Урок з елементами тренінгу «Скарбничка»
Мета: розвинути в учнів творчі та пізнавальні здібності, поглибити процеси
саморозкриття, самоаналізу.
Завдання: розвивати творчий потенціал учасників, уяву та фантазію під час
виконання завдання, самопізнання.
Обладнання: аркуші паперу А 4, пензлик, цукор, розчинна кава.
Хід заняття
Вступне слово психолога.
Мета: налаштування учасників на подальшу роботу, повідомлення мети та
завдань.
Вироблення правил групи.
Мета: обговорення принципів роботи.
Учням пропонується назвати правила які, на їхню думку, потрібні для
ефективної роботи під час уроку:
1. Обов’язкова участь в роботі протягом уроку
2. Активна участь
3. Доброзичлеве ставлення один до одного
4. Говоримо за правилом «Тут і тепер»
5. Бути уважними і зібраними
6. Не перебивати партнера
Вправа «Скарбничка»
Мета: розвинути творчі здібності, підвищити рівень інформованості учнів щодо їх творчого самовираження. Учні використовуючи уяву та фантазію малюють скарбничку з камінчиками.
Вправа «Склади твір-мініатюру»
Мета: розвинути творчі та пізнавальні здібності.
Учні складають твір – мініатюру дивлячись на малюнок за ключовими питаннями:
- визначити людей, які є опорою у вигляді камінців
- 5 прикметників, які описують моє життя зараз
- те, щоб ви хотіли покращити в житті
- мої життєві цінності
- те, що надихає, мотивує
- те, що викликає посмішку
Після завершення написання твору, учні зачитують свої роботи.
Підсумок заняття: усвідомлення учасниками отриманого на занятті
досвіду.
Заключне слово психолога. Отже, на прикладі цих завдань, ви мали можливість розвинути та оцінити свої творчі та пізнавальні здібності. Працюйте над собою у даному напрямку.
Дякую за увагу.