Радивилівський ліцей № 1
Тематичне оцінювання
Урок – змагання «Кращий слюсар»
Тема: закріплення знань
з ручної обробки металів
8 клас
Розробив:
вчитель технології
Вишницький
Василь Ілліч
Радивилів 2021
В посібнику вміщено розробку уроку
з ручної слюсарної обробки металу,
де запропоновано учням 8 класу
тематичні питання, на які учні дають
відповіді за відповідний час, які
оцінюються відповідними балами
Тема. Перевірка знань умінь і навичок з ручної обробки металів
Цілі : освітня – оволодіти якістю знань та умінь учнів із ручної обробки металів; вміти правильного користуватися слюсарними інструментами;
розвити технічне мислення, економне використання матеріалів, бережне ставлення до інструментів; вміти визначитись у виборі професії ливарника, металопрокатника, коваля і слюсаря-ремонтника.
Обладнання: плакати “ Розмічання металів”, “Рубання металів”, “Різання металів ножівкою”, “Обпилювання металів”, довідник із виробничих професій, слюсарні інструменти, заготовки.
Тип уроку: урок-змагання.
Об”єкт роботи: слюсарний молоток.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Увага! Сьогодні ми проведемо змагання під назвою “Кращий слюсар” між командами восьмих класів, які виступають під назвами “Зубило” і “Молоток”. Наше змагання буде складатися із трьох турів: теоретичного, тур правил техніки безпеки і практичного. Умови змагань: за кожну правильну відповідь команда (гравець), яка відповідає першою, отримує 2 бали, а яка відповідає другою 1 бал. Час на обдумування 10 секунд. Хто піднімає руку перший , та команда і першою дає відповідь. Дані заносяться в таблиці. Додаток 1, додаток 2.
Перший етап. Все про метали і сплави.
а) у чистому вигляді; б) у вигляді сплавів; в) у вигляді хімічних сполук.
а) металевий сплав; б) чорний метал; в) кольровий метал.
3. У якому випадку названо чистий метал?
а) бронза; б) латунь; в) залізо; г) чавун.
4. У якому випадку названо сплав?
а) залізо; б) алюміній; в) сталь; г)олово.
5. До якої групи належать залізо та його сплави?
а) кольорові метали; б) чорні метали; в) важкі метали.
6.Який із названих металів є кольоровим?
а) залізо; б) чавун; в) алюміній; г) сталь.
7. Наявність якої речовини у складі металів впливає на їхні властивості;
а) кисню; б) заліза; в) природних мінералів; г) вуглецю.
У якому випадку названо фізичну властивість металу?
а) електропровідність; б) пружність; в) твердість;
У якому випадку названо механічну властивість металу;
а) теплопровідність; б) стійкість проти корозії; в) міцність.
У якому випадку названо технологічну властивість металу;
а) пластичність; б) зварюваність; в) крихкість.
Що являє собою чавун?
а) сплав заліза з вуглецем; б) розплавлений метал; в) призначене для переробки залізо;
Що визначає головну відмінність сталі від чавуну?
а) вміст корисних домішок; б) вміст шкідливих домішок; в) вміст вуглецю;
Який вміст вуглецю може бути у сталі?
а) не більше 1% ; б) не більше 2%; в) не більше 6%.
Яку має назву сплав міді з цинком?
а) латунь; б) бронза; в) дюралюміній.
Як називається процес руйнування металів і сплавів внаслідок їх взаємодії із навколишнім середовищем?
а) старіння ; б) корозія; в) дифузія.
Підсумок першого етапу.
Другий етап. Слюсарні операції.
а) рубання; б) точіння; в) стругання.
а) різання; б) обпилювання; в) рубання.
а) кернер; б) свердло; в) долото.
а) пиляння; б) обпилювання; в) рубання.
5. Яку форму має різальна частина зубила?
а) конічну; б) призматичну; в) клиноподібну.
а) 60º; б) 45º; в) 35º.
а) кутоміром; б) шаблоном; в) траспортиром.
а) пиляння; б) обпилювання; в) шліфування.
а) форма зубів; б) напрям насічок на робочій поверхні; в) щільність насічок на робочій поверхні.
а) личкувальний; б) драчовий; в) бархатний.
а) нахил зубців від рукоятки; б) нахил зубців до рукоятки; в) любий напрям;
а) тільки робочий рух до себе; б) тільки робочий рух від себе; в) робочий рух від себе і холостий рух до себе.
а) рисувалка; б) кернер; в) голка.
а) дерев”яною; б) пластмасовою; в) металевою.
а) зубилом; б) кернером; в) напилком.
Підсумок другого етапу і першого туру.
ІІІ. Вступний інструктаж.
А зараз перевіримо як ви знаєте правила техніки безпеки під час обробки металів.
а) гострим кінцем від себе; б) гострим кінцем до себе; в) як завгодно.
а) зубило має бути добре загострене; б) робоче місце треба захистити захисною сіткою; в) ручка молотка не повинна бути цілою.
а) заміню полотно і буду пиляти у тому ж пропилі; б) заміню полотно і буду пиляти з іного боку; в) продовжу пиляти зламаним полотном.
а) рукою взяти за ручку напилка і насаджувати її на хвостовик ударами напилком об лещата; б) надіти ручку на напилок і ручкою ударяють об верстак, тримаючи рукою за напилок; в) насадити ручку на хвостовик напилка і молотком набивати напилок на ручку.
а) здмухують ротом; б) змітають руками; в) змітають щіткою.
а) всі злівої сторони; б) всі справої сторони; в) які беруть лівою рукою – зліва, а які правою – справа.
Підсумок другого туру.
ІV. Практична робота.
3. Тур (практичний)
Тема. Обпилюваня заготовок. Оздоблення виробу.
Завдання. Закінчити виготовлення виробу (молотка). Перевірити розміри виробу за кресленням. Відшліфувати виріб.
Теоретичний тур
Додаток 1
Команди |
1 – ий етап |
2 – ий етап |
3 – ій етап |
Бали |
Місце |
І |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
ІІ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
Додаток 2 Практичний тур
Команди |
Практичний тур |
Бали |
Місця |
||
І |
|
|
|
_ |
_ |
ІІ |
|
|
|
_ |
_ |