Розроблений інтегроване заняття з навчання грамоти, математики та гурткової роботи. В даному матеріалі використані цікаві завдання та форми роботи. Використати даний матеріал можуть як вчителі 1 класів так і вихователі ГПД.
Навчання грамоти
Тема: Звуки н – н. Написання малої букви н.
Мета:закріпити знання учнів про ( н), складові елементи малої букви н;вдосконалювати вміння читати склади, порівнювати з іншими звуками,виконувати звуковий аналіз слів, складати речення за схемами; розвивати зв’язне мовлення, словниковий запас учнів, формувати читацьку компетентність; виховувати любов до природи.
Хід заняття
І. Організація учнів
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
Вправа «Дихай і думай красиво»
«Коли ти хвилюєшся, спробуй красиво і спокійно дихати. Закрий очі, глибоко вдихни:
• думкою скажи: «Я — лев» ~ видихни, вдихни;
• скажи: «Я — птах» — видихни, вдихни;
• скажи: «Я — камінь» — видихни, вдихни;
• скажи: «Я — квітка» — видихни, вдихни;
• скажи: «Я спокійний» — видихни. Ти дійсно заспокоїшся».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні діти у нас дуже цікаве заняття . Тому, що до нас в гості завітав гість. А хто саме, ви дізнаєтесь прослухавши вірш:
В лісі жив лісовичок,
Хатку мав із гілочок;
Ще й земельки зо дві латки,
А садить не йняв і гадки.
Грядки - галки, грядки - палки,
Не прості, а виручалки.
Читання листа:
ІІІ.Актуалізація опорних знань
1 ключик « Відгадай загадку»
Ліс гостинно закликає
Нас грибами пригощає
Неба потускніла просинь
У права вступає ( осінь)
2 ключик: « Виклади букву»
Учні в групах викладають букву « ен» :
1 група: з горіхів, 2 група :з жолудів, 3 група : з каштанів.
3 ключик: « Утвори склади»
а Н о
И е у і
4 ключик : Фізкультхвилинка « Сонечко»
-
- Тож, давайте поглянемо, хто сховався в наступній скринці. Це ж наше сонечко. Погляньте, майже все навколо ожило, але ще не всіх друзів вистачає нашому лісовичку.
Закріплення та застосування теоретичних знань
5 ключик: « Загублені слова»
1 варіант : називає слова з мяким звуком н : нірка, ніс, кінь, пень, олень.
2 варіант : називає слава з твердим звуком н:носоріг,нирка, намисто, носик.
6 ключик « Впізнай тваринку»
Учням видається модель слова, за якими учні дізнаються яке слово заховалося.
1 група: олень
2 група: кінь
3 група : носоріг
7 ключик: « Склади речення за схемою»
Д. Завітала золота осінь. Хл. Школярі збирали в кошик гриби.
Підсумок заняття
Математика
Тема: Склад числа 6.Додавання і віднімання у межах 6 на основі складу чисел. Шестикутник.
Мета:вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 6;уміння складати, читати приклади на додавання і віднімання в межах 6; закріпити знання учнів про шестикутник;формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу, виховувати почуття відповідальності.
Хід заняття
І Організація учнів
ІІ.Актуалазація опорних знань
8 ключик: « Мозкова атака»
9 ключик: « Чарівні листочки»
Учні доповнюють число до 6, називаючи його , а потім перевіряють свою відповідь , перевертаючи листок на зворотний бік
6
1 2 3 4 5
5 4 3 2 1
10 ключик « Пальчикова гімнастика»
Посадили в землю зернятко, ("Покладіть" в долоню дитини «зернятко»)
На небі виглянуло сонечко.
Світи, сонечко, світи! (Стискаємо кисті і по черзі разжимаем)
Рости, зернятко, рости! (Долоні з'єднати разом і піднімати руки вгору)
З'являються на стеблинці листочки, (З'єднати долоні, пальці один за одним з'єднати з великим пальцем і одночасно на двох руках)
Розпускаються на стеблинці квіточки, (Стискаємо кисті і по-черзі разжимаєм)
Закріплення та застосування теоретичних знань
Лісовик: Я вам дуже вдячний за допомогу, але в мене був красивий сад і город, але чомусь я його не бачу.
11 ключик: « Збери урожай»
Хлопчики збирають овочі в мішечок. На овочах записані вирази на додавання в межах 6, але й трапляються пастки.
2+ 4 = 6 4+ 1= 5 1+5=6
1+ 5= 6 3+3=6 3+ 2=5
Дівчатка збирають фрукти в ящичок . На фруктах записані вирази на віднімання в межах 6,також трапляються пастки.
6- 3=3 6-2=4 3-2=1
4-2=2 6-1=5 6-2=4
12 ключик « Допоможемо звірятам»
Отже , щоб їм допомогти слід попрацювати в групах:
1 група : 1+ 4 =6 3+1=6 6- 1=4
2+4=6 3+3=6 6-1=5
2 група: ….+2=6 ….+4=6 ….+1=6
5+…=6 3 +…=6 1+..=6
3група: ….+…=6 …+…=4 6-….=4
….+…=5 або ….-3=3
13 ключик : « Де хто живе?»
14 ключик « Весела лічба»
Взув жучок дві босоніжки.
Скільки в нього босих ніжок?
(Чотири.)
У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці.
Потім – ще три птиці
Скільки птиць на годівниці. ( 6)
Музтерапія.( Звучить тиха мелодія тихого повітря).
Підсумок заняття
Гурток « Веселі кружечки»
Тема: « Барви осінніх дерев»
Мета:ознайомити учнів із поняттям пейзаж: вміння підбирати гаму кольорів; закріплювати уявлення дітей про ознаки осені;розвивати творчі здібності, уяву, фантазію;виховувати інтерес до пізнання навколишнього середовища.
Хід заняття
І. Організація учнів
Кожен з вас вже постарався –
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок розпочинаймо.
Девіз: Руки твої – найкращий скарб,
Коли умієш їм дати лад.
ІІ. Основна частина
Бесіда:
Слухання муз. твору « Пори року»
- Чи змінювався темп мелодії?
- Які звуки природи ви почули?
- Отже, сьогодні ми теж спробуємо передати всю красу осені через художнє мистецтво.
Читання вірша
На узліссі осінь фарби розливала.
Пензликом легенько листя малювала.
Вже руда ліщина, пожовтіли клени,
У красі осінній тільки дуб зелений.
Утішає ясен не сумуй за літом.
Глянь, усі дерева в золоті одіті.
- Про що розповідається у вірші?
- А яку картину ви собі уявляєте коли, слухали вірш?
« Асоціативний кущ»
Йдуть дощі осінь жовтіє листя
збирають урожай звірі готуються до зими
Перегляд відео
- Якщо дерево має листя воно має крону? Звичайно ж, дерева, як і кожна рослина має коріння. Його не видно, бо воно в землі. - В усіх деревах стовбур і гілки вгорі тонкіші і потовщуються внизу.
- А що ви можете сказити за напрямок гілок у деревах? Зверніть увагу вони всі тягнуться до гори.
Гра «Листочки»Ми листочки осінні,
На гілках ми сидимо. (присісти)
Дмухнув вітер - полетіли,
Ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)
І на землю тихо сіли. (присісти)
Вітер знову набіг
І листочки всі підняв. (легкий біг по колу)
Закружляли, полетіли
І на землю тихо сіли. (присісти)
III. Практична робота.
Показ зразка
- Отже сьогодні ми з вами виготовимо за допомого паперу ось такі осінні дерева.
- Виконується вона в такій послідовності:
Пальчикова гімнастика
Раз, два, три, чотири, п'ять -
Будемо збирати листя. (Стискають і розтискають кулачки)
Листя берези, (Загинають великий палець)
Листя горобини, (Загинають вказівний палець)
Листочки тополі, (Загинають середній палець)
Листя осики, (Загинають безіменний палець)
Листочки дуба (Загинають мізинець)
Ми зберемо.
Мамі осінній букет віднесемо. (Стискають і розтискають кулачки)
. Повторення правил поведінки під час роботи
Індивідуальна робота.
IV. Підсумок заняття