Конспект уроку етики з теми «Дозвілля в житті людини»
За підручником «Етика» 6 клас. Т.В. Мелещенко, О.В. Желіба та ін.(2023)
План:
Класифікація відпочинку:
- за тривалістю – секунди, хвилини, години.( сон, перерва, розслаблення)
- за активністю – ходьба, біг, плавання, живопис, перегляд фільмів та ін.
Стадії відпочинку:
- стомленість
- розслаблення
- відновлення
- розвага
Історія цього терміну пов’язана з традицією у Середньовіччі соколиному полюванні з використанням підсоколика великого(на фото), англійською мовою назва цього птаха буде «hobby».
Термін “хобі” виник у XVIII столітті з легкої руки британського письменника Лоренса Стерна, який опублікував в 1759 році роман “Життя і думки Трістана Шенді”. У цьому романі він уперше вжив слово “hobby”, яким до цього іменували маленьку селянську робочу коня в значенні “коник”, “захоплення”.
Функції хобі:
- вчить концентрації, посидючості й самоорганізації.
- формує звичку доводити розпочату справу до кінця.
- розширює світогляд і формує коло однодумців.
- підвищує самооцінку й допомагає розслабитися.
( Діаграма, яка показує проведення вільного часу вашими однолітками)
Під час навчального процесу – розподіл часу на виконання завдань
є найбільш впливовим фактором, який відображається на вашій працездатності та успішності.
Допоможе вам у цьому так звана «Матриця Ейзенхауера»
це доволі простий у використанні інструмент для сортування завдань за критеріями важливості та терміновості. Подібна система допомагає визначити правильний порядок виконання завдань, відсіявши усе зайве. Вона просто неоціненна, коли роботи накопичилося стільки, що навіть не знаєш з чого почати.
Автор цієї системи - 34-й президент США Дуайт Девід Ейзенхауер. У голови держави звісно є купа справ і, якщо не мати певної системи, під удар потрапляють не тільки твої особисті амбіції, а й майбутнє цілої країни. Вважається, що матриця має безпосереднє відношення до слів Ейзенхауера:
«У мене є дві проблеми: термінова та важлива. Термінова не є важливою, а важлива — терміновою».
Власне, за таким принципом і діє матриця.
У квадрат A(I) ми відносимо термінові і важливі справи. Це ті завдання, які потрібно виконати НЕГАЙНО. Такими справами можуть бути наприклад:
У квадрат В(II) ми відносимо важливі, але не термінові справи. Це ті завдання, які важливі для довгострокової перспективи, і принисуть плоди у майбутньому. Краще за все назначит собі ЧІТКУ ДАТУ, коли ви їх зробите, або будете робити регулярно. До таких справ відносяться:
У квадрат С(ІІІ) ми відносимо не важливі, але термінові справи. Це ті завдання, які не приносять вимірного результату. Здебільшого вони просто відволікають від важливих справ. Краще їх делегувати, або, якщо ж це не можливо, виконувати їх ПІСЛЯ важливих справ. Такими завданнями можуть бути:
І, нарешті, останній квадрат D(IV). Ми відносимо до нього не термінові і не важливі справи. Їх можна назвати "пожерачами часу"- вони не приносять жодних результатів, і їх краще сприймати, як відпочинок. До цих справ відносяться:
Спочатку визначати пріорітетність завдань дуже важко, але у цьому вам може допомогти три питання: