Попрацюй із пластиліном
Мишеня і шматочки сиру: композиція із пластиліну
Мета : ознайомити з правилами і прийомами роботи з пластиліном — розм’якшуванням пластилінової палички, розкачуванням, розмазуванням, витягуванням, обрізуванням стеками, примазуванням тощо; розвивати увагу, фантазію; прищеплювати любов до прекрасного; виховувати акуратність, старанність; розвивати інтерес до роботи з пластиліном.
Ліплення — дуже важливий процес для дитячого розвитку. Ця техніка тренує дрібну моторику, розвиває просторове мислення, дає поняття про розмір, колір та форму об’єкту. Спеціалісти радять частіше працювати з пластиліном дітям різного віку: як дошкільникам, так і молодшим школярам. Старші діти можуть пробувати навіть глину та скульптурний пластилін.
Що взяти для роботи:
Процес:
Почнемо зі створення сиру. Шматок жовтого пластиліну розминаємо, формуємо "млинець", перегортаємо іншим боком, щоб його поверхня була рівною, без відбитків пальців. Трубочкою видавлюємо дірки на поверхні сиру. На порожніх ділянках пройдемося тупим восковий олівцем, злегка надавлюючи. Потім наріжемо сир на трикутні шматочки.
Далі переходимо до роботи над мишкою. Скачуємо пластилін темного кольору у велику кульку, надаємо форму краплі. Вузький кінець стане носиком, його треба доповнити маленькою кулькою. Формуємо хвостик мишеняти з тонкої пластилінової ковбаски, прикріпляємо у потрібному місці.
Вушка — це два тонких кола, можна навіть надати їм форму за допомогою якогось шароподібного предмету, надавлюючи ним посередині. Після того, як прикріпимо вушка на голову, побачимо шов на місці поєднання. Прикриємо ці шви білими кульками, що імітуватимуть очі. Маленькі чорні кульки вставимо на місце зіниць.
Все — композиція готова. Пластиліновою іграшкою можна гратися, а якщо об’єкт зроблено із кольорового тіста, він застигне і прикрасить твою кімнату.