Урок "Закріплення знань про звукове значення букв Ю, ю на початку складу. Робота з дитячою книжкою. Урок-гра «З якої це казки?»

Про матеріал
Інтегрований урок української мови до 24 тижня Час.Закріплення знань про звукове значення букв Ю, ю на початку складу. Робота з дитячою книжкою. Урок-гра «З якої це казки?»
Перегляд файлу

Тиждень 24: «Час»

Тема. Час.Закріплення знань про звукове значення букв Ю, ю на початку складу. Робота з дитячою книжкою. Урок-гра «З якої це казки?» (за сторінками прочитаних казок)

Мета. Закріпити знання  учнів про звукосполученням [йу] та букву, що його позначає; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів, читати  склади і слова з вивченими буквами; усвідомити поняття пунктуальність, точність;  розвивати мовлення учнів, уміння слухати, відтворювати прослухане, навички роботи із повчальними  оповіданнями; виховувати у собі прагнення бути пунктуальним та цінувати пунктуальність в інших людях.

Обладнання: малюнки до казок, цеглинки Лего, квітка-семицвітка, пелюстки із завданнями.

Тип уроку. Формування умінь і навичок.

 

Хід уроку

І. Організація класу


-Сьогодні у нас незвичайний урок,                                                                                                                                                                            В країну казок зробимо ще один крок.                                                                                                              А з казкою ми вже зустрічались не раз,                                                                                                                 І знову вона завітала до нас.                                                                                                                                            В казках є завжди перешкода, та знаю,                                                                                                                                                             Що їх для кмітливих дітей не буває.


- Весна-чарівниця, як справжня цариця,

Похожее изображениеНаказ свій послала, щоб краса встала:

Щоб квіти рясніли, травичка зеленіла,

Принесло нам сонечко знов тепло

І ласкаві промені розлило.

З трав і квітів виткало килими,

На лужку погралося із дітьми.

- Діти, як ви гадаєте, весною завжди багато квітів?

-Весна принесла нам ось яку квітку! Вона схожа на ромашку, але кожна пелюстка має свій колір. А всього їх стільки, скільки днів у тижні. Скільки?

- Ви вже здогадалися що це за квітка? Так – це квітка-семицвітка. Якого  кольору у неї пелюстки. ( Жовтий, червоний, зелений, синій, жовтогарячий, фіолетовий, блакитний)

- На що вона схожа ще? Так на веселку , у якої теж 7 кольорів.

Якщо ми з вами виконаємо сім завдань, то квітка-семицвітка знову стане чарівною і   зможе  надалі виконувати дитячі бажання.

 

II. Актуалізація опорних знань учнів

  1.               Мовленнєва розминка

Перша  пелюстка червоного кольору.

Робота над чистомовкою


Ні – ні – ні – кожній квітці навесні

Ни – ни – ни – сняться кольорові сни

Ті – ті – ті – кульбабі золоті

Ові – ові – ові – червоні тюльпанові

Бі – бі – бі – дзвіночку голубі

Ку – ку – ку – бузкові бузку

Ці – ці – ці – волошкові волошці

Ні – ні – ні- ромашці срібні

Ові – ові – ові – фіалці фіалкові


 2. Слухання вірша, виділення та добір слів з буквою ю
Друга пелюстка  – жовта.


А)Хоч на річках льоди кололись —
Зима трусила ще сніги.
То лютий з березнем боролись,
Боролись, наче вороги.
Весело цвірінькають
У дворі горобчики.
Познімали кожушки
І дівчата, й хлопчики.

Тане — тане сніг,
Річкою побіг —
Вже дихнуть вільніше груди,
Більше вже нудьги не буде,
А веселий сміх!


Б)Робота в парах «Я-тобі, ти-мені»:

Добір слів з буквою ю на початку складу.
 

IV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Робота над  матеріалом уроку

1.Бесіда про час.

- Третя пелюстка – синя. Чи знаєте ви, як швидко спливає час?

2. Робота за Букваремс.42   «Хто старший? Хто молодший?»

А)Бесіда про вік людей

Б)  Читання речень

В) Бесіда за змістом речень

Г) Робота в групах: за малюнком визначити вік дітей.

4. Фізкультхвилинка

5.Написання слів

-Четверта пелюстка – жовтогаряча.

-Пригадайте скільки пір року? Скільки в році місяців? Скільки місяців в кожній порі року?

Гра «Продовжіть  думку»

-Доберіть та запишіть слова , які розповідають про життя родичів квітки-семиквітки  у кожну пору року. (На дошці початок думок)

Зимою …. (засинають)    Влітку …. (зацвітають)

Весною … (оживають)    Восени … ( облітають)

(У зошитах записані слова: засинають, оживають, зацвітають, облітають.)

-Підкресліть букву ю. _Скільки звуків вона позначає? Чому?

 

5.Написання речень.  

П’ята пелюстка – фіолетова.

Робота в групах.

-Чи знаєте ви що таке прислів’я?

-Складіть прислів’я  за схемами, поясніть їх значення  (використати цеглинки Лего). Запишіть утворені речення в зошити.

Для кожної команди дається схема, на якій  написані слова з прислів’я та ключ до правильної відповіді.

І група: Що було, то за водою пішло.

https://fs01.naurok.com.ua/01000qsd-9517.jpghttps://fs01.naurok.com.ua/01000qsd-9517.jpg

  Що

було,

   то

   за

 водою

 пішло.         Ключ 1

 

ІІ група: Часи  швидко минають, та не вертають.

https://fs01.naurok.com.ua/01000qsa-7e55.jpghttps://fs01.naurok.com.ua/01000qsa-7e55.jpg

    Часи 

  швидко

 минають,

      та

      не

 вертають. Ключ 2

 

ІІІ група: Згаяного часу і конем не доганяють.

https://fs01.naurok.com.ua/01000qs5-a3ae.jpghttps://fs01.naurok.com.ua/01000qs5-a3ae.jpg

Згаяного

 часу

 і

конем

 не

доганяють. Ключ 3

 

VI. Робота з дитячою книжкою
1.Вікторина казок    Шоста пелюстка – блакитна.

— Я знаю, що ви дуже любите читати і слухати казки. Казка — це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Казок країна чарівна,
У гості й вас чека вона.
Отож часу не гаймо,
У подорож рушаймо.

— А подорожувати будемо сторінками казок.


• На городі, що за черга?
Дід і баба тут стоять.
Тягнуть щось перед собою
І не витягнуть ніяк. («Ріпка»)

• Маленьке, сіреньке,
Біди наробило:
Щось біле, кругленьке,
Хвостиком розбило.
Сумує і плаче бабуся,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте знесу» («Курочка Ряба»)

В’ється річка невеличка
Хлопчик у човні сидить.
З берега матуся кличе,
Щоб обідом пригостить.
І вгадать цього героя
Справа зовсім не складна.
Казка ця усім відома
Про кого вона? (Про Івасика-Телесика)

Хто кругленький і смачненький,
Із віконця скік та скік,
Втік від баби та від діда
До лисички на язик? («Колобок»)

Що за хатка на узліссі
Вся ворушиться, дрижить.
Де не взявсь кабан біжить,
Тут і вовк іде, й ведмідь,
Й кожен хоче в хатці жить.
Так вже тісно їм усім —
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить,
І ворушиться й дрижить? («Рукавичка»)

Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі.
Тут лисичка прибігає,
Мерщій півника хапає.
Біжить котик рятувати,
В лисиці півника забрати. («Котик і Півник»)

Знайшов півник колосок.
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки та калачі.
Мишенят не пригощав,
Бо жоден з них не помагав. («Колосок»)

Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В зайця хатку відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козулю ущипнув —
Зайцю хатку повернув. («Коза-дереза»)

• Я бичок-третячок,
Смоляний в мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив. («Солом’яний бичок»)


 

2. Гра «Чарівна торбинка»      Остання, сьома пелюстка – зелена.

  •                   Хто  вийде до торбинки, витягне з неї предмет, називає його та спробує впізнати казочку, з якої цей предмет попав у торбинку.

Предмети у торбинці:

-кришталева туфелька – «Попелюшка», авторська Шарль Перо,;

-глечик – «Лисиця та журавель», народна, про тварин;

-рукавичка – «Рукавичка», народна, про тварин;

-яєчко – «Курочка ряба», народна, про тварин;

-човник – «Івасик – Телесик», народна, чарівна;

-колобок – «Колобок», народна, про тварин;

-червоний капелюшок – «Червоний капелюшок», авторська Ш.Перо,.

 

VI. Підсумок уроку

- Ось наша чарівна квіточка і зібрала свої різнокольорові пелюстки, дякуючи вам, діти. А кожному з вас дарує по квіточці, щоб ви могли загадати бажання. І воно обов’язково здійсниться.(Діти беруть квіти та загадують бажання).

— Урок добігає кінця, пелюсток уже нема!

Квітка-семицвітка, прощавай, лети,

З радістю ми грались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

— З якою буквою ви сьогодні зустрічались?— Які звуки вона позначає на письмі?

— Що вдалося зробити легко?

 — Що сподобалося на уроці?

docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
1200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку