Виховна година "Дивовижний світ В.Сухомлинського" (для вихованців початкового рівня навчання)

Про матеріал

Мета виховної години :

  • -познайомити дітей з біографією та творчістю Василя Сухомлинського;
  • -розвивати спостережливість, допитливість, вміння давати оцінку вчинкам героїв казок;
  • -розвивати вміння втілювати своє бачення прочитаного на папері – ілюструвати улюблену казку;
  • -створювати ситуацію успіху; розвивати почуття толерантності та поваги до успіху своїх товаришів;
  • -виховувати доброту, чуйність, любов до рідних та близьких людей, до природи, гордість за українську літературну спадщину.
Перегляд файлу

Виховна година

Тема: Дивовижний світ В. Сухомлинського

Мета:

  • познайомити дітей з біографією та творчістю Василя Сухомлинського;
  • розвивати спостережливість, допитливість, вміння давати оцінку вчинкам героїв казок;
  • розвивати вміння втілювати своє бачення прочитаного на папері – ілюструвати улюблену казку;
  • створювати ситуацію успіху; розвивати почуття толерантності та поваги до успіху своїх товаришів;
  • виховувати доброту, чуйність, любов до рідних та близьких людей, до природи, гордість за українську літературну спадщину.

Обладнання: портрет В.Сухомлинського, мультимедійний пристрій, екран,

                        ноутбук, виставка книжок В.Сухомлинського, фарби, кольорові

                       олівці, воскові крейди тощо, папір розміром А4, пензлики, скля-

                       нки для води, серветки, смайли настрою, паперові фігурки

                       людей для сходинки успіху.

Аудиторія: для вихованців початкового рівня.

Методи і прийоми роботи:

  • перегляд документального фільму « Життя та діяльність видатного педагога».,
  • виставка книжок,
  • гра «Незакінчене речення»,
  • гра «Павутинка»,
  • творча робота ,
  • виставка малюнків за творами В.Сухомлинського
  • гра « Вільний мікрофон»
  • смайли настрою, сходинки успіху.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

1) Привітання

- Доброго дня,- кожному зичу я.

- Доброго дня усім, мовлю за звичаєм.

- Ви усміхніться у відповідь, люди,

- Бо добрі слова для кожного любі.

- Раді ми гостей вітати

- І захід наш розпочинати.

2) Ігровий тренінг « Я обираю настрій»

Звучить пісенька – привітання

https://www.youtube.com/watch?v=isID9MN9zmk

Керівник гуртка:

  • Я пропоную прислухатись до власних почуттів і обрати той малюнок, який відповідає вашому настрою і який ви хотіли б зберегти протягом нашого заняття.

3) Мотивація

Керівник гуртка:

  • Діти, ви любите казки?
  • А що для вас є казка?( асоціативний кущ)

( чарівність, повчання, добро, цікавість, сила, дружба, насолода...)

 4) Актуалізація знань

Керівник гуртка:

  • Хто пише казки? ( письменники - казкарі). Тобто є один автор.
  • Якщо казку передають з уст в уста і немає одного автора. Як називають такі казки? ( народні) тобто їх пише народ.

Висновок : є народні казки, а є казки авторські. І сьогодні ми будемо говорити про українського автора казок Василя Сухомлинського ( показує портрет)

  1. Оголошення теми та завдань заняття

Керівник гуртка:

  • Наше заняття ми присвячуємо творчості видатної людини, неперевершеного письменника, великого педагога, який написав для дітей більше ніж 1500 оповідань та казок і якому у вересні 2018 року відзначається 100 років з дня народження.
  • Сьогодні ви будете мислителями, шукачами нового та незвичайного, ілюстраторами казок В.Сухомлинського.

ІІ. Основна частина

  1. Перегляд  документального фільму « Життя та діяльність видатного педагога».
  2. Гра «Продовжить рядок»:
  • В.О.Сухомлинський народився...( у селі Василівка, Кіровоградської обл.);
  • Великий педагог був вчителем...( української мови та літератури);
  • Сухомлинський – письменник...( казкар – добротворець української «Школи Радості»).
  1. Виставка книжок.

Керівник гуртка:

  • На попередніх заняттях у вільний час я читала вам казки, але не називала автора. Чи впізнаєте ви прослухані казки, передивившись виставку книжок. ( Бібліотекар презентує книжки В.Сухомлинського, діти розглядають виставку книжок)

Висновок: Так хто є автором знайомих вже вам казок?( В.Сухомлинський)

          Ці книжки про життя хлопчиків та дівчаток, про життя рослин і

          тварин. Книжки В.Сухомлинського вчать вас бачити красу

          природи , рости добрими та сміливими...

  1. Вправа на розвиток мислення

Керівник гуртка:

Мудрець сказав:

  •  Живи, добро звершай!

Лише в добро і в вищу правду віра

Людину відрізня

Від мавпи і від звіра.

Та нагород за це не вимагай.

« Людина починається з добра»

  • Як ви розумієте останній рядок цього вірша?( відповіді дітей)
  1. Гра « Павутинка»
  • Перед вами картки. Знайдіть продовження речення і зєднайте частини висловлювання.

1

Голодного ...

 

Поважати

2

Подорожнього...

 

Посадити ... берегти

3

Недужого...

 

Каліками

4

Любити і ... Батьківщину

 

Іншого

5

Шанувати і ... батьків своїх

 

Напоїти

6

Дерево... природу...

 

Захищати

7

Не сміятися над...

 

Нагодувати

8

Поважати думку...

 

Відвідати

9

Спраглого...

 

Прийняти

Висновок: Давайте ще раз повторимо правила гарно вихованої людини...

Фізхвилинка "Дружби добрий знак"

https://www.youtube.com/watch?v=sNvaWFmkuHE

  1. Малювання ілюстрацій

Керівник гуртка:

  • Пригадайте назви казок В.Сухомлинського
  • Визначте улюблену казочку та намалюйте ілюстрацію до сюжету.

Словник : Ілюстрація — зображення, що супроводжує текст літературного твору. До винаходу книгодрукування рукописні книги ілюструвалися художниками вручну.(показ на слайді)

  1. Творча робота

- Пропоную довільний матеріал( кольорові олівці, фарби, воскова крейда)для висловлювання своєї думки на папері у вигляді малюнка.

     8)  Презентація робіт та оформлення виставки

- Мені сподобалась казка... і я намалював момент ...

     9) Оцінювання робіт

Гра « Вільний мікрофон»

- Чия робота вам найбільше сподобалась і чому ви так вважаєте? 

Висновок: Роботи дуже цікаві, неординарні, креативні.Вашу виставку побачать і гуртківці, і батьки, і читачі та інші відвідувачі ОКЦ.

ІІІ. Заключна частина

1)Підведення підсумків заняття

     Рефлексія змісту матеріалу

Висловіть свою думку одним реченням.

  • Сьогодні я дізнався…

 Мені було цікаво…

 Мені було складно…

 Я зрозумів, що…

 Тепер я зможу…

 Я навчився…

 У мене вийшло …

 Я зміг…

Рефлексія діяльності

«Дробинка успіху» – нижня сходинка ( у «людинки» руки вниз – у мене нічого не вийшло); середня сходинка ( у «людинки» руки в боки – у мене були складнощі) ; верхня сходинка ( у «людинки» руки вверх – мені все вдалося).

Рефлексія настрою

  • На початку заняття ви поставили смайли настрою. Чи змінився ваш настрій в кінці заняття?
  • Якщо змінився,то поясніть –Чому?

Керівник гуртка:

              Він залишив назавжди

              Слід після себе в світі.

              Слід той не зможуть змести

              Сиві і славні століття.

- Чого вчить нас  В.Сухомлинський?

- Будьте гідними заповідям великого педагога і письменника, і світ стане добрішим, світлішим, милішим. 

 Бажаю успіхів у кожній вашій справі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
21 листопада 2018
Переглядів
469
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку