ТЕМА: Закріплення правопису слів з ненаголошеними голосними (е), (и)
в корені слова
Мета: 1) вчити впізнавати слова з ненаголошеними звуками [е], [и] в корені слів, правопис яких треба запам’ятати і навчити застосовувати правило перевірки ненаголошених [е], [и] в корені слів, які перевіряються наголосом; удосконалювати навички роботи зі словником; збагачувати словниковий запас учнів;
Обладнання, орфографічний словник, картки, опорні таблиці; презентація .
Тип уроку: урок творчості та захисту знань.
Хід уроку:
Продзвенів уже дзвінок (презентація)
Всіх покликав на урок,
Тож і ми часу не гаймо - Працювати починаймо.
захищатимемо знання нам допоможе:
Дошка; ис сн ес ви на ее
Запишіть. Щоб гарно далі працювати, (презентація)
Потрібно букви і склади Каліграфічно записати.
ось якої пригоди, (презентація)
Жило - було Слово, Життя у нього було дуже цікаве: воно дарувало всім тепло, сонце, радість, першу зелень і перші квіти. Здогадались, що це за слово? Хвилинка каліграфії вам у цьому допоможе. Так, це слово Весна. Одного разу захотіла Весна влаштувати свято, але як тільки почала писати запрошення, засмутилася. Не знала, як правильно: Весна чи Висна. За допомогою пообіцяла нагороду:
Наймудрішому - синю шапочку магістра
Найкмітливішому — червону шапочку магістра
Найуважнішому - зелену шапочку магістра
Крім того, медалі: за творчість, артистизм, винахідливість.
Перше випробування. Мозковий штурм.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Любий друже!
Сьогодні ти не просто учень, а знавець української мови, який повинен...
З - що таке наголошений
Н - і ненаголошений голосний
А
Т - правила перевірки
И - ненаголошеного голосного
В - знаходити орфог раму «Ненаголошені голосні в корені слова»
М
І - змінювати форму слова
Т - підбирати споріднені слова
И - користуватися орфографічним словником
Ці
В а - красу природи
Ти
І, будь ласка, допоможіть мені зібрати гостей на Весняний бал, щоб дерева прокинулися від зимового сну. (Ось одне із дерев, яке ми повинні розбудити).
Весняний, веснянка. Поясніть написання.
- Складіть і запишіть речення з одним з цих слів.
1 ряд - спонукальне; 2 ряд - питальне; 3 ряд - розповідне.
Б) Взаємоперевірка – Чиє речення вам сподобалось? Чи є помилки?
Трава низенька - низенька.
Дерева високі - високі.
Вітер дерева колише - гайдає.
То вправо, то вліво нахиляє,
То вперед, то назад,
То вниз пригинає.
Гітахи летять - прилітають,
А учні тихенько за парги сідають.
А) Робота парами.
(Робота за підручником ст.67 впр.155).
І ряд - перше слово; 2 ряд - друге слово; 3 ряд - третє.
(спорідненні слова). Слова з’являються на дереві.
1 ряд - Деревина, дерево, дерева / 2 ряд - зеленіє, зелень, зелений / 3 ряд - веселитися, весело, веселий
Б) Творча робота. Міні - проекти.
Слово + малюнки + захист проекту.
Слова, які перевіряються зміною форми слова:
(Крило - крила, верба - верби, листок - листя, стрижі - стриж) Словникові слова.
(Природа, дятел, ясен, ведмідь, вітер)
В...рбичка нев...личка. Сх...лилась над водою. (Музика + малюнки).
Ст.67 впр.156 (за вибором: 126 - скласти твір - мініатюру про пташку, використовуючи виділенні слова; 116 - завдання за підручником), (мульт.)
Тести. Індивідуальні картки.
Нагородження.