Виготовлення поробки із пластиліну «Лісова галявина»

Про матеріал
Поробка із пластиліну "Лісова галявина" для дітей молодшого шкільного віку. Розробка дрібної моторики рук дітей.
Перегляд файлу

ДЕПАРТАМЕНТ  ОСВІТИ І НАУКИ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ВІДДІЛ ОСВІТИ СНІГУРІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

СНІГУРІВСЬКИЙ БУДИНОК ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

 

 

Конспект заняття

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\відкрите заняття\IMG_0022.JPG

 

 

 

 

                                                                 Керівник зразкового

 художнього     колективу

                                                                            «Виготовлення сувенірів»

                                                                Васильєва О.В.

Снігурівка, 2017

 

Конспект заняття

Тема заняття: Виготовлення об'ємної поробки «Лісова галявина» з використанням різноманітних предметів – сірників, олівців, зубочисток, ножиць та природного матеріалу.

Мета:

навчальна:

- забезпечити засвоєння учнями знань про пластичні  властивості пластиліну;

- формувати зоровий контроль за рухами своїх рук, вміння синхронізувати роботу обох рук ;

- навчити створювати об'ємні зображення тварин, виділяти в них найбільш характерні ознаки;

- дотримання учнями санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці й організації робочого місця під час виконання завдань практичної роботи.

виховна:

  • пробуджувати пізнавальні інтереси до українських оберегів, української нації, її культури і побуту;
  • виховувати в учнів любов до праці, естетичний смак, охайність, старанність.

розвивальна:

  • сприяти розвиткові пізнавальних інтересів учнів;
  • розвиток дрібної моторики;
  • розвиток емоцій і фантазії;
  • ознайомлення з навколишнім світом.

Завдання:

  • розширити й уточнити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу, середовище їх існування;
  • сприяти розвитку пізнавального інтересу, уваги, кмітливості, творчих здібностей;
  • виховувати естетичний смак, турботливе ставлення до природи, бажання її берегти й охороняти.

Методи навчання: розповідь-пояснення, коментар, бесіда, демонстрування, аналіз.

Тип заняття: комбінований.

Форми роботи на занятті: індивідуальна робота, колективна робота, групова робота.

Обладнання: зелений картон, кольоровий пластилін, дошка для ліплення,стеки, паперові серветки, природний матеріал.

 

Хід заняття.

 

І. Організаційна частина.

 

Сьогодні у нас незвичайне , цікаве і пізнавальне заняття. На занятті нам будуть потрібні : голова – ми будемо думати; очі – будемо дивитися; вуха – слухати; губи – будемо говорити, посміхатися, відповідати; руки – будемо творити.

ІІ. Основна частина.

  1. Повідомлення теми заняття.

Темою нашого сьогоднішнього заняття є : Виготовлення об'ємної поробки «Лісова галявина» з використанням різноманітних предметів – сірників, олівців та природного матеріалу [Додаток І].

     2. Бесіда.

Загадки про диких тварин. 
Керівник гуртка:  Хто по гілках спритно скаче 
                                  І злітає на дуби? 
                                  Хто в дуплі горішки ховає, 
                                  Сушить на зиму гриби? 

 Діти : Білка

Керівник гуртка:  На вівчарку він схожий: 
                                 Що не зуб - то гострий ніж! 
                                  Він біжить, вискаливши пащу, 
                                  На вівцю готовий напасти. 

 Діти : Вовк
Керівник гуртка:   Трави копитами торкаючись, 
                                  Ходить по лісі красень, 
                                  Ходить сміливо і легко, 
                                  Роги  розкинувши широко. 

 Діти : Лось
Керівник гуртка :  Велетень у лісі живе, 
                                  Він - ласун, любить мед. 
                                  Коли зіпсується погода, 
                                  Він спати лягає на півроку. 

 Діти : Ведмідь.

Керівник гуртка :  Він ікластий і сердитий,
                                  Дуже любить землю рити.
                                  Жолуді весь час шукає
                                  Й малюків смугастих має.
Діти : Кабан.

Керівник гуртка : В темнім лісі проживає, 
                                 Довгий хвіст пухнастий має.
                                 Їй на місці не сидиться,
                                 Як зовуть її
Діти : Лисиця.

Керівник гуртка : Я страшенний боягуз,
                                 Всіх на світі я боюсь.
                                 В полі, в лісі навкруги – 
                                 Скрізь у мене вороги.
Діти : Заєць.

Керівник гуртка : Уночі гуляє,
                                 А вдень спочиває,
                                 Має круглі очі,
                                 Бачить серед ночі.
Діти : Сова.

Керівник гуртка : Не лікар, а дерева лікує.
                                  З дерева лунає звук:
                                  Хто там стукає: тук-тук?
Діти : Дятел.

3.  Закріплення раніше набутих прийомів ліплення.

Давайте згадаємо які прийоми ліплення ми вже з вами вивчали:

  • скачування;
  • розкачування;
  • сплющування;
  • прищипування;
  • згладжування;
  • відтягування.

Цими прийомами користуються для виконання таких найпростіших форм як куля, циліндр, диск. Для утворення кулеподібної форми потрібно кругоподібними рухами скачати пластилін долонями. Диск отримують притисканням кулеподібної форми долонями рук. Для отримання циліндричної форми розкачування слід здійснювати прямими рухами долонь.

5. Інструктаж із техніки безпеки праці

        Правила роботи з пластиліном:

  • розминайте і змішуйте пластилін у руках або на дощечці;
  • розрізайте пластилін стекою;
  • невикористаний пластилін кладіть в упаковку;
  • після завершення роботи з пластиліном витирайте руки серветкою;
  • не беріть пластилін у рот, не торкайтеся брудними руками до обличчя. очей, одягу;

ІІ.  Практична робота учнів.

Послідовність виготовлення поробки «Лісова галявина».

На минулих заняттях ми з вами виготовили галявину із зеленого картону та пластиліну. Виліпили дерева, пеньки, ялинки, струмочки. Сьогодні ми виготовляємо лісових тваринок на ваш смак із пластиліну за допомогою природного матеріалу [Додаток ІІ].

7. Фізкультхвилинка.

Руки в сторону та вгору - 
На носочки підніміться. 
Підніміть голівку вгору 
Й на долоньки подивіться. 
Руки в сторони розводим, 
Опускаєм плавно вниз, 
Присідати ми почнемо, 
Добре ноги розімнемо. 
Раз присіли - руки прямо. 
Встали. Знову все так само. 
Вправу дружно почали. 
Нахил вліво - раз, два, три! 
Повертаємося вправо. 
Все виконуємо гарно. 
Вліво, вправо повернулись. 
Ось розминці вже й кінець. 
Хто ж старався - молодець!

8. Продовження практичної роботи учнів:

Виліплену тварину ми прикріплюємо або на пеньок на галявині, або на «траву» [Додаток ІІІ].

ІІІ. Заключна частина.

Підвести підсумок роботи. Відбір найкращих робіт на виставку. Оцінювання  виробів. Аналіз помилок. Обговорення проблем, які виникли в процесі виготовлення поробок. Прибирання робочих місць. Фото напам'ять  [Додаток ІV].

Всі старались, утомились.

Ви на славу потрудились.

А тепер скажіть, гуртківці,

Що робити ви навчились?

Працювали всі завзято!

Сувеніри ваші гарні,

Бо трудились руки вправні.

ІV. Підсумок.

Що ми зробили на занятті?

Що нового дізналися?

Які труднощі виникали під час практичної роботи?

Що найбільше зацікавило вас?

V. Домашнє завдання.

Зібрати природній матеріал для виготовлення  об’ємних виробів (шишки,

жолуді, каштани).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Список використаних  джерел:

  1. Аносова Є.С. Особливості скульптурного образу / Євгенія Сергіївна Аносова / Початкова школа № 1: До уроків образотворчого мистецтва . - Миколаїв, 2005 . - с.82-86
  2. Байбара Т.М. Компетентнісний підхід в початковій освіти: теоретичні засади / Т.М.Байбара //Початкова школа.-2010.-№8.
  3. Веремійчик І. М. Методика початкового навчання в початковій школі./ Іван Маркович Веремійчик. - Тернопіль: Мальва-ОСО, 2004. - 276 с.
  4. Дубинський І.В., Котелянець Н.В. Трудове навчання в початкових класах.- Кіровоград: РВГ КДПУ ім.В.Вінниченка, 2001.- 288 ст.
  5. Разумна Г. І. Підготовка майбутніх вчителів трудового навчання до естетичного виховання учнів основної школи./Ганна Ігорівна Разумна. - Херсон, 2002. - 238 с.
  6. Тарасенко Г.С. Паросток. Методика гуманістичного виховання молодших школярів засобами природи.1-4 класи: посібник для вчителя/ Г.С.Тарасенко.- Тернопіль: навчальна книга - 2003.
  7. Федотов Г.А. Слухняна глина: Основи художнього ремесла / Геннадій Якович Федотов. - Миколаїв: Аст-Прес, 1999 . - 144с., Іл.
  8. Фіцула М.М. Педагогіка: Навч. посібник для студентів вищих педагогічних закладів освіти./ Михайло Михайлович Фіцула - Київ: Видавничий центр “Академія”. 2000 р. - 544 с.
  9. Хорунжий В. І. Календарне планування з трудового навчання 1 - 4 класи./ Хорунжий Володимир Іванович. - Тернопіль: Підручники&Посібники, 2002. - 24 с.

 

 

 

 

 

 

Електронні джерела:

www.yotube.com\watch7?v=d_DBrz7kveU

https://pustunchik.ua/ua/treasure/tools/podelki-iz-plastilina/liplennia-z-plastylinu-tvaryn

http://www.kidmade.com.ua/ukr/article/virobi-z-plastiliny-tvarini.html

https://vdomadobre.info/porobki-dlya-ditei/virobi-z-plastilinu-dlya-ditei.html

http://svoimi-rykami.com.ua/detskie-podelki-iz-plastilina/index.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток І

E:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0026.JPGE:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0024.JPGE:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0010.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток ІІ

E:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0017.JPG

 

 

E:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0020.JPGE:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0019.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E:\Елена\робоча непридатний матеріал\IMG_7899.JPG

 

 

 

E:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0012.JPGДодаток ІІІ

 

 

 

 

E:\Елена\робоча непридатний матеріал\IMG_7902.JPG

 

 

 

 

 

 

 

E:\Елена\робоча непридатний матеріал\IMG_7909.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E:\Елена\робоча непридатний матеріал\IMG_7913.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток ІV

E:\Елена\Портфоліо гуртка\методрозробки\відкрите заняття поч. І рік навчання\IMG_0022.JPG

docx
Додано
27 квітня 2020
Переглядів
1474
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку