: Віднімання на основі десяткового складу числа. Ознайомлення з групами взаємопов’язаних величин, які перебувають у пропорційній залежності: загальний в

Про матеріал
На даному уроці учні ознайомлюються з відніманням круглих десятків з переходом через розряд; з групами взаємопов’язаних величин, які перебувають у пропорційній залежності, розвивають мислення, виховують уважність.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики

Учитель: Івницька О.М.    08.11.2017 р.

 

Тема: Віднімання на основі десяткового складу числа. Ознайомлення з групами взаємопов’язаних величин, які перебувають у пропорційній залежності: загальний виробіток, продуктивність праці, час роботи.

Мета: Ознайомити учнів з віднімання круглих десятків з переходом через розряд; з групами взаємопов’язаних величин, які перебувають у пропорційній залежності, розвивати мислення, виховувати уважність.

                                            Хід уроку:

  1. Організаційна частина
  2. Усний рахунок
  1. Весела лічба
  • Волохатий, головастий,

Пес Оверко біля хати

Цілий день рахує мухи,

Що дзижчать йому на вухо:

46 і 27. Додамо тепер усі        (73)

  • Йдуть додому їжачки,

Лічать на ходу дубки:

35 і 26 Скільки всіх,

Хто відповість?             (61)

  • Дістав горобчик сиру 40 грамів,

З них 27 віддав синочок мамі,

А сам доїв усе, що залишилось,

А скільки сиру в шлунку залишилось?     (13)

  • Котик рибу продавав,

40 гривень вторгував,

12 таткові віддав.

А решту в шафу заховав

Скільки котик приховав?

Як би ти порахував?      (28)     - Яка тварина зайва? Чому?

  1. Актуалізація опорних знань.

18 – 48 : 6 = 10       З                   48 : 6 + 12 + 20      П

0 + 36 : 6 = 6           Д                   54 : 6 – 8 = 1          А

17 + 12 : 6 = 19       О         42 : 6 + 10 = 17      М’

30 – 54 : 6 = 21       Р                    30 : 6 + 28 = 33     Я

12 + 42 : 6 = 19       О                   60 : 6 + 13 = 23     Т

6 – 18 : 6 = 3            В                  18 : 6 + 28 = 31     Ь

28 + 30 : 6 = 33        Я

3 * 6 + 18 : 6 = 21    Р                    36 : 6 + (55 – 37) = 24  У

5 * 5 – 36 : 6 = 19   О                    48 : 6 – (43 – 38) = 3     В

12 : 6 + 48 : 6 = 10  З   54 : 6 – (76 – 68) = 1     А

5 * 4 + 24 : 6 = 24   У                     42 : 6 – (92 – 89) = 4     Г

24 : 3 + 54 : 6 = 17  М                    24 : 6 – (100 – 97) = 1  А

- Так, діти, саме розум, здоровя, память і увага дозволить вам гарно працювати на уроці математики.

IV.  Перевірка домашнього завдання.

  1. №278.
  • До відповіді першого прикладу додати 20. (130)
  • Знайти різницю відповідей другого і третього приклада.

 (130 – 120 = 10)

  • Результат четвертого приклада помножити на 1. (110)
  • Знайти суму п’ятого і шостого прикладів (110 + 120 = 330)
  • Скільки всього десятків у відповіді сьомого приклада. (12) 120
  • Скільки одиниць у розряді десятків у відповіді восьмого приклада (2) 120

V. Запис числа. Каліграфії.

 

 

 

 

VI.  Активізація пізнавальної діяльності.

  • Щоб дізнатися тему нашого уроку, нам треба допомогти дядечку Скруджу відкрити сейф. А сейф відкривається за допомогою коду. Давайте складемо із цифр каліграфії всі можливі трицифрові числа коду, використовуючи кожну цифру у числі тільки один раз.

235, 325, 523, 532, 253, 352.

Найменше серед цих чисел і буде кодом до нашого сейфу.

Яке це число?     (235)

VII. Оголошення теми і мети уроку.

VIII. Пояснення нового матеріалу.

(Експеримент)

  • У цій вазі лежать цукерочки. Я зараз почну відлік 10 секунд. Вам за цей час необхідно набрати в руки цукерок, беручи за один раз тільки по одній. Починаємо.
  • Діти, скільки часу ми працювали? (10 сек) Це і є час роботи

 

Час роботи

Продуктивність праці

Загальний виробіток

Іван

    10 сек

 

 

Милана

    10 сек

 

 

 

IX. Основна частина.

  1. Робота з підручником. №286
  2. Правило.
  3. Робота над задачею. №287

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Раніше – за 5 дн. – 35 ф., за 1дн. - ?

Тепер – за 5 дн. -   ?  ф., за 1 д. - ?, на 2 ф. >

  1. 35 : 5 = 7 (ф.) – раніше за 1д.
  2. 7 + 2 = 9 (ф.) – тепер за 1 д.
  3. 9 * 5 = 45 (ф)

Відповідь: 45 футболок тепер виготовляє швачка за 5 днів.

  1. Робота з прикладами №285 (2 учні на дошці)
  2. Робота в групах (Розв’язування рівнянь)

70 + х = 90 + 50          х + 10 = 60 + 30         50 + х = 150 - 40

х = 70                           х = 80                           х = 60

 

70 – х = 110 – 90               90 – х = 90 – 80

х = 50                                   х = 80

  1. Геометричний матеріал (ПРОЕКТОР)

Знайти периметр фігур.

  • Трикутник  10 + 40 + 50 = 100
  • Чотирикутник 40 + 20 + 40 + 20 = 120
  • П’ятикутник 20 + 20 + 10 + 30 + 30 = 110

X. Підсумок уроку.

- Що таке продуктивність праці?

* обсяг роботи

* обсяг роботи, виконаної за одиницю часу

- Що таке загальний виробіток?

* вся виконана робота

* робота, виконана за одиницю часу

- Як знайти продуктивність праці?

* помножити загальний виробіток на одиницю часу

* поділити загальний виробіток на одиницю часу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Для кмітливих

Номер слайду 2

110 см60 см. Обчислити периметр трикутника100 см10 см40 см50 смstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 3

100 см60 см. Обчислити периметр чотирикутника120см40 см20 смstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 4

90 см60 см. Обчислити периметр п ' ятикутника 110 см10 см30 см20 смstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 5

Обсяг роботи. Що таке продуктивність праці?Обсяг роботи, виконаний за одиницю часуstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 6

Робота, виконана за одиницю часу. Що таке загальний виробіток? Вся виконана роботаfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 7

Помножити загальний виробіток на одиницю часу. Як знайти продуктивність праці?Поділити загальний виробіток на одиницю часуfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 8

МОЛОДЦІ!style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

zip
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
26 січня 2020
Переглядів
665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку