Відкритий урок " Іван Франко "Лисичка і Журавель" "

Про матеріал
Навчання учнів виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати навички правильного й свідомого читання мовчки та вголос; розвивати пам’ять, мислення, увагу; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.
Перегляд файлу

 

 

Відкритий урок

з читання

 

 

 

3 клас

Тема: І. Франко «Лисичка і Журавель»

Мета: вчити учнів виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати навички правильного й свідомого читання мовчки та вголос; розвивати пам’ять, мислення, увагу; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.

Хід уроку

І Організаційний момент

Усі сідаймо тихо, домовляймось не шуміти

Руку гарно підіймати,

Чітко влад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок вже починаймо.

Девіз:

Хто казок багато знає, той завжди перемагає.

Хто багато читає, той багато знає.

Хто швидко читає, той багато зробити встигає.

Якими ви будете на уроці?

  • уважними
  • розумними
  • організованими
  • кмітливими

 

ІІ Мовленнєва розминка

1.Скоромовка

Три лисички, три сестрички

Миють лапки, миють личка

Не виводить тато лис

Їх не вмитими у ліс.

2.Пірамідка слів (назв. імен.+дієсл.)

Те             бе

Каш          ка

Лисич       ка

Жура        вель

Розмаза    ла

Припро    шує

Читання в прямому і зворотному порядку.

 

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку

1.Віднови слово

Слова спокійно жили в книжці

В яку вдалося пролізти мишці

Вона початки відкусила

У себе в нірці схоронила.

  • зка (казка)
  • род (народ)
  • рини (тварини)

Може хтось здогадався тему нашого уроку?

2.Бесіда

Без казки не буває дитинства веселого, доброго, грайливого. Казки виникли раніше, ніж люди навчились писати. Тому їх не записували, а переказували один одному. При переказуванні ці казки змінювалися. Ім’я автора забувалося за давністю. Казка ставала народною. А які ще казки ви знаєте? Є казки про тварин та чарівні казки.

3.Склади слово «Шаради»

Під малюнком напис був

Котик йшов хвостиком махнув

Той розсипав букви всі

Ти, ж хутенько їх збери

Як правильно розтавиш

Слово швидко прочитаєш.

Д Л Т Я Е                          Г Ь Р О Ц Е Б О

  • Як одним словом назвати? (птахи)
  • Яких птахів ви ще знаєте?

Зараз виконаємо завдання і дізнаємося про якого птаха сьогодні піде мова.

4.Робота в парах (розшифруй слово)

Б Д П Д Ж К О У К Р О Б А Т В П Т Е Л Ь

(закресли однакові букви)

5.Біографія

Сьогодні ми ознайомилися з українською казкою, автором якої є І. Франко.

 

ІV Мотивація навчальної діяльності

1.Гра «Бджілки» (читання статті)

2.Вибіркове читання

- Що писав І. Франко?

- Як його називали?

- Скільки приблизно казок написав він?

- Де ще здобув визнання автор?

 

V Опрацювання казки

1.Читання вчителем

2.Словникова робота

3.Фізкультхвилинка

- Як потрібно читати слова Лисички, а Журавля? (хитрувато, ввічливо, повчально).

- Що знаємо про Лисичку?

- Що знаємо про Журавля?

4.Читання «Ланцюжком»

5.Гра «Оживи тварин» (домалюй)

6.Робота за ілюстрацією

7.Гра «Додай риму»

На болоті журавель

Цілий день збирав (щавель)

Назбирав собі на борщ

Тай як раз вперіщив (дощ)

І щавель знесла водиця

Без борщу лишилась (птиця)

З того часу журавель

Сировим жує (щавель).

8.Читання в особах

9.Робота в групах

- Роз’єднай слова і прочитай прислів’я.

Друзіпізнаютьсявбіді

Якечастування, такейдякування

  • Яке б з цих прислів’їв було б заголовком до нашої казки?
  • На скільки частин можна поділити казку? ( І ч. - Лисиця запросила Журавля, ІІ ч. – Журавель запросив Лисичку).

10.Тестування

1.Твір «Лисиця і Журавель» це:

А) казка      Б) оповідання

2.Хто перший запросив приятеля в гості:

А) Журавель     Б) Лисичка

3.На що сподівався кожний із гостей?

А) гарно поїсти     Б) гарно поговорити

4.Від чого застерігає нас казка?

А) від скупості      Б) від лінощів

5.Хто написав казку?

А) В. Сухомлинський      Б) І. Франко

6.Чи стали вони справжніми друзями?

А) так      Б) ні

11.Складання асоціативного куща до образу

Лисичка: улеслива, підступна, нещира, винахідлива, хитра.

Журавель: добрий, довірливий, ввічливий, чемний, щирий.

 

 

 

12.Вибіркове читання

1. Прочитайте, як Лисичка запрошувала Журавля в гості. Чи щирими були її слова?

2. Як Лисичка поводилася зі своїм гостем під час обіду?

3. Як Журавель пригощав Лисичку?

4. Як ви гадаєте, на чийому боці автор? Обґрунтуйте свою відповідь.

 

VI Підсумок уроку

  • Чи сподобалась вам казка?
  • Яка головна думка твору:

а) роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі;

б) можеш робити як-небудь, головне, щоб було добре тобі;

  • Чого повчає ця казка? (Справжній дружбі)

Чудове це поняття дружба. Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми. Якщо по-справжньому дружиш з людиною, то хочеться зробити їй щось приємне. Коли гарно другові, то гарно і тобі. Ми повинні пам’ятати, що на добро треба відповідати добром, а зло вміти прощати, щоб світ не став злим. Пам’ятайте, що зло – тимчасове, а добро – вічне.

1.Малювання смайликів

Зараз оцініть свою роботу. Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці. Чи цікавий видався урок?

2.Оцінювання

 

VII Домашнє завдання

Ст. 68-70 (читати і переказувати, малюнок)

Додаток А

           Пірамідка

           Каз     ка                 

         Каз         ати                     

       Каз             кар          

     Каз                 ковий

  Каз                      очка

Каз                           итися

  • Яке слово зайве? Чому? (Казитися, бо не є спільнокореневим).

Прислів’я:

Лисиця спить, а курей бачить.

Лис старіє, але не добріє.

docx
Додано
23 січня 2023
Переглядів
234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку