НОВОСЕЛИЦЬКИЙ
БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ
/Бісероплетіння/
Підготувала
керівник гуртка-методист
ПРОЦЮК І.І.
Мета: ознайомити з технологічними особливостями оздоблення пасхальних яєць бісером; розвивати творчу уяву, естетичний смак; виховувати охайність, працелюбність; продовжувати формувати шанобливе ставлення до народних традицій;
Наочність: інструкційна карта, пасхальні яйця, оздоблені бісером, шнуром та штучними квітами, додаткова література з бісероплетіння;
Тип заняття: майстер-клас
Обладнання: дерев’яна заготовка у формі яйця, бісер, стеклярус, жилка або капронова нитка, голка, атласна стрічка, клей.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І. Організаційна частина
ІІ. Ознайомлення з новою темою, метою та завданням
Весна в Україні. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. І беруться українці за давнє мистецтво розписування писанок – символ Великодня, весни, вічності життя.
Писанка – це розмальоване символічними знаками яйце. З приходом до нас християнства писанка стала часткою великодніх обрядів.
За технікою фарбування писанка дістала такі народні назви: крашанка, „дряпанка”, „крапанка”, „мальованки”, суто писанка (розфарбована за допомогою воска та писачка). Візерунки та кольори, що наносяться на яйце мають свою магічну символіку: червоне – життя та любов, жовте – сонячне тепло та врожай, зелене – весняне воскресіння природи, коричневе – щедрість матері землі. Сполучення кількох кольорів в узорах орнаменту писанки символізує родинне благополуччя, мир, любов, успіх.
Писанки разом з великодньою паскою освячують у церкві. Їх дарують родичам, друзям, знайомим зі словами „Христос Воскрес!”. У відповідь кажуть „Воістину Воскрес!” і щиро дякують. Такий подарунок означає побажання щастя, здоров’я. Вважається, що писанка є особливою святинею, вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого. Їх завжди виготовляють тільки у великий піст, який триває 40 днів.
Беручи в руки розмаїто – барвисте яйце ми перед усім милуємось його красою, цим своєрідним шедевром. І ми сьогодні будемо разом з вами створювати свій шедевр не розписувати, не малювати, а обплітати бісером, виготовляти бісерну писанку, яку ви зможете подарувати своїм рідним близьким як великодній сувенір.
ІІІ. Для виготовлення бісерної писанки нам потрібні:
Матеріали та інструменти:
Послідовність виконання роботи:
плетемо ажурну сітку:
ІУ. Повторення правил техніки безпеки
У. Практична робота „Виготовлення бісерної писанки”
УІ. Оформлення писанки
УІІ. Підсумок заняття
Література
Інструкційна карта Інструкційна карта
„Плетення ажурної сітки” „Плетення ажурної сітки”
”