Виховна година на тему "Урок доброти"

Про матеріал
Формувати у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, допомагати дітям усвідомити, що чуйног, добрлзичливого ставлення потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати потребу робити добро,не чекаючи від цього винагороди.
Перегляд файлу

 

Урок доброти:     «Людина – творець добра»

 

       Добро – не наука, воно – діє.

                                                                   Квітне красою у нашім житті.

                                                ( Н. Віргуш)

 

       

Мета: Формувати у дітей почуття доброти,  любові до навколишніх людей,

   допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого  ставлення

            потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати       

  потребу робити добро, не чекати винагороди.

  Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати

  ближнього у скрутну хвилину.

 

   Обладнання: збірка творів В. Сухомлинського, плакати з висловами відомих людей про добро, стікери, маркери, технічні засоби для відтворення звуку.

Хід уроку Доброти

І. Організація класу.

1.Вступне слово вчителя

Шановні діти! Сьогодні  ми зібралися щоб поговорити про добро. Ми маємо  показати і довести, що ми вчимося жити добрими людьми.

 Врятує світ краса –

 Завжди так говорили.

 Тепер врятує світ лиш доброта.

2.Створення дерева Доброти

На дошці намальований стовбур, учні на стікерах-листочках записують свої асоціації із словом «доброта»

 Діти, а зараз ми спробуємо побудувати дерево Доброти. На листочках напишіть, яка вона «доброта»?

3.Мозковий штурм

А зараз проведемо мозковий штурм

- Чи можна прожити без доброти? Чому

- Навіщо людям доброта?

- Самому робити добро чи чекати  поки попросять?

- До кого можна бути добрим?

- Кого в нашому класі можна назвати добрим?

- На що схожа доброта? Мені здається, що на посмішку матері, а вам?

- Де в природі можна взяти фарби й звуки, щоб описати доброту?

- Давайте доберемо тематичний словник до слова «доброта» створимо павутинку.

 

 

дддДоброта=

крила

 

 

 

ІІ. Робота над темою заняття

1.Слово вчителя

Добре слово, що ясний день – говорить народне прислів´я. Словом  можна висловити, що завгодно: про що думаєш, чого хочеш. Треба тільки вміти правильно ним користуватися, щоб тебе зрозуміли і не образились.

Словом можна окрилити людину!

Ви вірите в це, діти?  Слово може  бути другом, а може бути ворогом. Наш народ склав дуже мудрі прислів´я про слово, але вони розсипались, спробуємо їх зібрати у квітку і посадити їх у квітнику наших сердець.

- Добре слово і залізні ворота відкриває.

    -Тепле  слово і в мороз зігріє.

- Добре слово людині, що дощ в посуху.

- Слово – ключ, яким відкривають серця.

Краще переконувати словами, як кулаками.

Птицю пізнають по пір'ю, а людину по словах.

2. Вільна дискусія

Скажіть, як ви розумієте вислів ні до чого не прихилявся – ні руками, ні душею?

Діти об̓ єднуються у групи і працюють над твором  В. Сухомлинського  «Який слід людина повинна залишити на Землі».

 

3. Послання у світ літачків доброти

  Учні  нашого класу зробили літачки із посланням у світ, на яких  написали есе про доброту. Кращі есе  пропонуємо вашій увазі. (Зачитують твори, запускають літачки доброти).

4. Анкетування

Анкета для хлопчиків

1.Кого в класі ти можеш назвати принцесою?

2.Кому присвоїш ім´я  «добра фея»?

3.Хто схожий на попелюшку?

4.З ким ти хочеш подружитися?

Анкета для дівчаток

1.Кого в класі назвеш принцом?

2.Кого відзначиш «Орденом доброго серця?»

3.Кого назвеш лицарем?

4.Для кого б віддала свої улюблені речі?

5.Ідеальний хлопчик. Який він є?

5. Перформанс:  «Як бути?» 

Потрібно змоделювати ситуацію,  показати власне рішення і вихід із неї

  • Перша ситуація: «Дівчинка несе важкий портфель».
  • Друга ситуація: «У автобусі стоїть біля вас старша людина».
  • Третя  ситуація: «Попереду вас ішов дідусь, підковзнувся і впав».

Скільки добрих вчинків нас оточує.

  •  Четверта  ситуація: «Дівчинка згубила телефон у школі. Ваші дії…»

 

 

6. Робота в групах

Зібратись групами і придумати коротку ситуацію за ілюстрацією, в якій герою доводилося б обирати між злом і добром.

Роздивіться картину Ф. П. Решетникова  «Знову двійка» і прослухайте оповідання В. Сухомлинського «Квітка чи вовча пащека». Складіть продовження оповідання, дивлячись на картину.

 

7. Дидактична гра «Що в тобі хорошого?»

( Учні біля дошки зачитують свої кращі риси, чим вони зігрівають людей. А потім у вигляді сердечка роблять інсталяцію).

Висновок: Мати Тереза сказала: «І все ж таки віддай світу все найкраще, що в тобі є».

8. Намалювати емблему класу «Добро в твоїх руках»

 

ІІІ. Підсумок

Вчитель. У житті треба не тільки чекати добрих вчинків від інших, а й віддавати тепло своєї душі людям, що нас оточують. Адже людина живе для того, щоб творити  добро. Творячи добро, вона стає чистішою, духовно багатшою.

            Тож творіть добро, і воно повернеться до вас сторицею!

І як підсумок до заняття складіть сенкан до слова «доброта»:

         Добро

Безкорисливе, всюдисуще,

НЕ чекайте, творіть, віддавайте

Воно повернеться до вас сторицею

Людяність.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чайкіна Ольга Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 січня 2021
Переглядів
4189
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку