Урок №
Тема: Звертання. Непоширені й поширені звертання. Розділові знаки при них
Мета: поглибити знання учнів про звертання, виробити вміння вживати розділові знаки при звертаннях, використовувати їх у зв’язному мовленні; розвивати уважність, мислення учнів; виховувати любов до рідного слова, України.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Звертання за будовою:
Непоширені (одне слово) Поширені
виражені іменником та іншими
(сполучення слів) частинами мови.
Виражені іменним словосполученням.
Наприклад: Утішайсь, Україно, своїми дітьми!
Наприклад: У любові до рідної землі зростай, покоління молоде.
- Прочитайте уважно речення. Розставте розділові знаки.
1. Ти постаєш в ясній обнові, як пісня линеш рідне слово. (Д.Білоус)
2. Ти наше диво калинове кохана материнська мово! (Д.Білоус)
3. Слово наше рідне ти сьогодні звучало, як початок, як начало, як озброєння всім видне слово наше рідне. (П.Тичина)
4. Умивайтеся дівчатонька молоді цвіт-калину розпускайте на воді. (М.Рильський)
5. Привітай же моя ненько Україно моїх діток нерозумних, як свою дитину. (Т.Шевченко)
- Укажіть речення з поширеними звертаннями.
4. Творче моделювання.
- Із записаних прикладів речень відшукайте те речення, яке відповідає певній схемі. Поясніть пунктуацію.
I в. – скласти речення за першою схемою;
II в. - скласти речення за другою схемою;
III в. - скласти речення за третьою схемою;
IV в. - скласти речення за четвертою схемою;
Інтерактивний метод «Мікрофон».
Вивчити матеріал за підручником. Виписати із будь-якого художнього твору 5 речень із звертаннями