«Цікава математика»
Мета:
Виховувати у дітей зацікавленість до математичних завдань;
Зацікавити їх дотепними іграми, логічними задачами з елементами гумору;
Викликати радість пізнання.
Хід заняття:
Вихователь:
Станьте, діти, всі рівненько,
Щоб урок пройшов гарненько.
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Кожен з вас приготувався ,
До дзвінка ще постарався.
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними і хлоп’ята.
Працюватимем старанно,
Щоб побачити в кінці,
Що у нашім другім класі,
Діти просто молодці!
Вихователь:
- Сьогодні тема нашого виховного заходу повторення. Ми повторемо порядкову лічбу в межах 10, будемо розв’язувати задачі та орієнтуватися у просторі.
- До нас на урок завітала гостя, яку ви повинні відгадати.
Загадка про математику:
Якщо не вмієш рахувати,
То й дружби з нею ти не матимеш.
Під тиху спокійну мелодію до класу входить Математика.
Математика:
- Добрий день дітки, я завітала до вас не сама а з подарунками. А для того щоб їх отримати вам доведеться відповісти на мої завдання, ви згодні?
Вихователь : Наші дітки розумні, багато чого вміють. Тому ми зможемо впоратися з твоїми завданнями. Впораємося дітки?
Відповіді дітей
МАТЕМАТИКА:
Тоді слухайте моє 1 завдання.
Мій друг їжачок збирав листячко та й розсипав його ви допоможете його зібрати?
Вихователь:
Давайте зберемо, бо ці листочки не прості, а чарівні. От бачите, на них якісь знаки. Ви знаєте їх?
Діти:
Так, це – цифри!
Вихователь:
А що можна скласти з цифр?
Діти:
З цифр складають числа.
Вихователь:
Вірно, діти! Починаємо гру «Живі числа». За моїм сигналом ставайте по порядку від 1 до 10. Скільки всього листочків?
Діти:
Десять!
Вихователь:
Порахуймо, їх по порядку.
Діти рахують листочки по порядку.
Вихователь:
Тепер порахуйте їх у зворотньому порядку.
Діти рахують у зворотньому порядку.
Вихователь:
Ну що Математика ми впоралися з цим завданням?
Математика:
Так ви молодці, а вірші ваші дітки про цифри знають?
Вихователь:
З цим завданням ми впораємося дуже швидко! Бо віршів ми знаємо дуже багато.
Матемактика:
Отже завдання 2 розповісти вірші про цифри!
До дошки виходять діти – цифри від 1 до 9. Кожна цифра характеризує саму себе.
1. Буква О
і цифра нуль –
Рідні дві сестриці.
2. Ось один, чи одиниця,
І тонка, й пряма, як спиця.
3. А оце ось цифра два,
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка –
Отака, як бачиш, двійка.
4. А оце ось цифра два,
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка –
Отака, як бачиш, двійка.
5. А оце ось цифра два,
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка –
Отака, як бачиш, двійка.
6. Потім вийшла погулять
На папері цифра 5.
7. Цифра 6 немов замок:
Знизу – круг, вгорі – гачок.
8. Цифра 7, як кочерга,
В неї, бач, одна, нога.
9. В цифри 8 – два кільця.
Без початку, без кінця.
10. Цифра 9, чи дев’ятка, -
Наче в цирку акробатка.
11. Кругла, наче буква О,
Цифра нуль, або ніщо.
Як стоїть він сам-самісінький,
То й не значить нічогісінько!
Та як одиницю поруч
Ми поставимо ліворуч,
То зі двох значків у нас
Число десять стане враз.
Вихователь:
Всі зібрались цифри в ряд,
Є у нас й Десятка.
От тепер ви молодці,
всі сідайте попорядку.
Математика:
От тепер можете отримати завдання 3
Вихователь:
На галявину до ведмедика прийшли гості: вовк, заєць, лисиця і білка. Скільки звірів на галявині? А скільки з них гостей?
Діти:
Звірів п'ять, гостей чотири.
Вихователь:
Подивіться діти на дошку і прочитайте записані на ній числа.
Діти:
9, 8, 10, 1, 3, 7.
Вихователь:
Скільки всього записано чисел?
Діти:
Шість!
Вихователь:
Назвіть по порядку від найменшого до найбільшого числа.
Діти:
1, 3, 7, 8, 9, 10.
Вихователь:
Ну, що шановна математика ми впорались із цим завданням
Математика :
Є у мене ще завдання, але я трохи заморилась, а ви вмієте відпочивати?
Вихователь:
Зараз ми дітки з вами трохи перепочинемо
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА:
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
Математика:
Є у мене ще кілька завдань, але вони дуже важкі і боюсь , що ви з ними не впораєтесь.
Вихователь:
Ми впораємось з найважчими завданнями!
Математика:
Тоді отримуйте завдання 4.
Вихователь:
Зараз пограємо в гру.
Гра «Хто уважніший?»
Діти заплющують очі. Вихователь олівцем вистукує число. Діти піднімають голови і сигнальними картками показують відповідь.
Гра «День і ніч»
Ніч. Діти заплющили очі, а вихователь коментує: 6 + 2 = ?. 6 – 4= ?
День. Діти піднімають голови і відповідають.
Математика:
У мене є ще одне цікаве завдання, але воно складне. Будете його виконувати?
Діти:
Будемо!
Математика:
Я приготувала завдання для вас останнє. Той, хто швидко виконає його – отримає нагороду! Зробіть три кроки вперед, поверніть
ліворуч. потім два кроки вперед, поверніть ліворуч, потім два кроки вперед і поверніть праворуч.
Діти, виконуючи це завдання, підходять до великого кошика з подарунками.
Математика:
Ви – гарні математики! Ви такі кмітливі, уважні, що я до вас ще прийду. Чекайте на мене!
До побачення!
Вихователь:
Діти, вам сподобалось наше заняття?
А, що вам найбільше запам’яталось?
А, які завдання для вас були важкі?
Мені сьогодні дуже сподобалося, як ви працювали. Всі дуже добре відповідали.