Відкритий урок на тему: ділення раціональних чисел

Про матеріал

Мета:

Навчальна:перевірити знання учнів по засвоєнню дії множення раціональних чисел; повторити правила множення раціональних чисел; розглянути правила ділення раціональних чисел

Розвиваюча:розвивати навики усного розв'язування вправ, вміння застосовувати розглянуті властивості при розв'язування вправ;

розвивати пам'ять, логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, цілеспрямованість, бажання працювати на уроці творчо, впевненість у собі, вміння і навички розмірковування. Показати що математичні знання потрібні в різних життєвих ситуаціях.

Виховна: виховувати допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом, а також інтерес до знань, повагу і шану до рідної землі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Форма уроку: фронтальна, індивідуальна

Методи навчання: пояснювальний, пошуковий

Форми роботи з учнями:фронтальна, індивідуальна

Обладнання: дидактичні картки із завданням, підручник, презентація

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект уроку з математики

6 клас

Тема:ділення раціональних чисел

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект уроку з математики

6 клас

Тема:ділення раціональних чисел

Мета:

Навчальна:перевірити знання учнів по засвоєнню дії множення раціональних чисел; повторити правила множення раціональних чисел;  розглянути правила ділення раціональних чисел

Розвиваюча:розвивати навики усного розв’язування вправ, вміння застосовувати розглянуті властивості при розв’язування вправ;

розвивати пам’ять, логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, цілеспрямованість, бажання працювати на уроці творчо, впевненість у собі, вміння і навички розмірковування. Показати що математичні знання потрібні в різних життєвих ситуаціях.

Виховна: виховувати допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом, а також інтерес до знань, повагу і шану до рідної землі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Форма уроку: фронтальна, індивідуальна

Методи навчання: пояснювальний, пошуковий

Форми роботи з учнями:фронтальна, індивідуальна

Обладнання: дидактичні картки із завданням, підручник, презентація

 

Хід уроку.

 

  1. Організаційна частина.

 

Урок супроводжується презентацією за допомогою мультимедійного проектора.

Слайд 1.

День добрий, друзі! Щойно нас дзвінок

Покликав знову на новий урок,

Для того, щоб здобувать знання нові.

Бажаю успіхів вам в цьому навчанні.

  • Доповідь чергового про відсутніх.
  • Аналіз контрольної роботи
  1. Актуалізація опорних знань.
    1.   1.Давайте пригадаємо, яку дію ми почали вивчати.
    1. Сформулювати правило множення двох чисел з різними знаками.
    2. Сформулювати правило множення двох від’ємних чисел.
    3. Коли добуток дорівнює нулю.
    4. Що можна сказати про множники, якщо добуток двох чисел додатний.
    5. Що можна сказати про множники, якщо добуток двох чисел від’ємний.
    6. Від чого залежить знак степеня від’ємного числа?

Слайд 2.

  1.   Усний рахунок.

8 6;   -100   0;  (-1)(-1)(-3);   (-1)5;

8 (-6);  24 0;  (-2)3; (-1)4;    (-3)2;

-8 (-6);  7 (-4);  

Слайд 4.

Повідомлення мети, записують число.

Ввести правила ділення раціональних чисел з однаковими та різними знаками;   Формувати вміння застосовувати вивчені правила ділення раціональних чисел до розв’язування вправ;

Намагатися виховати інтерес до теми та до предмету в цілому, уважність  і самостійність учнів

 

 

Послухайте казку.

Рано-вранці, до сходу сонця, взяла Людина Хліб і пішла в поле,де росли пшениця, жито. Зір­вала Колосок, витягла з нього зернинку, покуштувала, посміх­нулася. Поклала Колосок до ки­шені.

Зустрівся Колосок з Хлібом.

— Хто ти такий? — запитав Хліб.

— Колосок.

— Ой, який же ти колючий? Чому ти такий? Яка від тебе користь?

Посміхнувся Колосок, поворух­нув вусами й говорить:

  Без мене не було б ні хліба, ні сухаря, ні тебе, Хліб.

Здивувався Хліб, з повагою подивився на Колоска, поступив­ся місцем.

— Отже, — говорить Хліб, — все від тебе. Але хто над тобою старший?

— Праця, — відповідає Колосок, вона все створює. А праця в руках Людини. Праця і Людина — ось що головне.

Цю казку написав своєму синові, який навчався в школі, відомий педагог В. О. Сухомлинський.

До речі, цього року 28 вересня виповняється рівно 100 років від дня народження відомого педагога

У житті Людини головне — пра­ця.

Тож я дуже надіюся, що на уроці ми з вами отримаємо плоди нашої праці

 

  1.      Перевірка знань, умінь і навиків.

Слайд 4.

  1.             Пояснення  нового матеріалу.

Правило ділення чисел з різними знаками

         Частка двох чисел з різними знаками – число відємне. Щоб знайти частку чисел з різними знаками, треба поділити модуль діленого на модуль дільника і перед отриманою частко поставити знак –

 

Правило ділення двох відємних чисел

         Частка двох відємних чисел – число додатнє

Щоб знайти частку двох відємних чисел, достатньо поділити модуль діленого на модуль дільника

 

  1.          Закріплення.

Слайд 6.

  1. №.1315

 

Фізкультхвилинка.

 Руки вже за головою,

Тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет,

Лікті зводимо вперед.

Мов метелики літаємо,

Крильця зводим, розправляєм.

Будем вправу завершати,

Легше всім нам працювати.

 

2. №1319

  1.          “ Нуль“.

Що ви знаєте про нуль?

  • заборонено ділити;
  • добуток з 0 є 0;
  • додати або відняти до числа 0, отримаємо те саме число;
  • дійсні числа поділяє на додатні та від’ємні;
  • початок відліку на координатному промені.

Слайд 7.

У кожному місті світу є свої пам'ятники. Їх уста­новлюють людям, героям художніх творів, богам, казко­вим персонажам і навіть тваринам. Пам'ятник, який зоб­ражено на рис, знаходиться в столиці Угорщини Буда­пешті і присвячений... нулю. Чому саме ця цифра, а не якась інша, удостоєна

Минули сотні років, перш ніж люди здогадалися позна­чати відсутність розряду в числі якимось знаком. Нікому не спадало на думку, що «порожнє місце», «ніщо» можна і треба якось позначати. Це відкриття було зроблене у Вавилоні, Греції чи Індії - залишається невідомим. Зрозуміло одне: винахід цифри 0 — велике досягнення людського розуму, яке заслуговує на пам'ятник.

Число нуль — початок відліку на координатній прямій. До речі, в Угорщині всі відстані від столиці до інших міст вимі­рюють від пам'ятника нулю. Місцеві жителі називають його просто «Нуль».

Слайд 8.

На півдні є унікальне містечко на воді – Вілкове. Місцева дітвора вчиться ходити на веслах раніше, ніж їздити на велосипеді. А старі дотепер п'ють воду з ріки й не скаржаться на здоров'я. 

Вілкове - містечко, що притулилося в розвилці дунайських гирл. Колись всі його вулиці являли собою канали, по яких місцеві жителі пересувалися на човнах. Сьогодні подібну ідилію можна побачити тільки в старій частині міста. Його населення - близько 9тис. чоловік, при чому човнів тут зареєстровано 1200, а автомобілів - усього 300.

Якщо ви будете відвідувати дунайський біосферний заповідник, то цікаво буде побачити «нульовий км». Так називається місце, де Дунай впадає в Чорне море і звідки починається відлік відстаней на річці. Навіть відповідний монумент є. і обов’язково пролізьте через «дирку» в пам’ятному знакові.  Екскурсоводи стверджують, що це гарантує додатковий заробіток.

Слайд 9.

В Києві знаходиться така «нульова точ­ка» або «нульовий км» на Майдані Незалежності : земна куля, яка крутиться.

Слайд 10.

Перед входом на Червону площу знаходиться  окреслене коло, від якого відраховують відстані до всіх міст Росії. Подейкують, що якщо кинути копійку через плече, коли стоїш на цьому крузі, і при цьому загадати бажання – воно збудиться.

Слайд 11.

  1.          Завдання додому.

п. 29 №№1316, 1321, 1322(додатково)

 

  1.          Підсумок уроку.

Легенда.

 

Жив годинниковий майстер. Був у майстра годинник, який бив кожну годину. Учень майстра запитав:

  • Чи не заважає вам цейбій?
  • Ні, кожен раз, коли я чую бій, думаю про те, що я зробив за кожну годину.

 

– Що ж ми з вами зробили за урок?

Метод «Мікрофон»

  •         На уроці я
  •         дізнався …
  •         зрозумів …
  •         навчився …
  •         Найбільший мій успіх – це …
  •         Найбільші труднощі я відчув …
  •         Я не вмів, а тепер умію …
  •         Я змінив своє ставлення до …
  •         На наступному уроці я …

Визначення настрою після закінчення уроку ( за допомогою смайликів).

Ми досягли вершини успіху, закріпили вивчені знання на практиці, створили позитивні умови роботи на уроці. Успіх – це результат певних умінь і навичок. Ми виконали умову подолання сходинок успіху та стали на сходинку вище у досягненнях життя. Тож бажаю вам успіху в подальших випробуваннях прекрасного світу математики.


 

docx
Додано
27 вересня 2018
Переглядів
2623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку