Тема: Виробник як суб’єкт економіки та мета його діяльності.
Мета уроку: з’ясувати зміст обмеженості виробничих ресурсів та виробничі можливості, що таке альтернативна вартість та дію закону спадної продуктивності факторів виробництва, навчити будувати криву виробничих можливостей; виховувати економічне мислення та розвивати допитливість і самостійність, розвивати вміння аналізувати, порівнювати.
Обладнання: підручники, роздавальний матеріал, презентація.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку:
I. Актуалізація опорних знань:
Бліцопитування:
- Якою є головна мета економіки?
- Що таке потреби?
- Як класифікують потреби?
- Яка головна властивість потреб?
- Які причини безмежності потреб?
II. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів
Повідомлення теми і мети уроку.
III. Вивчення нового матеріалу
САМОСТІЙНА РОБОТА у групах, учні працюють із підручником, дають визначння основних понять.
1. Група : Обмеженість ресурсів.
2. Група : Альтернативна вартість.
3. Група : Крива виробничих можливостей.
4. Група : Закон спадної віддачі.
Після опрацювання теми учні коротенько розкривають своє завдання.
IV .Закріплення вивченого матеріалу .
Завдання :
1. Чи забезпечується повний обсяг виробництва у таких ситуація:
- Всі виробничі фонди та працездатні використовуються повно, але застосовуються застарілі технології;
- У суспільстві забезпечена висока продуктивність при повній зайнятості (частина працездатних не працює).
Відповідь: в обох випадках –НІ.
2. У якому із перелічених випадків відбудеться лівостороннє зрушення КВМ:
1) вичерпання сировинних ресурсів зробило їх видобування більш складним і дорогим; (+)
2) підвищився рівень організації виробництва.
3. У якому із випадків відбудеться правостороннє зрушення КВМ:
1) зросла зайнятість населення у виробництві;(+)
2) забезпечено більш раціональне використання всіх ресурсів.(+)
4. Покажіть графічно, як зміститься КВМ , якщо на підприємстві:
1) підвищиться продуктивність праці при виробництві споживчих товарів;
2) застосують нові технології при виробництві споживчих та інвестиційних товарів;
3) знизиться загальна продуктивність праці.
IV. Підсумок уроку.
Проводиться оцінювання учнів.
V. Домашнє завдання.
Повт. тема 2, завдання на ст. 32-33.