Урок з української мови у 8 класі з теми "Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки при звертанні" дає можливість поглибити знання учнів про звертання поширені й непоширені, їх стилістичну роль у мовленні; розвивати вміння виділяти в реченнях звертання поширені й непоширені, звернути увагу на інтонацію речень із звертаннями, що передають різні емоційні відтінки значення; дати пунктуаційні поняття; формувати вміння впізнавати речення із звертаннями та пояснювати розділові знаки при них; удосконалювати творчі вміння; розвивати увагу, логічне й образне мислення; виховувати любов до краси рідного слова, вміння бачити красу і розуміти її
МОВА 8-й клас
ТЕМА: Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки при звертанні
МЕТА: поглибити знання учнів про звертання поширені й непоширені, їх стилістичну роль у мовленні; розвивати вміння виділяти в реченнях звертання поширені й непоширені, звернути увагу на інтонацію речень із звертаннями, що передають різні емоційні відтінки значення; дати пунктуаційні поняття; формувати вміння впізнавати речення із звертаннями та пояснювати розділові знаки при них; удосконалювати творчі вміння; розвивати увагу, логічне й образне мислення; виховувати любов до краси рідного слова, вміння бачити красу і розуміти її.
Внутрішньопредметні зв’язки:
Лексикологія: засвоєння нових слів
Культура мовлення і стилістика: використання звертань для передачі ставлення до адресата, дотримання інтонації в реченнях із звертаннями, уживання слів відповідно до їх значення, засвоєння складних випадків слововживання.
Методи навчання: бесіда, розповідь, робота з книгою, вправи, дослідження, груповий м-д роботи
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок (формування мовної компетенції)
Обладнання: підручник, оформлена дошка, ілюстративний матеріал, роздатковий матеріал, мультимедійне обладнання
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
Експрес-опитування:
IІІ. Повідомлення теми та мети уроку, Мотивація навчальної діяльності школярів.
Слово вчителя
Про основну функцію звертань
IV. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи, удосконалення загальнопізнавальних і творчих умінь з теми
Творчий диктант
Указані слова записати у кличній формі.
Друг, юнак, добродій, нащадок, народ, земля, матуся, однокласник
Дослідження мовного матеріалу
Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!
(О. Олесь)
ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ ПРО ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ МОНЕ
Обговорення відео
Скласти по 5 – 6 речень зі звертаннями до однокласників, до батьків, до незнайомих людей на тему «ваше ставлення до мистецтва» - робота в групах
V. Підсумок уроку.
VI. Домашнє завдання. Написати твір за поданим початком, використовуючи звертання.
Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батьку мій дорогий і прекрасний !..