11 клас
Тема уроку: Застосування інтегралу до розв’язування прикладних задач.
Мета уроку:
Ознайомити здобувачів освіти з застосуванням прикладних задач до розв’язування прикладних задач. Розвивати просторову уяву, логічне мислення, комунікативні вміння. Виховувати почуття відповідальності за якість отриманих знань.
Формувати предметні компетентності , уміння вчитися впродовж життя,
математичну компетентність, ініціативність та підприємливість, соціальну та громадянську компетентності.
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: ноутбук, заготовки для моделювання навчального матеріалу, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Фронтальне опитування.
1) Дайте означення первісної, інтеграла .
2) Сформулюйте відомі вам правила інтегрування.
3) Формула Ньютона-Лейбніца.
4)Визначення визначеного інтегралу.
ІІІ.Актуалізація опорних знань.
1. «Вектор кмітливості» – на дошці крейдою виконано хаотичні рухи. Побачити позитивних героїв в рисунку.
2.«Математичне лото»
3. Самостійна робота з коментуванням.
Визначений інтеграл.
Варіант 1
А |
Б |
В |
Г |
Д |
20,4 |
-4 |
|
|
-2 |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
195 |
8 |
1,95 |
4 |
19,5 |
3.Обчисліть інтеграл
А |
Б |
В |
Г |
Д |
2,5 |
1 |
1,5 |
0,5 |
0,2 |
4.Знайдіть площу фігури, обмеженої лініями
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
4кв.од. |
5. Знайдіть площу фігури, обмеженої лініями і
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
9кв.од. |
18 кв. од. |
|
36 кв. од. |
. Обчисліть інтеграл.
. Швидкість руху тіла визначається формулою Який шлях пройде тіло за 5с від початку руху?
. Обчисліть площу фігуру, обмежену лініями:
3.Хвилина релаксації .
4. Підготовка до ЗНО. Задачі з ЗНО 2012 року (атестаційний зошит)
III. Домашнє завдання
Опрацювати теоретичний матеріал на стор. 57-60.
Виконати завдання: сер. рівень- 11.5,1).
Дост. та вис. рівні (на вибір):11.11. 1), 2).
1). «Давайте посміхнемося!!!»
2) Рефлексія «Коли починаєш справу, спитай себе:
«Що я маю зробити?»
Після закінчення: «Що я зробив?»
Піфагор