Розробка уроку дасть можливість визначити рівень знань, вмінь та навичок, що здобули учні в процесі вивчення розділу, провести їх корекцію, підготувати учнів до тематичного оцінювання.
Тема: Узагальнення теоретичних знань та практичних умінь учнів «Загальна характеристика природних умов і природних ресурсів України»
Мета: визначити рівень знань, вмінь та навичок, що здобули учні в процесі вивчення розділу, провести їх корекцію, підготувати учнів до тематичного оцінювання.
Тип уроку: перевірки та корекції знань, умінь та навичок.
Обладнання: фізична карта України, карти тектонічної, геологічної будови та корисних копалин України.
ХІД УРОКУ:
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ТА КОРЕКЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
І варіант
I рівень (6 х 0,5 бала = 3 бала).
Виберіть тільки одну правильну відповідь
1. Територія України розташована на ... платформах:
а) 1; б) 2; в) 3; г) 4.
2. Територія Херсонської області складена породами:
а) докембрійського періоду; б) палеогенового періоду;
в) неогенового періоду; г) четвертинного (антропогенного) періоду.
3. Площа рівнин в Україні становить ... %
а) 70; б) 20; в) 90; г) 95; д) 5.
4. Найбільш давньою тектонічною структурою України є:
а) Дніпровсько-Донецька западина; б) Український щит в) Причорноморська западина.
5. Вища точка рівнинної території України знаходиться на:
а) Донецькому кряжі; в) Хотинський височині;
б) Приазовський височині; г) Подільській височині.
6. Більш висока частина України це:
а) правобережна; б) лівобережна; в) північна; г) південна.
II рівень (3 x 1 бал = 3 бала).
Виберіть декілька правильних відповідей.
1. До платформенних структур відносяться:
а) плити; б) щити; в) складчатості; г) платформи.
2. Зараз активно експлуатується та в перспективі будуть активно розвиватися райони видобутку нафти та газу:
а) Карпатський; б)Дніпровсько-Донецький; в) Причорноморській.
3. Вставте пропущені слова в речення: Найвища точка України розташована в … горах.
Ії назва…, висота становить… м. Вершини цих гір називаються… . Ці гори
складаються з ... хребтів.
III рівень (2 х 1,5 бала = 3 бала).
1. Встановіть відповідність між корисними копалинами та місцем їх видобутку:
1. Калійна сіль А) Сиваське;
Б) Стебниківське;
2. Кам’яна сіль В) Слов’ янське;
Г) Калуш-Голинське;
Д) Роменське.
2. Встановіть відповідність між походженням та формами рельєфу:
1. Водно-ерозійні А) воронки; Е) печери;
Б) яри; Ж) поди.
2. Суфозійні В) шахти;
Г) балки;
3. Карстові Д) степові блюдця;
IV рівень (1 Х 3 бала = 3 бала).
процесами.
Тестовий контроль з тем: «Тектонічні структури. Геологічна будова. Рельєф.
Геоморфологічна будова. Мінерально-сировинні ресурси »
ІІ варіант
I рівень (6 х 0,5 бала = 3 бала).
Виберіть тільки одну правильну відповідь.
1. На території України є… складчасті споруди:
а) 1; б) 2; в) 3; г) 4.
2. Щит це ...
а) складчаста споруда; б) вихід кристалічного фундаменту на поверхню;
в) кристалічний фундамент перекритий товстим шаром осадових порід.
3. В якій частині Україні поширені найдавніші гірські породи :
а) західній; б) східній; в) південній; г) центральній.
4. Площа гір в Україні становить ... %
а) 70; б) 20; в) 90; г) 95; д) 5.
5. Найвища точка України розташована:
а) у Кримських горах; б) в Українських Карпатах; в) на Хотинській височині.
6. Більш низька частина України це ...
а) правобережна; б) лівобережна; в) північна; г) південна.
II рівень (3 x 1 бал = 3 бала).
Виберіть декілька правильних відповідей.
1. Територія України знаходиться на території платформ:
а) Карпатської; б) Східно-Європейської; в) Герцинської;
г) Західно-Європейської; д) Кримської.
2. До кам’яновугільних басейнів України належать
а) Донецький; б) Дніпровський; в) Львівсько-Волинський.
3. Вставте пропущені слова в речення:
Кримські гори розташовані у … частині України, їх найвища точка ... Вона має висоту ... м. Вершини гір називаються… Гори складаються з…хребтів.
III рівень (2 х 1,5 бала = 3 бала).
1. Встановіть відповідність між корисними копалинами та басейнами їх видобутку:
А) Криворізький;
1. Залізна руда Б) Керченський;
В) Велико-Токмацький;
2. Марганцева руда Г) Кременчуцький;
(манган) Д) Нікопольський;
Е) Білозерський.
2. Встановіть відповідність між походженням та формами рельєфу:
1. Водно-льодовикові а) коси; є) пляжі.
б) ози;
2. Еолові в) цирки;
г) пісчані пагорби;
3. Морські акумулятивні д) кари;
IV рівень (1 х 3 бала = 3 бала).
2.Чому металеві корисні копалини більш поширені в центральній частині України?
3.Чи згодні ви з твердженням, що існує тісний взаємозв'язок між тектонічною будовою земної кори і рельєфом? Відповідь обґрунтуйте.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Учитель пропонує учням зробити оцінку власних знань та визначити рівень власної готовності щодо написання тематичної контрольної роботи.
Повторити матеріал підручника. Підготуватися до тематичного оцінювання.