Урок ЯДС (математика)
Тема тижня : «Пригоди крапельки».
Тема дня : «Якою буває вода в природі? Як вона мандрує?»
Тема уроку: «Відтворення в різних видах діяльності ймовірних та фактичних результатів лічби об’єктів. Співвідношення цифри з її зображенням на лінійці, циферблаті годинника тощо. Склад чисел 2-9. Попереднє та наступне число. Утворення рівностей на основі знань про склад чисел 2-9 ».
Мета: ознайомити учнів із складом числа 9, вчити виконувати арифметичні дії та порівняння з цим числом, знаходити попереднє та наступне число від 1 до 9; розвивати математичну компетентність при обчислюванні прикладів; виховувати любов до природи та бережне ставлення до води.
Обладнання: маршрутний лист колообігу краплинки, лічильний матеріал у вигляді краплинок, картки з прикладами , цеглинки лего, лінійка та циферблат годинника, підручник та зошити з математики .
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
Вітання. Визначення дитини дня. Робота зі стендом « Доброго ранку!».
Малюнкові речення про осінь. Повторення стіни слів.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Непосидливій краплинці
Любо плинути у річці,
Гомоніти у струмочку
Відпочити у садочку.
А як сонечко пришкварить,
Непосида небом марить,
Щоб хмаринкою за вітром
Мандрувати понад світом.
2.Ознайомлення з маршрутним листом.
3.Загадка про дощик
4.Усний рахунок ( розв‘язування прикладів на краплинках).
ІІ. Робота з лічильним матеріалом.
Викладання з краплинок цифри 9.
Визначення попереднього та наступного числа .
Робота над складом числа 9
Хвилинка фантазії: « Складіть із 9 краплинок будь- який предмет та дайте йому назву.»
ІІІ. Руханка про дощик
З неба дощик накрапає( тихо тупаємо ногами),
Рідну землю умиває( імітуємо умивання обличчя).
Дощик капає сильніше (тупаємо сильніше),
Вже надворі зникла тиша(продовжуємо тупати).
Зайчик дощика злякався( показуємо вушка зайчика),
І під кущиком сховався( присідаємо).
А весела дітвора
Голосно кричить; «Ура!».
ІY. Робота з підручником
( різні вправи на лічбу предметів)
Y . Самостійна робота.Робота з картками та з брелками.
(склад числа 9 , порівняння чисел).
YІ. Математичні ігри на ігровому килимку.
( знайдіть предмети, які відносяться до теми уроку, порахуйте їх, розв яжіть приклади на осінній квіточці, робота з лего , з циферблатом годинника
YІІ. Підсумкова бесіда
- Для чого потрібен дощ?
- Щоб було, якби не було дощику? ( Дощик дає життя всім рослинкам, тваринкам тощо…..)
Яке явище природи виникає після дощу?
Поки наша краплинка просочується крізь землю, ми поговоримо
про веселку та її кольори на наступному уроці.