Матеріали презентації "Розміщення, перестановки, комбінації" приведені у відповідність до підручника "Математика. 11 клас. Рівень стандарту" (Г. П. Бевз, В. Г. Бевз) п. 19.
Бейдик Н. І., Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області 2019 11 клас. Розміщення, перестановки та комбінації. Рівень стандарту.
Номер слайду 2
Перестановкою (the permutation) із m елементів називається будь-яка скінченна послідовність, яка одержується в результаті упорядкування деякої скінченної множини, складеної з m елементів. Число всіх перестановок із m елементів позначається Рm. Це слово походить від латинського factor, що означає “множник”. Перестановка
Номер слайду 3
Факторіал натурального числа n це добуток натуральних чисел від одиниці до n включно, позначається n!. n! = 1·2·3·…. ·n Скількома способами можна скласти список з 8 прізвищ? Скількома способами можна розмістити на полиці 10 книжок? (Р8 = 8! = 40320) 2.(Р10 = 10! = 3628800)
Номер слайду 4
Сполучення (комбінації) Будь-яка підмножина множини М, яка містить k елементів (n=0, 1, 2, ..., n), називається сполученням (combination) або комбінацією з даних m елементів по n елементів, якщо ці підмножини відрізняються хоча б одним елементом. Число різних сполучень із n елементів по k позначається
Номер слайду 5
1.Скількома способами можна вибрати три цифри з дев'яти 1, 2, 3,...,9? 652. У класі 32 учні. Скількома способами можна вибрати з них двох чергових? 3. На колі розміщено 9 точок. Скільки існує відрізків, які з’єднують кожну точку з іншою?
Номер слайду 6
Розміщеннями з n елементів по m називаються такі сукупності m елементів, що відрізняються одна від іншої принаймні одним елементом або порядком їх входження (n ≤ m): Розміщення
Номер слайду 7
1. Скільки різних трицифрових чисел можна скласти за допомогою цифр від 1 до 9? 642. На тарілці є 7 груш. 5 дітей мають взяти з тарілки по одній груші. Скількома способами це можна зробити? 656. На кожній із пяти карток написано одну з цифр 1, 2, 3, 4, 5. Скільки з цих карток можна скласти різних чисел: а) двоцифрових; б) трицифрових; в) чотирицифрових?
Номер слайду 8
Вибір формули для розв’язування комбінаторної задачі.
Номер слайду 9
До зустрічі! Використаний шаблон: Ранько О. О. Сайт: http://pedsovet.su/
Пані Наталя, дуже часто користуюся вашими презентаціями, вони завжди на висоті: структоровані, насичені, але без зайвих слів, гарно оформлені. Дякую Вам за Вашу працю і бажаю успіхів у Вашій роботі.