Тема: Закріплення та узагальнення вивченого про речення
Мета: формувати предметні компетентності: закріпити та узагальнити знання про речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією, про головні і другорядні члени речення; розвивати орфографічні навички, мислення, вміння складати речення зі слів; шанувати традиції українського народу;
формувати ключові компетентності: вміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти; активно використовувати рідну мову в різних комунікативних ситуаціях, побуті, освітньому процесі; опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі; співпраця з іншими особами для досягнення спільної мети, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей; готовність брати відповідальність за власні рішення.
Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організація класу
- Стали, дітки, підтягнулись,
Один одному всміхнулись.
Повернулись до гостей, привітались
–Добрий день!
А тепер тихенько сіли,
До роботи приступили.
ІI. Мотивація навчання
(Кожну писанку – завдання залишати учню на парті)
ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
ПИСАНКА 1. Зупинка «Каліграфічна»
Рр ня еч ре ен я че ч
ПИСАНКА 2. Зупинка «Словниковий диктант (малюнковий)»
(Перевіряють, якщо слово записано вірно +, якщо ні -) звороті дошки)
Ракета,пенал, ручка, веселка, годинник, картина, немовля.
ІV. Оголошення (виведення) теми уроку
ПИСАНКА 3. Зупинка «У гру пограйте, тему уроку відгадайте»
V. Повторення основних понять, закономірностей, правил теми
ПИСАНКА 4. Зупинка «Пригадайка» ( «Асоціативний кущ»)
Слова Закінчена думка
Окличне Неокличне
Розповідне
Питальне
Спонукальне Речення Підмет Присудок
Розділові знаки Звертання Словосполучення
VІ. Застосування знань і способів дій
ПИСАНКА 5. Зупинка «Будівнича» (Робота в парах )
Перевірити виконання.
ПИСАНКА 6. Зупинка «Фізкультхвилинка» (Руханка )
ПИСАНКА 7. Зупинка «Всезнайка» (Робота у групах )
Зелений
Знайдіть звертання у реченнях (підкресліть і поставте розділові знаки)
Діти послухайте казку.
Чи хочете діти послухати казку?
Заходьте в клас дівчатка!
Олено Петрівно дозвольте запитати?
Лягай спати Толику!
Жовтий
Встановіть зв'язок слів у реченнях
Діти розмальовують писанки.
Діти (що роблять?) ____________________________
розмальовують (що?) _____________________________
Вони малюють пензликами .
Вони (що роблять?) _______________________________
малюють (чим?)___________________________________
ПИСАНКА 8. Зупинка «Відокремлюю речення від речення» (Самостійна робота )
Зникли знаки розділові.
Повернути їх готові?
Реченню кінець настав –
Відповідний знак постав.
В учнів на партах лежить завдання (вставити розділові знаки , відокремити речення)
Весна
Весна приходить непомітно як змінюється все навкруги ось зеленіє перша травичка на деревах розпускаються бруньки прокидаються весняні квіти гарно весною
VІІ. Корекція знань і способів дій (підсумок)
ПИСАНКА 9. Зупинка «Кросворд»
|
1. |
Р |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Е |
|
|
|
||||
|
3. |
|
|
|
Ч |
|
|
|
||||||||
|
|
4. |
|
|
|
Е |
|
|
|
|||||||
|
5. |
|
|
|
|
|
Н |
|
|
|||||||
|
|
|
6. |
|
|
Н |
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
7. |
|
|
|
|
|
|
|
Я |
|
||||||
Кросворд "Речення".
1. Член речення, який вказує, що говориться про підмет (присудок)
2. Речення, в якому про щось розповідається (розповідне)
3. Речення, вимовлене з особливим почуттям (окличне)
4. Член речення, який вказує, про кого або про що говориться в реченні
( підмет)
5. Як називається речення, в кінці якого ставиться знак питання
(питальне)
6. Назва речення, яке спонукає до дії (спонукальне)
7. Як називається слово, що вказує до кого звертаються (звертання)
VІІІ. Рефлексія.
ПИСАНКА 10. «Дарунок»
Вірш про писанки (дарунок від учениці)
(На дошці кошик – учні вкладають писанки )