праці. Тепер наша колекція поповнилась ще одним чудовим виробом. Я бажаю вам творити і далі прекрасне своїми руками,радувати рідних,друзів чудовими подарунками.

VІ. Прибирання робочих місць

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

Додаток2

Легенда про кусудаму

Колись давно була країна.Вона була невеликою,тож нагадувала прекрасне , мальовниче село.У тій країні завжди було тепло та яскраво світило сонечко.Лише над вечір воно ховалося за високі гори та високі зелені трави,що буяли скрізь,де не було стежинок,які протоптали мешканці тієї країни.А вранці,разом із сонцем,прокидалися та підіймали свої голівки різні квіточки,які ніби посміхалися перехожим і дарували чудовий,а часом чудодійний аромат і настрій. Жив у тій країні невеликого зросту дідусь ,з блакитними очима та сивою бородою до колін.Всі мешканці вважали його дивакуватим,бо коли від палючого сонця всі ховались,то він ніжився,як дитина,під яскравими променями.Ніхто не розумів,чому це дідусь розмовляє з птахами,квітами,вітром та навіть дощем,який інколи накрапав.

Також у тій країні був цар,який усим управляв.Він був ненависним і злим,особливо до того дивакуватого дідуся.А причиною було те,що біля хатинки дідуся росла дуже красива квітка,яку дідусь відмовився зрізати та віддати правителю для його колекції,засушених квітів.За такий зухвалий вчинок,правитель наказав посадити дідуся в сиру,темну землянку.Ніхто з мешканців не заступився за дідуся.Проте були два маленькі хлопчаки,які вирішили провідати дідуся.У холодній ямі лежав змарнілий дідусь.Він не мав сили,бо не було сонечка,його чудової квітки.Хлопчики вирішили врятувати його,подумали як вони це зроблять.Їз паперу вони зробили багато квіточок,пофарбувавши у яскраво-жовтий колір,сформували з них кулю,яка нагадуваля сонечко.На пелюстки квітки наклеїли пилок з його улюбленої квітки та кілька насінинок.Потайки від батьків,хлопчаки прив’язали мотузку до кулі та опустили її дідусеві в яму.А самі повернулися додому.Дідусь дивився на кулю,вдихав її аромат та наповнювався силою.Через деякий час дідуся звільнили,а чудо куля була з ним завжди.З того часй було створено багато таких куль,які допомагали хворим.

Легенда про кусудаму

В одному невеличкому містечку проживала одна сім’я. Вона була дуже бідною. Батько і мати ніде не працювали,бо тоді була засуха і роботи не було. В них був син. Вони його дуже любили. І якось він захворів на якусь невідому хворобу. І батьки згадали,що колись їм хтось казав,що можливо може допомогти кусодама із лікувальних квітів. Але була дуже страшна засуха і всі трави посохли. Батьки дуже боялись,що їхній єдиний син помре. І раптом пустився дощ…. І все пооживало. Батьки назбирали лікувальні трави,і зробили кусодаму. Через деякий час хлопчик почав видужвати.. І всі жителі містечка почали робити лікувальні кулі замість того,щоб приймати якісь ліки..

Легенда про кусудаму

В давні часи,в одній далекій країні жили люди. І якось раз сталась у них зима затягнулась: не було сонця,були морози,і було дуже холодно. І пішли вони до одного мудриця який сказв-«Весна не приходить бо ви її не зустрічаєте»-адже раніше зустрічали весну танцювали,співали,веселились,дякували природі за її дари. Якогось дня всі люди зібрали на одній поляні де один чоловік сказав-«Я знаю одного мудриця який колись навчав мене.» Поїхавши до нього він сказав,що ви повинні уславити весну. Вони зробили з паперу квіти і складали з них велике коло,яке уславило весну. На цей час це коло називають «Кусудами» яка досить відома. І нею захоплюються люди….

 

 

 

doc
Додано
1 лютого 2019
Переглядів
1184
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку