Які бувають професії?
Підготувала вчитель початкових класів
Леб'язької філії
Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Задікіян Олена Миколаївна
1 клас
Я досліджую світ
Тема: Які бувають професії?
Мета: збагатити і закріпити знання учнів про різноманітні професії; розвивати пізнавальний інтерес до світу професій; виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій, розвивати пам’ять; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: картинки із зображенням людей різних професій , загадки, вікторина “Професії”, предмети для гри “Кошик загублених речей”.
Очікувані результати:
Знає, які є професії та яку професію хоче опанувати в майбутньому.
Знає та називає дні тижня.
Знає де працюють батьки, хто вони за професією. Доречно вживає вислови мовленнєвого етикету (вітання, прощання, прохання, звертання, подяки)
Хід уроку:
І.Ранкова зустріч.
1. Вітання.
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба всім нам привітатись.
Вліво-вправо поверніться,
Один одному всміхніться.
Чи готові до уроку? Молодці!
То ж сідайте. Працювати почали.
2. Щоденні новини.
* Кожен учень розповідає ким мріє стати, коли виросте.
- А чи знаєте ви таку професію “Модельєр”?
- Як ви розумієте слово “Мода”?
*Оголошення теми дня вчителем.
3.Групове заняття.
“Мій улюблений одяг під час відпочинку” (розповідь учнів).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
-Погляньте на малюнки і скажіть, яким одним словом їх об’єднати?
(Професії)
- Сьогодні ми з вами зануримось у дуже цікавий світ під назвою
“Професії”.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Розгадування загадок. Показ зображень різних професій.
Він з комп’ютером на ТИ,
Розумніших не знайти,
Віртуальний творить міст
Диво-майстер… ПРОГРАМІСТ.
Літаком керує вправно
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший… ПІЛОТ.
Він, як лікар Айболить,
Знає що і де болить,
Кличуть фермер і свинар,
— Порятуй… ВЕТЕРИНАР!
Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже: «Без істерик,
Допоможе нам… ЕЛЕКТРИК».
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? ЛІКАР
Її давно корівки знають,
Веселим муканням стрічають.
І за її нелегкий труд
Все молоко їй віддають. ДОЯРКА
Як рубанком дошку чистить,
Летить стружка золотиста.
З-під рук майстра той-же колір.
Як цей майстер зветься?.. СТОЛЯР
2. Бесіда “Ким працюють ваші батьки?
3.Робота із зображеннями людей різних професій.
- Я показую вам зображення людини, а ви відгадуєте її професію.
Відеооператор
Журналіст
Скульптор
Модельєр
Аквалангіст
Маляр
Муляр
4. Руханка.
Кожна праця — це уміння,
Вміння справжні, професійні:
Так працює в нас жонглер,
Так веде авто шофер,
Так фарбує дім маляр,
Так ось грає сопілкар,
Так працює в нас двірник,
Так — завзятий танцівник,
Так саджає садівник,
Кухар так кришити звик.
Лікар так лікує всіх,
Клоун викликає сміх.
Стюардеса всіх вітає,
Футболіст м՚яча ганяє,
Режисер кіно знімає.
Так пливе спортсмен-плавець…
Кожний — справжній фахівець.
IV. Закріплення вивченого.
1. Робота в підручнику с.40-41.
Робота з малюнками. Перегляд відео за QR-кодом.
2.Гра «Кошик загублених речей». Робота в групі.
Визначити, людині якої професії належать ці речі та розкласти їх біля малюнків із представниками відповідних професій.
Школярі виконують ігрове завдання спільно, у супроводі звучання будь-якої жвавої мелодії (на розсуд учителя). Наприкінці гри учасники коментують її результат:
— Бинт,термометр, халат ми поклали біля зображення лікаря.
— Гребінець, ножиці– перукар.
— Ножиці, обмірювальну стрічку, наперсток ми розмістили біля картки, на якій зображено шевця (модельєра).
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
На уроці я: дізнався… зрозумів… найбільший мій успіх – це…
найбільші труднощі я відчув… я змінив своє ставлення до…