Розробка заняття з курсу "Фінансова грамотність", 10 клас.
Тема № 6 " Види платіжних карток." Пропонується технологічна картка уроку, презентація до уроку та відеоматеріал.
ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ
за новим Державним стандартом
Урок № 6 курс за вибором « Фінансова грамотність» Клас 10
Тема уроку: Види платіжних карток
Тип уроку: засвоєння нових знань
Мета уроку: дидактична\навчальна: сформувати знання про платіжні картки, ощадно використовувати кошти;
розвивальна: удосконалити інформаційно-комунікаційні, соціальні компетенції;
виховна: продовжити формувати соціально-відповідального громадянина.
Форма проведення: дослідження.
Обладнання уроку: підручник Фінансова грамотність: підручник/ авт. кол.;за ред. д-ра екон. наук, проф. Т.С.Смовженко - К.,2014,зразки платіжних карток, електронна презентація, медіапроектор.
Хід уроку за особистісно орієнтованою технологією відповідно до нового ДС
Етап уроку |
Діяльність |
Діяльність |
І. Етап мотивації (загальна мотивація) |
Гасло заняття : «Хочу використовувати фінансові послуги; Можу робити це грамотно; Знаю як вибрати найкращі умови». Бесіда щодо ощадливого та безпечного використання грошей, «супергаманець». Постановка проблемного питання: Для чого нам необхідно володіти інформацією про платіжні картки? Підводить підсумок бесіди. Представлення гостя (співробітник банку). |
Пропонують варіанти відповідей.
Пропонують варіанти відповідей. |
ІІ. Етап цілепокладання (самовизначення до діяльності) |
Оголошує тему заняття і разом з учнями формулює план дій ( Якою інформацією бажаєте володіти?) |
Пропонують план дій, записують тему і план уроку до зошита. |
ІІІ. Етап реалізації мети
|
1.Розповідь про походження платіжних карток ( відеоролик, 1,5 хв.). 2.Організація робота в парах щодо ознайомлення з особливостями карток.
3.Організація роботи з співробітником банку (розповідь про основні помилки користувачів; відповіді на питання учнів). 4. Організація прийому «Відкритий мікрофон» щодо переваг та недоліків під час користування платіжними картками . 5. Організація робота в парах щодо створення пам’ятки користувача карток ( довгий список/ короткий список). |
Дивляться, слухають.
Працюють в парах: -дослідження різних видів карток щодо їх будови, дизайну тощо (зразки платіжних карток) з наступною усною доповіддю результатів.
Слухають, задають питання.
Варіанти відповідей.
Складають список на папері, доповідь усна ( кожна пара оголошує тільки один варіант без повторення). Створення загального списку пропозицій.
|
ІV. Рефлексія (підсумок уроку) |
Постановка проблемного питання: Де у подальшому житті можна використати отриману інформацію про платіжні картки? |
Відповіді на проблемне питання на підставі власних досліджень.
|
V. Етап оцінювання |
Оцінювання результатів загальної роботи учнів, відповідей на проблемне питання. |
Слухають.
|
VІ. Домашнє завдання |
Опанувати текст підручника§6,виконати завдання в робочому зошиті урок №6-7; підготувати повідомлення про послуги користування картками в різних банках України. |
Записують до щоденника. |
Методи і прийоми, які використані під час заняття: