Узагальнення та систематизація знань з теми «Прислівник»

Про матеріал
Повторити, закріпити, узагальнити, систематизувати знання учнів з теми « Прислівник»;
Перегляд файлу

7 клас ( українська мова)

Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми «Прислівник»

Мета: а) повторити, закріпити, узагальнити, систематизувати знання учнів з теми « Прислівник»; б) удосконалювати уміння і навички правильно вживати у мовленні, писати прислівники, розрізняти різні частини мови, збагачувати словник учнів; в) виховувати в учнів мовленнєву культуру

Обладнання: підручник, схеми, тексти

Тип уроку: урок – систематизація знань, умінь і навичок

 

ХІД УРОКУ

 

І. Оголошення теми, мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Мозкова атака (письмова відповідь на питання)

а) наука, що вивчає частини мови

б) незмінна частина мови, що відповідає на питання як? де? коли?

В) синтаксична роль прислівника

Г) розрядів за значенням

Д) не, ні з прислівником пишемо

Е) які є ступені порівняння прислівників?

Є) загальне значення прислівника

Ж) прислівники, у яких є префікс по- і суфікси –ому,- єму, -е,-и – пишемо

З) змінна чи незмінна частина мови прислівник?

И) прислівники, утворені складанням основ, префіксальним, префіксально-суфіксальним способом пишуться

І) у кінці прислівника пишеться

Ї) як пишемо частини не, о, на?

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання (усна розповідь про прислівник як самостійну частину мови)

ІV. Робота над темою

1. Спостережливе око. Допитливий розум. Влучне слово ( дібрати прислівники за значенням, визначити, що означають словосполучення )

Читання

писати

злітати

чай

смачний

забруднений

2.Згоден? Не згоден? Обгрунтуй! (виділені слова у реченні різні чи однакові частини мови? Пояснити правопис слів)

На (зустріч) мчали машини

на (зустріч) з другом я не сподівався

по (осінньому) небі пливли хмари

Олена одяглася по (осінньому)

  1. Зі скарбнички мудрих думок ( виписати прислівники, визначити ступінь порівняння, усно пояснити значення прислівїв)

а) Додому і кінь жвавіше біжить.

б) Добре скрізь, а дома найкраще.

в) Краще погано їхати, ніж гарно йти.

г) Тихе озеро значно глибше.

     4. Лексична п’ятихвилинка ( робота в малих групах)

І група ( придумати 6 прислівників з суфіксами і, и на кінці)

ІІ група (придумати 6 прислівників, які пишуться через дефіс)

ІІІ група ( придумати 6 прислівників, які пишуться разом)

  1. РЗМ (Своя думка) (скласти правила користування книгою, вживаючи прислівники по-перше, по-друге, по-третє)

 

  1. Інтелектуальний відпочинок (прихована частина мови) (визначити частини мови, прислівник підкреслити)

а) Розумний, розуміти, розуміючи, зрозумілий, розумніше;

б) чесно, честь, чесний;

в) святковий, свято, святкуючи, по-святковому, святкувати

 

7. Перевір сам себе. (Заповніть таблицю «Прислівний як частина мови»)

Загальне значення прислівника

На які питання відповідає

Морфологічні ознаки

Синтаксична роль

Приклади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.Самомоніторинг (анкета)

  • Чого я навчився, вивчаючи тему «Прислівник»?
  • Що найбільше запам’яталося з теми?
  • Що виявилося найскладнішим?
  • Як я долав труднощі?
  • Чи відбулися зміни у моїх знаннях?
  • Побажання однокласникам і вчителю

ІІІ. Підсумки уроку

ІV. Домашнє завдання: повторити тему «Прислівник», підготуватися до контрольної роботи, виконати тести на стор.254

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Українська мова 7 клас (Горошкіна О.М., Попова Л.О.)
Додано
22 жовтня 2020
Переглядів
566
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку