Має на меті заохотити дітей до читання саме СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ літератури. Адже діти мають орієнтуватися не лише на цінності минулого, а й побачити себе самого та своїх ровесників у сучасній книжці. Заохочення дітей не просто до прочитання, а до переосмислення прочитаного, адже відгук це не просто переказ, а висловлення своїх вражень від твору.
Відгук на сучасну дитячу прозу «Капосні капці»
Богдана Жолдака
Раз на тиждень я відвідую шкільну бібліотеку. Там завжди знаходжу цікаві і корисні книжки. Недавно бібліотекар Тетяна Петрівна порадила мені прочитати книгу сучасного українського письменника Богдана Жолдака «Капосні капці». Вона була надрукована в Києві 2008 року. Мою увагу одразу ж привернув кумедний хлопчик на обкладинці цієї книги.
Переглянула ілюстрації, що зробила Марія Кисельова, і почала читати. Дізналася, що героя книжки звали Омелько. Він жив у Києві за часів Київської Русі. До нього потрапили чарівні капці і влаштували йому чимало пригод. Перегортаючи сторінку за сторінкою, я ніби перенеслась у казковий світ. У ньому реальні події поєднуються з фантастикою, поряд із людьми співіснують відьми, русалоньки й чарівні капці….
Так як я дуже люблю дивитися мультфільми, то захотіла і сама спробувати розповісти про захоплюючі пригоди хлопчика Омелька в капосних капцях. Ось як я уявляю деякі кадри з майбутнього фільму.
Кадр перший
Азія. Двоє злодіїв – Хакім та Касим Абу – знаходять здоровенні драні капці в могилі святого Абу – Касима.
Кадр другий
Стародавній Київ . Над Дніпром дівчата й хлопці танцюють навкруги багаття. З’являється Омелько в велетенських капцях. Він запрошує на танець Одарку. Під час танцю дебелі й цупкі підошви капців високо підкидають Омелька вгору. Він летить – і падає. Усі оточуючі з нього сміються.
Кадр третій
Омелько, завдяки капцям, знаходить скарб у дуплі старого дуба.
Кадр четвертий
Герой книжки у відьми Секлети. Він ковтає страшне вариво, щоб здобути прихильність Одарки.
Кадр п’ятий
Омелько вже у фіолетових капцях танцює в покоях Київського князя Володимира з його дочкою.
Кадр шостий
Бідолашний Омелько на шибениці. Брязкіт і тупотіння ординської навали. Ось уже він відбивається від ворогів, трощить нападників уламком шибениці.
Кадр сьомий
Відважний Омелько на своїх дивовижних капцях стрибає у вогненне коло і рятує бабусю з дитиною, дідуся, Одарку і ще багато людей.
Кадр восьмий
Одарка і Омелько скачуть над Києвом, узувши собі на ноги по одному капцеві. А Київ підводиться з руїн, відбудовується після ординської навали.
На мою думку, Б.Жолдак створив дуже цікаву чарівну кіноказку, що складається із зачину, основної розповіді й кінцівки. Завдяки яскраво зображеним образам, захоплюючим подіям, напруженим сутичкам головного героя з іншими персонажами, ця книга читається на одному диханні.
Мені дуже подобається хлопець Омелько. Він смілива, відважна, рішуча, безкорислива, вірна та надійна людина, що завжди прийде на допомогу у скрутну годину. Омелько нагадує мені героїв українських казок: Котигорошка, Кирила Кожум’яку, Івана - мужичого сина й інших захисників рідної землі.
Я б хотіла мати такого вірного й надійного друга. А ще мені хочеться прочитати книгу Т. Мельниченко «Чим пахне дитинство?» чи будь-яку, що випустило видавництво «Грані - Т» у серії «Сучасна дитяча казка». Сподіваюсь, що моя мрія здійсниться.
Я книжку з полички знімаю
І з радістю знову читаю.
Відкрию собі світ широкий,
Пірну в океан я глибокий.
Полину в небо високе,
Огляну я поле широке.
Читаю про Всесвіт і зорі,
Читаю казки про пригоди
Й радію з цієї нагоди.