Тема: Дівчата та хлопці в дружньому колі.
Мета: сприяти формуванню почуття власної гідності, радості для себе як представника певної статі; виховувати почуття поваги до представників протилежної статі; розвивати навички взаємодопомоги між хлопчиками і дівчатками.
Епіграф
-Що у мене в руках?
-Все, що ти хочеш сам, тому що
Все в ваших руках!
Притча про метелика.
Хід уроку
Діти сидять півколом.
1. Активізація заняття.
Всі встали, взялися за руки, посміхнулися один одному і привіталися:
"Привіт МИ!"
2. Вступне слово вчителя.
Чоловік і жінка схожі на дві галактики, між якими є поле напруги, тяжіння, магнетизму. Це два різних світи. Мужчина і жінка небайдужі один до одного, постійно цікаві і привабливі. А як називають маленьких чоловічків і жінок???
3. Комунікація теми уроку.
Гра "Три кільця"
«У мене в руках три обруча», і вчитель кладе на підлогу три обруча.
Перший просить тих дівчат, які вважають, що дружити можна тільки з дівчатами. У другому ті хлопчики, які вірять, що дружба
Можна тільки з хлопчиками, а в третьому - тими хлопцями, для яких не важливо хлопчик чи дівчинка. «Справжній друг може бути будь-якої статі»
4. Повідомлення мети уроку.
На дошці написані тези: ПОЧУТТЯ ГІДНОСТІ
ПОЧУТТЯ РАДОСТІ
ПОВАГУ
ВЗАЄМОВИРУЧКА
5. Актуалізація знань.
Очевидно, що існує різниця в сприйнятті світу між хлопчиками і дівчатками. Ми з'ясували це з вами на минулому уроці.
Гра «Загальні та різні»
(вибрати із запропонованих якостей)
скромність, чесність, незалежність
Ніжність , Енергія, Підприємливість
чуйність, гостинність, людяність;
вразливість, терпіння, комунікабельність
працьовитість, сміливість, почуття гумору;
вірність, турбота, порядність;
охайність, бла,місто, вміння прощати;
ощадливість , наполегливість, вміння співпереживати;
6. «Про кого ми говоримо?»
-Якщо я покажу вам цю фотографію.
-Де хлопчик, а де дівчинка?
-Як ви це дізналися? (Називається одяг...)
- Напевно, ви знаєте їхні імена?
Висновок: можна сказати хлопчик чи дівчинка по імені!
Наступна ситуація
- Я кажу: « Саша в 6 класі?»
- Про кого йде мова?
-Саша займається танцями?!
Зовнішність нам вже не важлива, ми знаємо внутрішній світ.
(Можна сказати, але Тетяна Вікторівна немає).
А якщо...
Сашко із 6-А
(які риси характеру можна назвати: твердий, мужній, хоробрий ...).
Саша із 6-А ( ніжна, ласкава, турботлива ...).
7. Стереотипи Притча з особистого життя про красу почерку.
- На якій підставі вчитель судив?
-Які риси характеру більше притаманні жінкам?
(охайність, краса, розбірливість, акуратність).
8. Виїзний конкурс
"Веселі кравці"
2 дівчинки 2 хлопчика
(сорочки шиються окремо для дівчинки і хлопчика)
Закінчити фразу
2 дівчинки 2 хлопчика
"Я пишаюся: "Я пишаюся тим, що я хлопчик,
Я дівчина, тому що... "Тому що ...»
Художників
1 дівчинка 1 хлопчик
Разом вони малюють хлопчика і дівчинку на кульках.
9. Поки хлопці готуються, граємо в гру «Лист»
Діти стають в коло, ведучий йде. Хлопці роблять жест, який буде використовуватися для передачі листа.
Ми надішлемо листа, назвавши людину на ім'я і вказавши його відмінні, хороші риси обличчя.
"Я надсилаю листа...".
Приємно чути про себе хороше. Так що у мене не все так погано і рахунок на контролі не є показником. Я це виправлю, мене люблять, і я впевнений у собі.
10. Виїзний конкурс (Захист робіт).
11. Гра «Зустріч».
Давайте подивимося, як ви, хлопці, навчилися розуміти один одного. Тепер хлопчики будуть запрошувати дівчаток жестами на зустріч.
Хлопчикам роздають листівки із завданнями.
О 8.00 – біля школи
О 16.00 - в басейні
О 14.00 – біля зоопарку
12. Підводимо підсумки
Так, саме відмінності в поведінці хлопчиків і дівчаток роблять їх цікавими і привабливими, тому потрібно допомагати і підтримувати один одного.
І, напевно, зараз всі були б у третьому турі.
І як сказав один дуже розумний Кіт: «Хлопці! Давайте жити разом!»
Або як сказав мудрець (епіграф...).
13.Домашнє завдання
Згадайте казки, в яких герої, хлопчики і дівчатка, допомагають один одному.
Урок закінчено. Всі говорять:
"Дякую, дякую всім!"