Конспект уроку з алгебри в 11 класі пропонується для класів з фізико-математичним профілем навчання. В другому семестрі за навчальним планом йде повторення, систематизація та узагальнення способів розв'язування різних рівнянь. Мета контрольної роботи оцінити стан підготовки учнів до ЗНО. В контрольній роботі запропоновані алгебраїчні рівняння та нерівності різного ступеня складності.
Урок алгебри в 11 класі (фізико-математичний профіль)
Тема уроку: контрольна робота на тему “Рівняння і нерівності”.
Мета уроку: перевірити знання, вміння й навички учнів розв’язувати алгеб-
раїчні і тригонометричні рівняння і нерівності різними спосо-
бами; виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми;
готувати учнів до ЗНО;
розвивати вміння логічно мислити при виборі способу розв’язу-
вання рівнянь і нерівностей, правильно висловлювати свої дум-
ки у письмовому вигляді;
виховувати самостійність, відповідальність, дисциплінованість
при виконанні завдань.
Тип уроку: контроль знань і вмінь
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Формування мети і завдань уроку.
ІІІ. Текст контрольної роботи.
(Учні отримують варіанти завданнь на картках)
І варіант
1. Розв’язати рівняння:
1) ;
2) х3 + х2 - 10х + 8 = 0;
3) ;
4) (2х2 – 3х + 1)( 2х2 + 5х + 1) = 9х2;
5) cos 2x – 5 cosx – 2 = 0;
6) sin2 x + 14sinx cosx = 15cos2x.
2. Розв’язати нерівність:
1) (2 – х )
2) |2х2 - 12х + 13| 3.
ІІ варіант
1. Розв’язати рівняння:
1) ;
2) х3 - 6х2 + 5 х + 12 = 0;
3) ;
4) (х2 + х + 4)2 + 8х (х2 + х + 4) + 15 х2 = 0;
5) 2 sin2 x = sin 2x;
6) 2 sin2 x - 5sinx cosx + 3cos2x = 0.
2. Розв’язати нерівність:
1) (3 – х )
2) | х2 + 5х +6| - х2 - 5х - 6.
ІУ. Підсумки уроку.
У. Домашнє завдання
Відповіді І варіант:
1.1 |
1.2 |
1.3 |
1.4 |
1.5 |
1.6 |
2.1 |
2.2 |
0.75 |
1; 2; -4. |
0,5;1;2. |
|
|
|
[ 1;2 ],З |
|
Відповіді ІІ варіант:
1.1 |
1.2 |
1.3 |
1.4 |
1.5 |
1.6 |
2.1 |
2.2 |
0,5 |
-1; 3; 4. |
-2; 1; |
2;
|
|
|
[ -1;3 ],4 |
[ -3;-2 ] |
Використані джерела:
1.Г.М. Литвиненко, Л.Я. Федченко, В.О. Швець, Збірник завдань для екзамену на атестат про середню освіту. 2-ге вид.,випр. – Львів: ВНТЛ, 96с.
2. О.М. Титаренко, 5770 задач з математики. 2-ге вид.,випр. – Харків: Торсінг, 2004. – 336с.
3. В.К. Єгерев, В.В. Зайцев, Б.А. Кордемский, Т.М. Маслова, І.Ф. Орловська, Г.С. Ряховська, Н.М. Федорова.Перекладено за виданням: Сборник задач по математике для поступающих во втузы / Под ред. М.И. Сканави. – Минск: Вышэйш. шк., 1990. – 528 с.